REGULAMIN FORUM

Rozmowy nt. Łódzkiego Forum Komunikacyjnego
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

REGULAMIN FORUM

Post autor: Marcin »

1. Zasady ogólne.
1.1. Rejestracja na forum jest bezpłatna i oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
1.2. Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta przez jedną osobę.
1.3. Konsekwentne nieprzestrzeganie regulaminu będzie prowadzić do zablokowania konta.
1.4. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi publikowanych przez poszczególnych Internautów.
1.5. Ostateczną instancją w serwisie jest administrator i jego decyzje nie podlegają dyskusji.
1.6. Nie istnieje możliwość usunięcia konta.
1.7. Równocześnie na forum obowiązują regulaminy dodatkowe: regulamin działu Obserwacje liniowe oraz regulamin tematów "Reorganizacja linii autobusowych w Łodzi" i "Reorganizacja linii tramwajowych w Łodzi".


2. Profil.
2.1. Nazwa użytkownika musi być unikalna i nie może być zbliżona do nazwy innego z forumowiczów.
2.2. W czasie rejestracji konieczne jest podanie aktualnego adresu poczty elektronicznej.
2.3. Informacje zawarte w profilu nie mogą się odnosić do cudzych danych.
2.4. Długość podpisu wynosi maksymalnie 255 znaków. Zabronione jest umieszczanie adresów stron WWW niezgodnych z przepisami polskiego prawa.
2.5. W sygnaturze umieścić można obrazki, których łączny wymiar może wynieść maksymalnie 400x60 pikseli. Administrator bez podania przyczyny może usunąć z sygnaturki każdą grafikę.
2.6. Maksymalna szerokość i wysokość emblematu wynosi 150 pikseli. Maksymalny dozwolony rozmiar to 6kB.

3. Dodawanie wypowiedzi.
3.1. Prawo dodawania postów mają tylko zarejestrowani użytkownicy.
3.2. Wypowiedź nie może odbiegać od z góry określonego tematu dyskusji.
3.3. Na forum nie należy pisać dużymi literami.
3.4. Wyrażając swoją opinię należy pamiętać, by wnosiła coś do dyskusji. W przeciwnym wypadku post będzie usuwany.
3.5. Treść postów nie może być wulgarna ani w żaden sposób nie może nikogo obrażać. Tego typu wypowiedzi będą usuwane, a użytkownik odpowiednio karany.
3.6. Zakładając nowy wątek, należy się upewnić czy podobnego bądź identycznego tematu nie ma na forum. Zdublowane posty i tematy będą, po uprzednim zablokowaniu, usuwane.
3.7. Udzielając się w dyskusji należy pamiętać o poprawności językowej. Wypowiedzi zawierające rażące błędy ortograficzne bądź stylistyczne mogą zostać usunięte.
3.8. Celowe nabijanie postów jest zabronione. Gdy chcemy dodać coś do swojej wypowiedzi, a zapomnieliśmy o tym przy jej pisaniu, należy użyć funkcji edytuj.
3.9. Nie należy używać funkcji „cytuj”, jeśli post na który odpowiadamy, jest pierwszym bądź ostatnim w danym wątku.
3.10. Cytując materiały z innych serwisów internetowych bądź z mediów, należy wyraźnie zaznaczać źródło publikacji.

4. Usuwanie i edytowanie wypowiedzi.
4.1. Niezgodne z regulaminem wypowiedzi mogą być usuwane bądź edytowane.
4.2. Usunięte będą także treści niezgodne z prawem.
4.3. Prawo usuwania i edycji cudzych postów mają moderatorzy danego działu oraz administrator.
4.4. Każda wypowiedź może być usunięta bądź zmodyfikowana bez podania przyczyny.

5. Kary
5.1. Karą za łamanie regulaminu jest upomnienie.
5.2. Użytkownik może być wyrzucony z forum bez wcześniejszych ostrzeżeń. Ban nie musi być argumentowany.
5.3. Ostrzeżenia i bany nie podlegają dyskusji.

