Klubowicz w radiu (internetowym)

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Rkplodz: Model "DJski" nie wyklucza ciekawych audycji. Jako przykład podam Marcina Piotrowskiego i jego w Radio Manhattan... wieki temu. Starał się kształtować gusta słuchaczy - i myślę że nie najgorzej mu to szło.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Owsze wychodziło mu to świetnie wg. mnie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Słuchałeś i pamiętasz Marcina? Rety, nawet ja wtedy byłem "późnym nastolatkiem" Obrazek
Miło wiedzieć.

PS. Adam dziś znowu gra (http://www.radiorouter.pl) - może tym razem bez awarii
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

ukalo pisze:Słuchałeś i pamiętasz Marcina? Rety, nawet ja wtedy byłem "późnym nastolatkiem" :D
Miło wiedzieć.

PS. Adam dziś znowu gra (http://www.radiorouter.pl) - może tym razem bez awarii
Myślę że to był Marcin. Byłem wtedy jeszcze bardzo młody ale dobrze mi się kojażą audycje w manhat.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

hej, przecież nie napisałem, że to się wykluczaObrazek Napisałem tylko, że najczęściej ze sobą nie współgra. Niestety, w większości przypadków radio nadające ze studja DJ-skiego = radio puszczające muzykę z wstawkami typu "dzień dobry państwu, może ktoś zadzwoni i podzieli się wrażeniami z dzisiejszego popołudnia?" od prowadzącego. Obrazek

PS. Najwyraźniej temat radia "chwycił" Obrazek Aż miło!
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Marcin zawsze zaczynał audycje utworem "Home by the sea" zespołu Genesis (http://www.youtube.com/watch?v=DNcZ8Nv5EAc). Ale ogólnie cała pierwsza ekipa Manhattanu miała coś do powiedzenia. Czas radia typu playlista+"dj" (tak naprawdę pseudo-dj - opowiadający dowcip raz na godzinę i podający czas) nadszedł dopiero później... niestety nadszedł. Ale cóż - takie radio jest tańsze, a też zarabia Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ostatnio zacząłem sluchać internetowego radia disco polo tak zatęsknilem za tą muzyką.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No, może w tym wątku nie dryfujmy w stronę disco-polo, ale faktycznie jest to fenomen społeczny. Ja swego czasu mocno słuchałem Top-One, ale gdzież oni do disco-polo Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

heh, ja zacząłem słuchać internetowego radia z poezją śpiewaną, bo brakuje mi tego w normalnych stacjach Obrazek

ps. Polecam powyższe archiwum Manhattanu - moje dzieciństwo! Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Narazie mi się podoba ale jakkażde radio za jakiś czas mi się pewnie znudzi i zmienie.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Ależ się pozdrowienia posypały dziś...

Dziękuję Tym co i o mnie pamiętali... Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Pozdrawiam. A jaka okazja?

Dobre radio się nie znudzi. Zawsze jak mi się wydaje, że znalazłem coś lepszego niż PR1, to szybko rezygnowałem i wracałem do starej stacji. PR1 rządzi Obrazek
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

W moim domu radio Parada gra odkąd pamiętam. Z rozrzewnieniem wspominam bardzo fajne poranne audycje radiowe takie jak "Gimnastyka" o 7:05, przy której zawsze leciała w tle piosenka Modo "Eins, Zwei, Polizei" (http://pl.youtube.com/watch?v=GxwV1fLjy3I) a póżniej zmieniono na utwór Maryli Rodowicz "Gimnastyka". O 7:15 zawsze była "Szyba" z piosenką "If I had a hammer" w tle. A w poniedziałki od 20:00 do 22:00 była lista przebojów "Teraz Polska" prowadzona przez Tomasza Kalinowskiego i Anetę Starostkę. Znajdowało się na niej 20 najpopularniejszych polskich piosenek okraszonych dowcipnymi rozmowami między prowadzącymi a czasami nawet ich sympatycznymi kłótniami. Wspomniany wcześniej "Ukryty Mikrofon" też miał swój urok. Kiedyś to radio miało klimat a teraz mówiąc kolokwialnie "zdziadziało się" i same techniawki tam lecą. Potrafią jedną piosenką katować ludzi nawet 3 razy w ciągu godziny i tak przez dwa miesiące do obrzydzenia. Od niedawno taką piosenką są "Kanikuły" a wcześniej "Holly Dolly Song". Radia Złote Przeboje słuchałem przez jakiś czas jak powstało ale później stało się nudne bo grali te same piosenki. Ostatnio słucham Vox'u pewnie też dopóki się nie znudzi. Z radia Manhattan pamiętam, że była audycja "Razem z nami autobusami i tramwajami", w której można było wygrać migawkę, trzeba było odpowiedzieć tylko na proste pytanie jaką linią można dojechać do danego miejsca. Nalepki z tej audycji zauważyć jeszcze można w niektórych pojazdach MPK. To tyle moich radiowych wspomnień.Obrazek[/url]
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

O ile wiem dziś po 21 w Trójce (103,Obrazek reportaż o miłośniku koomunikacji.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Był o 18.05 Obrazek , nie wiem czy będzie powtórka.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

w takim razie może pomyliłem godziny Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

O kim było?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Włączyłem 5 minut przed końcem, więc za bardzo nie wiem. Generalnie miłośnik z warszawskiego KMKM, specjalista od biletów.
ODPOWIEDZ