Gnioty w Łodzi - www.gnioty.lodzkie.prv.pl

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Gnioty w Łodzi - www.gnioty.lodzkie.prv.pl

Post autor: M. Wilu »

Witam! Wspominałem ostatnio trochę o tym, że pracuję nad stroną o gniotach. No i chciałbym przekazać ją Wam do przejrzenia. Sama strona jest obecnie jeszcze raczkująca, nie wszystkie działy istnieją, ale zapewniam, że w miarę da się ją obejrzeć. Oto link do strony:
http://www.gnioty.lodzkie.prv.pl/
A czemu akurat strona o gniotach? Zawsze miałem sentyment do Jelczy, o Gniotach mam małe pojęcie, dlatego zacząłem tworzyć o nich stronę Obrazek
Tym akcentem będę kończył posta, jeśli kogoś zainteresuje link - oglądać Obrazek Byle tylko się nie wystraszyć strony Obrazek
A więc: Miłego oglądania Obrazek


Pozdrawiam, Vil
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Wilu, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Merytorycznie się nie odniosę, dopóki nie dam rady tego przeczytać. To tło pod tekstem odstrasza.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Design to jeszcze będzie zmieniany nie raz Obrazek Szukam tylko jakichś normalnych skórek na stronę internetową (ta jest moja Obrazek), żeby to normalnie wyglądało...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Przymiotnik łódzki piszemy bez użycia wielkiej litery, podobnie jak polski. Bije po oczach. O reszcie się wypowiem gdy będzie dało się czytać Obrazek
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Dziwne, u mnie aż tak nie bije po oczach... Chyba czas rozjaśnić ekran... Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

W kwestii merytorycznej, od razu na pierwszej podstronie: Łódzkie gnioty rocznik 2005 odróżniają się od rocznika 2006 między innymi tym, że nie mają jeszcze równej linii okien. Z tekstu wynika coś innego. Wypadałoby też dodać, że wersja 2006 otrzymała nazwę handlową "Mastero".
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Gdyby głębiej wnikać, to roczniki 2005 i 2006 mają jeszcze kilka różnic (m. in. w układzie siedzeń), ale to już chyba tylko tylko w Łodzi Obrazek .
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Zwróciłem uwagę tylko na to, co było napisane na stronie, a co prawdą nie jest.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Moje niedopatrzenie... Ale i tak poprawione Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Pierwszy gniot miał nazwę M120NM, dopiero późniejsze nazywały się M121
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Znajoma kurtka, znajoma facjata, znany skądinąd człowiek. Obrazek

Obrazek
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

@px33: M120MN Obrazek
@mch: A mówiłem, żeby nie włazić w kadr... to nie słuchają Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Cóż, gratuluję pomysłu i zapału. Strona ciekawa, ale graficznie chyba rzeczywiście do poprawy, choć nie będę narzekał, bo z htmlem u mnie cienko Obrazek Dodałbym może jeszcze historię rozwoju autobusów Jelcza do momentu produkcji gniota. Skrótową oczywiście Obrazek Może wreszcie zacznę porządnie budować stronę o tablicach Obrazek
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Z grafiką.. no cóż, to moja pierwsza stronka, szablon mój (z MS FrontPage-a), a sama strona oparta jest w sumie na obrazkach, tekście, tle i hiperłączach... Będę musiał rozejrzeć się za jakimiś normalnymi szablonami www . Co do historii do rozpoczęcia produkcji gniota: Jest zawiła, owszem, ale nie jest łatwo znaleźć gdzieś jakieś rzetelne informacje (przegubowiec i wikipedia odpadają), ale myślałem nad tym Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Muszę powiedzieć, że czytałem gdzieś właśnie taką uproszczoną historię - niestety nie pamiętam gdzie. Ale na pewno byłaby wystarczająca. Dlaczego Przegubowiec odpada?
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Historia Jelcza na przegubowcu zaczyna się od wypuszczenia pierwszych ogórków, a JZS była już przed wojną, oczywiście wtedy w rękach niemieckich (i pod niemiecką nazwą). Prędzej z wikipedii dałoby się coś bardziej sensownego sklecić, ale poszukam czegoś więcej, bo nie chcę plagiatować Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Właściwie chodzi mi o historię od momentu wdrożenia do produkcji modelu PR100 z podaniem przyczyn tej deyzji. Historia zakładów nie jest według mnie tu potrzebna.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Aha, od tego momentu Obrazek To w sumie można napisać z pamięci Obrazek Mogę się pobawić w wolnym czasie Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Żeby znana była geneza gniotów, bo one przecież wywodzą się od Berlietów.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

No więc, pobawiłem się, napisałem genezę "Od Berlieta do Gniota", dołożyłem kilka zdjęć do historii, zmieniłem design strony głównej Obrazek Jak ktoś chce zobaczyć, co nowego... Zapraszam! www.gnioty.lodzkie.prv.plObrazek
ODPOWIEDZ