6. Postanowienia końcowe
6.1. Administrator ma prawo do zmian w regulaminie.
6.2. Postanowienia regulaminu obowiązują od momentu jego publikacji.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 10 razy.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Marcin, jeśli piszesz o konieczności pisania poprawnego - warto zadbać, aby regulamin był poprawny interpunkcyjnie.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Troszeczkę poprawiłem, ale nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej. Obrazek Proszę by wskazywać konkretne przykłady ewentualnych błędów, a nie mówić ogólnikowo.

Aha, i nie napisałem że posty muszą być superpoprawne, ale że należy pamiętać o ich poprawności. Nikt nie zostanie ukarany za brak przecinka w odpowiednim miejscu. Niemniej jednak proszę o konkretne wskazania błędów w regulaminie, bo chcąc niechcąc musi on być w 100 procentach poprawny.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jest lepiej Obrazek

Zauważyłem:
jest:
3.5. Wyrażając swoją opinię, należy pamiętać by wnosiła coś do dyskusji. W przeciwnym wypadku post będzie usuwany.

powinno być:
3.5. Wyrażając swoją opinię należy pamiętać, by wnosiła coś do dyskusji. W przeciwnym wypadku post będzie usuwany.

Jest:
3.7. Zakładając nowy wątek, należy się upewnić czy

Powinno być: (ale tu nie jestem pewien)
3.7. Zakładając nowy wątek należy się upewnić czy

Jest:
3.8. Udzielając się w dyskusji, należy pamiętać o poprawności językowej.

Powinno być:
3.8. Udzielając się w dyskusji należy pamiętać o poprawności językowej.

Jest:
3.10. Nie należy używać funkcji „cytuj” jeśli post na który odpowiadamy jest

Powinno być:
3.10. Nie należy używać funkcji „cytuj” jeśli post, na który odpowiadamy, jest

Jest:
wzięcie udziału w sondzie, umieszczonej

Powinno być:
wzięcie udziału w sondzie umieszczonej

Jest:
6.2. Jeśli użytkownik w poważny sposób naruszył regulamin bądź nie stosuje się do wcześniejszych upomnień, otrzymuje ostrzeżenie.

Powinno być:
6.2. Jeśli użytkownik w poważny sposób naruszył regulamin bądź nie stosuje się do wcześniejszych upomnień - otrzymuje ostrzeżenie.

Oczywiście mogę się gdzieś mylić, ale sądzę, że nie.

[edit] PS. naprawdę wiem co oznacza słowo "rażący" Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Poprawione.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

REGULAMIN FORUM pisze:3.3. Wypowiedź nie może odbiegać od z góry określonego tematu dyskusji.
[...]
3.5. Wyrażając swoją opinię należy pamiętać, by wnosiła coś do dyskusji. W przeciwnym wypadku post będzie usuwany.
3.6. Treść postów nie może być wulgarna ani w żaden sposób nie może nikogo obrażać. Tego typu wypowiedzi będą usuwane, a użytkownik odpowiednio karany.
[...]
3.8. Udzielając się w dyskusji należy pamiętać o poprawności językowej. Wypowiedzi zawierające rażące błędy ortograficzne bądź stylistyczne mogą zostać usunięte.
[...]
3.10. Nie należy używać funkcji „cytuj”, jeśli post na który odpowiadamy, jest pierwszym bądź ostatnim w danym wątku.

Na temat punktu 3.8 była nie dawno dyskusja, choć nie przyniosła większego rezultatu, tylko kilka przepychanek, klótni i wytykania palcem.

Inne punkty są często łamane i w zasadzie nikt nie zwraca na to uwagi.
Szczególnie tępione było kiedyś nieprzestrzeganie punktu 3.10, teraz zupełnie pomijane (wręcz niezauważalne pośród umysłowej sraczki prezentowanej przez niektórych - tak, już można sie obrażać).

