Klubowicz w radiu (internetowym)

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Klubowicz w radiu (internetowym)

Post autor: ukalo »

Do tych, co jeszcze nie wiedzą, i do tych którzy zapomnieli:

Dziś po 21 w radiu router www.radiorouter.pl swoją audycie poświęconą muzyce lat 80. będzie prowadził kolega Adam (nr klubowy KMST 200).

W jego imieniu zapraszam do słuchania.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

radio to jest super sprawa. Adamowi serdecznie gratuluję! Obrazek Powodzenia! Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

radio to jest super sprawa
Też coś o tym wiem, tylko za moich czasów nie było jeszcze internetu ;)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A może mnie uznacie za dziwaka - ale ja wcale nie oglądam TV. Ba, nawet się pozbyłem telewizora, uznając, że i tak całymi miesiącami stał i jedynie zbierał kurz. Radio. To jest to.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

To miał farta taki numer legitymacji złapać. Skoro Adam będzie prowadził tam audycję to napewno warto posłuchać.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

W telewizji ciekawe są tylko wiadomości. KMST gratulujemy DJ'a!
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

o3r pisze:W telewizji ciekawe są tylko wiadomości. KMST gratulujemy DJ'a!
Szczególnie ŁWD...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

heh, za "moich czasów" był Internet, ale jakoś eter kręci mnie bardziej Obrazek

@prof: też nie mam telewizora Obrazek Za to radio słucham maniakalnie.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ja też słuchałem maniakalnie radia ale tylko przez rok bo więcej u mnie w domu nie wytrzymywali ciągle z tą samą radiostacją.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

U mnie u dziadków zawsze słuchano PR1. To i na mnie przeszło Obrazek Miałem jeszcze długi okres, gdy słuchałem Złotych Przebojów, ale spikerzy i ludzie, którzy tam dzwonią są jacyś debilowaci. Pomijając oczywiście mnie, gdy wycyganiałem bilety na giełdę modelarską Obrazek Jednak PR1, mimo że ma mało muzyki, zaspokaja chyba jako jedyne moje potrzeby intelektualne. Fajne jest jeszcze RMF Classic - muzyka filmowa itp.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja słucham praktycznie wyłącznie TOK FM i Żaka, z rzadka Trójki. Co do Złotych Przebojów - byłem kiedyś u nich w redakcji, mają dość nowoczesne studio - ale takie jakieś mało radiowe, takie, że jeden człowiek robi wszystko: mówi, steruje muzyką, realizuje, odbiera telefony itd. Jakoś jestem staroświecki w tym względzie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ja akurat nie widzę nic złego w modelu "DJ", chociaż czasem z chęcią uskutecznialiśmy model realizatorko-prezenterski. Kwestia potrzeb i charakteru audycji.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Skoro o tym mowa...
Słuchałem Radio Rock Parada niemal od początku jego istnienia (powstało w 1996, ja zacząłem rok później). Jakoś wówczas była to naprawdę fajna stacja - uwielbiałem audycje nocne, oraz piątkową listę przebojów. Z biegiem lat - dopiero w 2004 roku, dostrzegłem w radyjku małe pokrętło do zmiany stacji. No i w ten sposób wiele nocy przeleżałem słuchając TOK FM i Radia Bis. Szczególnie to drugie sobie upodobałem, bo na TOKu w nocy często leciały "enty" raz powtórki. Parady słuchałem już tylko w wieczorne piątki, a to ze względu na fajną muzykę, jaką wówczas puszczano, a jaką jeszcze tolerowałem. W minionych latach niestety bardzo zmieniły się me gusta (generalnie jestem strasznie elastyczny - dosłownie wszystko mogę słuchać - od klubowej, poprzez POP, na Metalu kończąc, nie trawię jedynie rapu, hip-hopu itp), jednak Parady słuchać już po prostu nie potrafię, schemat tej radiostacji nie trafia we mnie. Złote Przeboje zaś kojarzą mi się tylko z tłokiem w supermarkecie, gdzie codziennie po żarcie łażę - z głośniczków zawsze leci tam ta stacja.

I muszę przyznać - że ostatnio dużo bardziej wolę posłuchać 'Lata z radiem' lub 'Bisa' niż czegokolwiek innego. Starzeję się... Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Praktycznie z całym postem mogę się zgodzić - też jestem bardzo elastyczny. Ale ja byłem szalikowcem Radia Manhattan. Parada mój wróg! Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Naklejki radia Manhattan można jeszcze zobaczyć na taksówkach.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja generalnie też nie mam nic przeciwko modelowi DJskiemu - ale chyba po prostu czego innego oczekuję od radia niż to, co oferują mi rozgłośnie nadające w takim trybie. Jeśli chcę po prostu posłuchać muzyki - sięgam po jedną z płyt z półki, słucham tego, co lubię, a nie radiowej - często-gęsto - sieczki, do tego nie mam bezsensownie poobcinanych końcówek (cóż, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że radio nie lubi sekundy ciszy - nie poradzę), ani pół miliona reklam. Od radia oczekuję raczej słowa, okraszonego dobrą muzyką - a jeśli audycji muzycznej - to z obszernym, odautorskim komentarzem prowadzącego. Oczywiście audycje "gadane" może też robić człowiek sterujący jednocześnie dźwiękiem, ale jakoś to się zwyczajnie gryzie. Trudno skupić się na mówieniu czegoś sensownego i przesuwaniu mnóstwa pokręteł/suwaków/hebli itp. jednocześnie.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

@prof_klos pamiętam dawniej audycje w paradzie i wydaje mi że zmiany które tam następowały (skład prowadzący) zawsze wychodziły im na złe.
A przy okazji lubię zmieniać często stacje i nie trawie obecnie tylko złotych przebojów i eski rock.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dokładnie. Tam po zmianach tylko było gorzej. Odnosiłem wrażenie, że na siłę chcieli unowocześnić rozgłośnię nastawiając się z pierwotnego celu na najnowsze przeboje oraz durnowate programy czy konkursy.

A jako ciekawostkę podam, że istniał tam w 2004 roku cykl "Motorniczy tramwajowy, niech się garnie do rozmowy". Redaktorzy prowadzili wówczas pogawędki z motorniczymi i kierowcami różnych linii, bardzo było to ciekawe. Przeważnie nagrywałem na taśmę sobie te pogawędki.

A 'ukryty mikrofon' - to dopiero były jajca... Ale i to trzeba było zlikwidować Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

moja mama słuchała ostatnio Eski Rock, ja nie wytrzymałem po 3 chyba dniach grania tego w niemoim pokoju; codziennie o tej samej porze brzmiały właściwie te same kawałki, a zdarzało się słyszeć to samo np. po godzinie. Jak dla mnie - zalatuje żenadą Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

rkplodz pisze:moja mama słuchała ostatnio Eski Rock, ja nie wytrzymałem po 3 chyba dniach grania tego w niemoim pokoju; codziennie o tej samej porze brzmiały właściwie te same kawałki, a zdarzało się słyszeć to samo np. po godzinie. Jak dla mnie - zalatuje żenadą ;)
Miałem to samo. Na złotych przebojach też zauważyłem tą żenadę. A na Esce Rock muzyka też mi się nie podobała.
ODPOWIEDZ