Obowiązkowa rejestracja

Rozmowy nt. Łódzkiego Forum Komunikacyjnego
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Obowiązkowa rejestracja

Post autor: Marcin »

Bardzo poważnie zastanawiam się nad kwestią wprowadzenia obowiązkowej rejestracji. Ułatwiłoby to rozwiązywanie problemów z osobami, które do tej pory nie logowały się na forum, a pisały jako gość.

Decyzja jednak należy do Was, głos swój oddajcie w ankiecie. Czekam też na uwagi i propozycje.

Ankieta potrwa 5 dni.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

ja jestem na tak bo wiekszość z gości nic ciekawego nie pisze i pisze zeby popisać , wyjątkiem jak dla mnie jest kierowca .
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Który jak sądzę gdyby chciał to już dawno by się zarejestrował.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Głosowałem na TAK, bo zlikwiduje to problem kilku 'Gości' w jednym temacie.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A ja zagłosowałem na nie. Robię to bez przekonania, ale wydje mi się, że nie ma takiej konieczności (choć tak jak powiedziałem - robię to bez przekonania).
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Z drugiej strony - z praktyki wiem, że możliwość wypowiedzenia się jako gość, bardzo ułatwia życie osobie odwiedzającej forum przypadkowo, a chcącej się wypowiedzieć jednorazowo na jakiś ciekawy temat istotnie ruszając go do przodu.
Mnie samego często denerwuje długi proces rejestracji (niby kwestia 2 minut, ale jednak czasem i to się bierze pod uwagę...).
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Podjąłem decyzję. Od dziś pisanie na forum tylko dla zalogowanych użytkowników.

Największy wpływ na to miały oczywiście posty robotów, które tylko trzeba było kasować oraz tacy użytkownicy, którzy nie potrafią napisać po polsku najprostszego słowa, a z którymi bez rejestracji ciężko walczyć.

Każdy, kto naprawdę będzie miał coś do powiedzenia dokona trwającej chwilę rejestracji. Nie powinno być to specjalnym utrudnieniem.

Póki co, będzie to okres próbny. Zobaczymy jaka będzie różnica i wtedy podejmę ostateczną decyzję.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Spam pojawia się także od zarejestrowanych botów, których nawet nie usuwasz. Usuwanie spamu to też przy tej ilości żaden problem, tylko trzeba chcieć. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że "kierowca" się jednak zarejestruje...
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Marcin pisze:oraz tacy użytkownicy, którzy nie potrafią napisać po polsku najprostszego słowa, a z którymi bez rejestracji ciężko walczyć.

Może przy rejestracji dać przyszłemu juzerowi jakąś całeczkę do policzenia:>??
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

i koniecznie conajmniej 3 browary na łeb dla moderatorów...
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

zdecydowanie:D
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

no właśnie, pozostaje mieć tylko nadzieję, że kierowca pozostanie z nami Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Zwracam się z prośbą/zapytaniem do administracji, czy nie można powrócić do obowiązkowej rejestracji dla osób chcących pisać na forum? Sam proces rejestracji zajmuje 5 minut, więc żaden to problem, dla osób które chcą pisać coś z sensem, za to wyeliminuje się cwaniaczków i prowokatorów w stylu "prawie jak M.C."
(BTW - Chętnie porozmawiałbym sobie z tym panem, choćby przez PW, ale widocznie brak mu odwagi i tylko jako anonim czuje się mocny... A na forum ogólnym nie zamierzam łamać regulaminu.)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Zniesienie rejestracji - to jest możliwość pisania bez takowej - istnieje wyłącznie w dwóch działach - Obserwacja Liniowe oraz Imprezy. Miało to na celu ułatwienie pisania przez osoby bezpośrednio zainteresowane tematyką acz spoza społeczności forum.

Jak widać, ktoś wykorzystuje tę lukę (i to nie pierwszy raz, bywały już takie przypadki).
Być może sprawę załatwi blokada IP kolesia o ile nie ma Neostrady.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Jeżeli chodzi o sam dział "Imprezy", to i tak wymagana jest rejestracja do samego czytania.
Oczywiście z niczym się nie narzucam, ale warto zwrócić uwagę, czy faktycznie ludzie "spoza społeczności forum" - jak to określiłeś, z tego przywileju korzystają.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Niniejszym informuję co następuje. Obrazek

Na forum rzeczywiście wkradła się drobna luka.

Jutro miną dokładnie 2 lata (Obrazek) odkąd aby pisać na forum, trzeba posiadać konto. Dział "obserwacje liniowe" jest młodszy niż ten obowiązek, dlatego zapomniałem ustawić odpowiednie zezwolenia.

Teraz jest już wszystko, jak być powinno. Czyli do pisania również w "obserwacjach liniowych", należy być zalogowanym.

Z poważaniem Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

prof_klos pisze:Zniesienie rejestracji - to jest możliwość pisania bez takowej - istnieje wyłącznie w dwóch działach - Obserwacja Liniowe oraz Imprezy. Miało to na celu ułatwienie pisania przez osoby bezpośrednio zainteresowane tematyką acz spoza społeczności forum.

Jak widać, ktoś wykorzystuje tę lukę (i to nie pierwszy raz, bywały już takie przypadki).
Być może sprawę załatwi blokada IP kolesia o ile nie ma Neostrady.

Jak nie masz Neostrady to i tak są sposoby żeby obejść blokadę IP :evil:
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Są też i sposoby (choć nie wiem czy fora.pl udostępniają) na obejście obejścia.

Każde zabezpieczenie można złamać. Ale to nie oznacza przecież, że mamy ich nie stosować.
Nie zamykasz drzwi w mieszkaniu, bo i tak złodziej da radę jak się uprze?
ODPOWIEDZ