O punkcie 3.3 można wspomnieć, choć w obliczu takich wątkow jak "Skojarzenia" czy "kiblobusy" nie warto, szkoda prądu.

Teraz czas przejść do kolejnej kwestii. Mianowicie mam na myśli ludzi, którzy maja sie "opiekować" forum. Marcin zagląda tu nieczęsto, ale rozumiem nie musi mieć tak dużo czasu jak kiedyś. Ale są jeszcze moderatorzy! Tylko, ze zapanował wśród nich pewien marazm. Część z nich na forum widuje tak często jak zeszłoroczny śnieg. Inni z radością udzielają sie w wymienionych wyżej tematach. No, czasem zbanują jakieś dziecko neo i to im sie chwali ;)

To koniec mojej refleksji. Teraz czas wspólnie przedyskutować temat. Zmieniać regulamin, czy zacząć go przestrzegać?
Ożywić modów, czy ich zmienić?
Postarać sie budować mila atmosferę na forum, czy kontynuować wszechobecne przepychanki?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Panie, jakbyś Ty wiedział ile codziennie likwiduję błędów w wypowiedziach użytkowników, by Ci minka nieco spokorniała.

Analfabetyzm się szerzy - i dobrze dostrzegasz - dotyczy to przede wszystkim nowych, ale i nie tylko.

Pewne ostrzeżenia - wierz mi - już poleciały.

A temat o "kiblobusach" został jedynie ze względu na jego rozrywkowy charakter. Skojarzenia zaś były moją inicjatywą sprzed wielu miesięcy - mającą na celu sztuczne ożywienie Forum, które wówczas często "spało".

Tyle.

P.S. A może podać statystyki ile się beznadziejnych postów usuwa w ciągu tygodnia? A zjawisko niedawnego obrażania się użytkowników już chyba zostało zmniejszone. Tego się nigdy nie wyeliminuje, jako że każdy jest po prostu inny.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

morton, idź sobie jak ci tu źle - proste. Skojarzenia i Kiblobusy są, bo ludzie dyskutują. To chyba proste. Forum dla ludzi, czy ludzie dla forum?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ukalo jestes monotonny. Nic konstruktywniejszego od "idz sobie" nie wymyslisz? Trudno.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jakoś przeżyję to że Cię zawiodłem. Skup się na merytoryce swoich postów, zanim zaczniesz pouczać innych.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Morton, z łaski swojej wskaż mi posty wulgarne, może ja mam osłabione poczucie wulgarności, ale ich nie widzę. No, chyba że pojawiły się w wątku Ciekawostki taborowe i Awarie autobusów, których ostatnio nie mam czasu przegladać.

Co do kiblobusów i skojarzeń - aż tak Ci to przeszkadza, że w dwóch wątkach ludzie gadają o głupotach? Mamy snuć tylko poważne deklaracje o ŁTRze i o ratowaniu Ikarusów? Znamy się, w większości, osobiście i chyba nie ma w tym chyba nic dziwnego, że czasami mamy ochotę pogadać o niczym. Albo zwyczajnie się pobawić.

Co do nietrzymania się tematu - to jest forum, czyli miejsce, gdzie się DYSKUTUJE. Może to dla Ciebie niepojęte, ale czasami dyskusja zmienia tory. Nie ma co przesadzać z wydzielaniem wątków.

A co do pisania gdy nic się nie ma do powiedzenia - tu się zgadzam.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

REGULAMIN FORUM pisze:3.3. Wypowiedź nie może odbiegać od z góry określonego tematu dyskusji.

Jeśli postów nie na temat jest więcej, niż parę, to wydzielane są nowe tematy. Ostatnio sam z jednego wątku wydzieliłem chyba 2 albo 3 nowe tematy. Parę dni temu. To się nie zmieniło.

3.5. Wyrażając swoją opinię należy pamiętać, by wnosiła coś do dyskusji. W przeciwnym wypadku post będzie usuwany.

Usuwamy całą masę tego typu postów.
3.6. Treść postów nie może być wulgarna ani w żaden sposób nie może nikogo obrażać. Tego typu wypowiedzi będą usuwane, a użytkownik odpowiednio karany.

Tak jest. Niedawno sporo takich postów została wywalona. Może nie były wulgarne, ale jakieś tam żenujące kłótnie.
3.8. Udzielając się w dyskusji należy pamiętać o poprawności językowej. Wypowiedzi zawierające rażące błędy ortograficzne bądź stylistyczne mogą zostać usunięte.

prof_klos na bieżąco stara się poprawiać błędne posty, czasem dopisuje uwagi. Na litość boską, nie mogę czytać każdego posta ze słownikiem ortograficznym w ręku, Twoje też mają błędy. Mowa o tych rażących. A kwiatki typu "gwuść" na pewno były, są i będą tępione. To też się nie zmieniło.

3.10. Nie należy używać funkcji „cytuj”, jeśli post na który odpowiadamy, jest pierwszym bądź ostatnim w danym wątku.

Jakoś specjalnie tego nie zauważyłem, ale jeśli odpowiada się na konkretne fragmenty, tak jak ja teraz, to jest to uzasadnione. Nie wydaje mi się, by każdy notorycznie wklejał do funkcji cytuj cały poprzedni post. A może jestem w błędzie. Proszę o PW w takich wypadkach. To też się nie zmieniło.
Inne punkty są często łamane i w zasadzie nikt nie zwraca na to uwagi.

Nieprawda, że nikt nie zwracasz. Ty zwracasz, ja zwracam, moderatorzy zwracają. A, że użytkownicy mniej? Cóż, staramy się, żeby przestrzegali bardziej, niż mniej.

O punkcie 3.3 można wspomnieć, choć w obliczu takich wątkow jak "Skojarzenia" czy "kiblobusy" nie warto, szkoda prądu.

Nie każdy musi zaglądać do każdego wątku. Ja nie zaglądam wszędzie z braku czasu. Choć do takich wątków jak skojarzenia i kiblobusy z racji pełnionej tutaj funkcji staram się zaglądać. Ale naprawdę, jeśli kogoś to nie interesuje, to niech tego nie czyta. Mówię tutaj serio, bo po co?

Zastanawiałem się już nad zamknięciem wątku zarówno "skojarzenia", jak i "kiblobusy". Ale po co? Niech będą. Skoro ktoś tam pisze, to niech będzie. Jak napisał ukalo - forum dla ludzi, nie ludzie dla forum.

Marcin zagląda tu nieczęsto, ale rozumiem nie musi mieć tak dużo czasu jak kiedyś.

Czasu mam znacznie mniej, niż dawniej. Co nie zmienia tutaj faktu, że przebywam na forum codziennie po kilka, kilkanaście razy dziennie. I to nieprawda, że nie widzę kiblobusów, skojarzeń, kłótni, ortograficznych tragedii, off-topiców i czego tam jeszcze. Niedawno z godzinę spędziłem nad sprzątaniem bajzlu, który co poniektórzy zostawili tutaj po sobie bez jakiejkolwiek żenady.
Ale są jeszcze moderatorzy! Tylko, ze zapanował wśród nich pewien marazm.

Nieprawda. Niedawno zmienił się skład moderatorów. Odeszło dwóch, pojawił się jeden nowy. I porządek nie jest mniejszy. Wręcz przeciwnie. Bardzo to usprawniło moderowanie forum.

Część z nich na forum widuje tak często jak zeszłoroczny śnieg.

A może to dlatego, że używają funkcji "niewidoczny". Tak się składa, że ja jako admin widzę tych niewidocznych. I zarówno ukalo, jak i prof_klos z tego co widzę - są tu prawie bez przerwy! Takie są fakty. A, że niewidoczni - inna sprawa. Nie muszą być widoczni.

No, czasem zbanują jakieś dziecko neo i to im sie chwali ;)

I to też się nie zmieniło.

Zmieniać regulamin, czy zacząć go przestrzegać?

Nie widzę potrzeby zmiany regulaminu. A to, żeby zacząć go przestrzegać to już prośba nie do moderatorów, a do użytkowników. I to nieprawda, że proszę teraz. O postach niektórych rozmawiam - jak i moderatorzy - na PW. Ostatnia rozmowa o poziomie wypowiedzi i prośba do zaniechania pewnych działań - przedwczoraj, 30 lipca, o godzinie 20:18.

Teraz nie ma ostrzeżeń "publicznych", co nie zmienia faktu, że nie ma ostrzeżeń w ogóle.

Ożywić modów, czy ich zmienić?

Nie potrzeba ich ani ożywiać ani zmieniać. Na ten moment. A co będzie w przyszłości, to się zobaczy. Jeśli chcesz zostać moderatorem, to nie krępuj się tego powiedzieć. Jeśli tylko masz czas i ochotę na sprzątanie codziennego bałaganu i prośbę o niespamowanie, to ja naprawdę mile widzę takich ludzi.

Postarać sie budować mila atmosferę na forum, czy kontynuować wszechobecne przepychanki?

Wszechobecne przepychanki to z pewnością wyolbrzymienie. Zawsze podkreślałem jak bardzo ważna jest dobra atmosfera. Tylko, że w największej mierze zależy to nie ode mnie, Ukalo, czy klosa, a od samych użytkowników.

Jeśli ktoś nie potrafi tworzyć tej dobrej atmosfery, to dziękujemy takiej osobie za pisanie na forum. I to też się nie zmieniło. Tylko każdemu trzeba dać wcześniej szansę i prosić o zmianę zachowania. I to też się nie zmienia.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Co do ostatniego zacytowanego przez Marcina cytatu: i znów mamy przepychankę, na dodatek w sprawie przepychanek...

Punkt 2.5: Czemu Admin nie musi podawać powodów usunięcia obrazka? Powinien, by nie powielać błędnego schematu myślowego, który doprowadził do umieszczenia takiego emblematu.
Punkt 3.11 (max 2 kolory/post): Jaka jest idea tego punktu?
Punkt 6.5: Dlaczego ban nie podlega uzasadnieniu. To pole do nadużyć (choć nikogo o to nie podejrzewam)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Marcin pisze:
3.10. Nie należy używać funkcji „cytuj”, jeśli post na który odpowiadamy, jest pierwszym bądź ostatnim w danym wątku.

Jakoś specjalnie tego nie zauważyłem, ale jeśli odpowiada się na konkretne fragmenty, tak jak ja teraz, to jest to uzasadnione. Nie wydaje mi się, by każdy notorycznie wklejał do funkcji cytuj cały poprzedni post. A może jestem w błędzie. Proszę o PW w takich wypadkach. To też się nie zmieniło.

Nie mowie, ze kazdy robi to notorycznie. Ale ostatnio zdarza sie to czesciej niz kiedys. I nie mam tu na mysli wklejania fragmentu, tylko calego postu.

O punkcie 3.3 można wspomnieć, choć w obliczu takich wątkow jak "Skojarzenia" czy "kiblobusy" nie warto, szkoda prądu.

Nie każdy musi zaglądać do każdego wątku. Ja nie zaglądam wszędzie z braku czasu. Choć do takich wątków jak skojarzenia i kiblobusy z racji pełnionej tutaj funkcji staram się zaglądać. Ale naprawdę, jeśli kogoś to nie interesuje, to niech tego nie czyta. Mówię tutaj serio, bo po co?

Zastanawiałem się już nad zamknięciem wątku zarówno "skojarzenia", jak i "kiblobusy". Ale po co? Niech będą. Skoro ktoś tam pisze, to niech będzie. Jak napisał ukalo - forum dla ludzi, nie ludzie dla forum.

Racja, tu moze troche przesadzilem. Chcecie gadac "o dupie Maryni", prosze bardzo. Tylko kiedys w dziale Inne zdarzaly sie bardziej inteligentne watki, a nie zabawy rodem z gadu-gadu czy jakiegos czata. Ale w porzadku, Wasza sprawa, nie wnikam, nie bylo tematu.

Ale są jeszcze moderatorzy! Tylko, ze zapanował wśród nich pewien marazm.

Nieprawda. Niedawno zmienił się skład moderatorów. Odeszło dwóch, pojawił się jeden nowy. I porządek nie jest mniejszy. Wręcz przeciwnie. Bardzo to usprawniło moderowanie forum.

A to przepraszam. Jakos przeoczylem ta zmiane. Jesli chodzi o modow, to pretensje mialem do tych, ktorzy juz nimi nie sa.
Część z nich na forum widuje tak często jak zeszłoroczny śnieg.

A może to dlatego, że używają funkcji "niewidoczny". Tak się składa, że ja jako admin widzę tych niewidocznych. I zarówno ukalo, jak i prof_klos z tego co widzę - są tu prawie bez przerwy! Takie są fakty. A, że niewidoczni - inna sprawa. Nie muszą być widoczni.

Ta sprawa juz nieaktualna.
Nie potrzeba ich ani ożywiać ani zmieniać. Na ten moment. A co będzie w przyszłości, to się zobaczy. Jeśli chcesz zostać moderatorem, to nie krępuj się tego powiedzieć. Jeśli tylko masz czas i ochotę na sprzątanie codziennego bałaganu i prośbę o niespamowanie, to ja naprawdę mile widzę takich ludzi.

Nie pisalem tego po to, zeby zostac modem. Moj czas tez nie jest juz nieograniczony, poza tym sporo osob byloby niezadowolonych z tego faktu, wiec nie, dziekuje.

Jeszcze raz przepraszam prof-klosa i ukalo, bo nie zorientowalem sie w obecnym skladzie modow a przeciez nie o nich pisalem ;)
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

morton pisze:Chcecie gadac "o dupie Maryni", prosze bardzo. Tylko kiedys w dziale Inne zdarzaly sie bardziej inteligentne watki, a nie zabawy rodem z gadu-gadu czy jakiegos czata. Ale w porzadku, Wasza sprawa, nie wnikam, nie bylo tematu.

Na poważne wątki też jest tam miejsce. I na pewno są one milej widziane, niż "dupa Maryni", co nie zmienia faktu, że nie możemy zabraniać odrobiny luzu. Ale tylko odrobiny. Co za dużo to nie zdrowo.

Co do ortografii. Z zacytowanego Twojego fragmentu - "gadac, prosze, kiedys, jakiegos, porzadku, bylo". Istnieją polskie znaki diakrytyczne.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

To jest piękne... Moim zdaniem główną zasadą powinno być:
wymagasz => daj przykład.
Kolego Mortonie, dlaczego więc nie używasz polskich znaków.
(Wiem, nie tylko Ty..., ale jednak wymagasz od innych)

Co do wątków Skojarzenia i Kiblobusy, to - drugiego nie znam.
Skojarzenia zaś na początku mnie zaskoczyły, ale potem - spodobały,
mimo, iż momentami były "niebezpieczne". Mają funkcję relaksacyjną, "napiszę trzy normalne posty i dopiszę sobie słówko".
Wątek jest głupi tylko pozornie - naprawdę można się z niego sporo dowiedzieć, choć może nie o autobusach czy trawmajach. I po to m.in. jest dział Inne.

Co do niby-nikłego zainteresowania moderatorów i adminów:
czy prowadzenie forum to ich jedyne życiowe zajęcie - wątpię, a wręcz nie wątpię, że nie. I tak podziwiam Prof_Klosa, że dłubie w wielu, miejscach poprawiając błędy gdyż niektóre posty należałoby od razu wyrzucić.

Atmosfera na forum - moim zdaniem jest dobra.
A, że dyskusja prowadzi czasem do sporów - po to jest.
Głupie natomiast są przepychanki typu pabianek - pawianek. Niezależnie kim ta osoba jest, można ją skrytykować mądrzej. Pawiankowanie (hmm, neologizm) do niczego nie prowadzi i przypomina wzajemne niszczenie babek w piaskownicy.
Atmosferę może zepsuć rzucanie hurrapretensji do wszystkich o wszystko.
Tyle.

Wszystkich, administratorów, moderatorów i użytkowników, pozdrawiam !
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

o3r pisze:Punkt 2.5: Czemu Admin nie musi podawać powodów usunięcia obrazka? Powinien, by nie powielać błędnego schematu myślowego, który doprowadził do umieszczenia takiego emblematu.

Bo napisane jest, że niewielki. Nie będę się bawił w regulaminowe określanie ile px na ile px. Jestem przekonany, że każdy potrafić oceni co to znaczy "niewielki". Jak przegnie, to skasuję i nie będę się z tego tłumaczył. Bo zaznaczam - podpis generalnie nie jest miejscem na obrazki. Dotychczas nie usuwałem chyba niczego z czyjegokolwiek podpisu.
Punkt 3.11 (max 2 kolory/post): Jaka jest idea tego punktu?

Żeby forum nie wyglądało jak kolorowy blog jedenastolatki. Jeśli ktoś użyje trzech, chcąc coś wyróżnić, czy podkreślić - na pewno go nie pobiję z tego powodu. Dotychczas nie było jakiegokolwiek incydentu związanego z tym punktem regulaminu.

Punkt 6.5: Dlaczego ban nie podlega uzasadnieniu. To pole do nadużyć (choć nikogo o to nie podejrzewam)

Nikt nie jest banowany bez przyczyny i sam powinien wiedzieć za co został wyrzucony. A jak nie rozumie, to jego sprawa. Bana nikt nie otrzymuje "na dzień dobry". Zawsze poprzedzają go jakieś ostrzeżenia i upomnienia, więc oczywistym jest, że ban ma związek z niestosowaniem się do próśb. Bana otrzymuje się za nieprzestrzeganie regulaminu. Więc uzasadnienie zawsze byłoby takie same: nieprzestrzeganie regulaminu. A o które punkty chodzi, każdy może sam sobie przejrzeć regulamin i przypomnieć sobie do czego się stosował, a do czego nie. Ja nie będę nikomu wyliczał jaki punkt złamał i kiedy. Bo regulamin tajemnicą nie jest.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

SzK pisze:To jest piękne... Moim zdaniem główną zasadą powinno być:
wymagasz => daj przykład.
Kolego Mortonie, dlaczego więc nie używasz polskich znaków.
(Wiem, nie tylko Ty..., ale jednak wymagasz od innych)

Fakt, przyznaję, że nie używam "ogonków", bo nie lubię. Ale nie to miałem myśli, tylko bardziej poważne błędy.
Co do niby-nikłego zainteresowania moderatorów i adminów:
czy prowadzenie forum to ich jedyne życiowe zajęcie - wątpię, a wręcz nie wątpię, że nie. I tak podziwiam Prof_Klosa, że dłubie w wielu, miejscach poprawiając błędy gdyż niektóre posty należałoby od razu wyrzucić.

Już pisałem, temat nieaktualny, moja pomyłka.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

@SzK: Temat o kiblobusach wziął się stąd, że zaproponowałem nazwę "kibelek" dla Vero, zamiast "traktorka". Dalej pojawił się pomysł i projekt wc wozu, a w toku dyskusji odnaleziono w Rosji prawdziwy taki pojazd. Wątek raczej rozładowuje dość rzeczową atmosferę forum, jeśli tak to można ująć, służy do odetchnięcia. Cały czas jest jednak związany z KM, czyli tym, o czym jest forum. A temat powstał przez przypadek, bo został wydzielony.

@Marcin: dziękuję za odpowiedzi, wszystko już jest chyba ok. Przynajmniej z mojej strony Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Coś mi się wydaje, że ostatnio pp. 2.5. stał się przepisem papierowym...
ODPOWIEDZ