Historyczny Biuletyn Komunikacyjny SPEKTRUM

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Historyczny Biuletyn Komunikacyjny SPEKTRUM

Post autor: o3r »

Ten post będzie długi, ale zapoznajcie się z nim Obrazek

Przedstawiam tu efekt mojego pomysłu, który napadł mnie kilka miesięcy temu, a mianowicie tworenia co miesiąc swoistej kroniki filmowej komunikacji miejskiej w Łodzi. Uznałem, że film, mimo że ma niższą jakość od zdjęcia, jest od niego ciekawszy, gdyż ikazuje pewną ciągłość ruchu, a nie tylko jedną zatrzymaną w kadrze chwilę. A fajnie będzie za kilka lat popatrzeć np. na JADĄCEGO Ikarusa, czy przypomnieć sobie oczekiwanie na pierwsze Pesy.
Oczywiście Spektrum nie może być serwisem informacyjnym, podającym bieżące informacje. Przy tej częstotliwości ukazywania się (raz na miesiąc), jest to po prostu niemożliwe. Mimo wszystko sądzę, że takie coś się przyda.
Niestety nie zawsze dam radę sam wszystko uwiecznić swym aparatem. Dlatego mam nadzieję, że od casu do czasu będę mógł liczyć na waszą pomoc. Bez was nie uda się o wszystkim powiedzieć i wszystkiego pokazać, a pragnę, by Spektrum pokazywało wszystkie ważniejsze wydarzenia z danego miesiąca. Tu pragnę podziękować kolegom (w kolejności alfabetycznej):
- 1888
- BartStep
- Dziki
- Szauter
- Ukalo
za użyczenie materiałów do materiału o Pesie. Bez nich by on nie miał szansy powstać, a przyjazd i prezentacja wagonu były ważnymi wydarzeniami w tym krótkim miesiącu.

Co do spraw technicznych:
- Realizacja techniczna - to nie ma być dzieło na Oscara, więc nie spodziewajcie się efektów specjalnych Obrazek Ale z czasem nabiorę wprawy i powinno się zacząć poprawiać.
- Jakość - jest jaka jest i musi zostać. Na to nie mam wpływu. Jednak wydaje mi się, że to co trzeba, widać Obrazek
- Lektor - ja ObrazekD Musi wam wystarczyć. Może nie mam mistrzowskiej dykcji, ale robię co mogę Obrazek
- Udźwiękownenie - nie ma oryginalnego dźwięku, gdyż nie zawsze wszystko słychać (np. przez wiatr), jest duży hałas, który będzie zagłuszał lektora (np. na ulicy), a czasami nagrywają się różne wypowiedzi stojących obok osób, które to wypowiedzi nie zawsze nadają się do puszczenia w eter Obrazek

I to chyba tyle, co mam w tej chwili do napisania. Proszę o konstruktywną krytykę i konstruktywne pochwały Obrazek
Zamierzam tworzyć kronikę cyklicznie, niezależnie od ilości negatywnych komentarzy. No i mam nadzieję, że przez długi czas.

A zatem zapraszam do oglądania!

Ponieważ w tym miesiącu dużo się działo, kronika trwa 15 minut, więc została podzielona na 2 części:
Część 1: http://pl.youtube.com/watch?v=TgjrP5ZgLfQ
Część 2: http://pl.youtube.com/watch?v=euLCZXTDn_w
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

No nieźle. Obrazek Gratuluję Obrazek
I lektor nie najgorszy Obrazek
A tak BTW: Fajnie popatrzeć na Czerwoną z tramwajami.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 2 razy.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Super jest. I to sugestywne "nie traktuj mnie jak śmiecia" na tramwaju na Czerwonej...
lukas.j
Coś mówi
Posty: 27
Rejestracja: śr 13:28, 21 mar 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lukas.j »

Świetne, naprawdę dobre. Gratuluje pomysłu i realizacji:).
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Ogólnie jestem pod wrażeniem, bardzo ciekawie wyszło. Lektor czyta płynnie, nie nionioniąka się Obrazek Podsumowująć, super Obrazek

P.S. Jak będę miał jakiś ciekawy filmik, czy foto to oczywiście na moją pomoc też możesz liczyć Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Kaźmierczak, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jestem pod wrażeniem!
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Brawo Jasiu Obrazek Yogi babu biedny miśObrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Kuba kocham CIę.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Cieszę się, że ta inicjatywa spotkała się z waszym uznaniem. Na pewno pomoże mi to w realizajcji kolejnych wydań. 2-2008/2 już na początku kwietnia Obrazek

PS. Będę robił materiał z dzisiejszej imprezy ikarusowej. W świat oczywiście pójdą materiały "cywilizowane" Obrazek To tak żebyście wiedzieli. oczywiście przed kręceniem będę informował (w autobusie).

Planowane są także relacje na priv Obrazek
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Super Obrazek Bardzo mi się podobało Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Kapitalne. Brawo!
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Świetne Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Gratuluję pomysłu. Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Genialne Obrazek I bardzo profesjonalne Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Świetne! Dobra realizacja i fajny dobór muzyki, generalnie wybitnie utrzymuje klimat, z ktorego Kuba jest znany Obrazek

Życze wytrwałości w realizacji kolejnych odcinków!
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Właśnie obejrzałem obydwa odcinki. Niesamowity jest lekko "wczorajszy"styl w jakim jest utrzymana ta kronika - to jest oczywiście zaleta. Mimo, że pewnie nakręcono to jakąś małą, lekką kamerą to tylko niektóre kadry są zatrzęsione. Montaż - żadnych animacji, tylko niektóre kadry dynamiczne są "zacięte" i to dość delikatnie. Bardzo ładnie wstawione statyczne zdjęcia pomiędzy ruchomymi kadrami - dobra metoda gdy jest za mało filmowej "surówki".
Miło, że nie ma jakiś dziwnych przejść między poszczególnymi kadrami. Głos z offu nie denerwuje, tylko w bardzo nielicznych momentach słychać bardzo delikatny seplen (takie coś się zdarza nawet nawet telewizyjnym reporterom TVN czy TVP), akcenty logiczne w znakomitej większości poprawne.
Językowo zupełnie poprawne, dwa razy usłyszałem ten sam błąd - "...dwutysięcznego ósmego roku" zamiast "dwa tysiące ósmego...".
No i ta muzyka, takie zabiegi, dość proste, zawsze ubarwiają temat.
Podsumowując - przyjemny i ciekawy materiał filmowy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mamadoo, łącznie zmieniany 1 raz.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

mi też sie bardzo podobało - oglądałem po dwa razy... GRATULACJE !!!!
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

mamadoo pisze:Mimo, że pewnie nakręcono to jakąś małą, lekką kamerą to tylko niektóre kadry są zatrzęsione.
Robione zwykłym apatarem fotograficznym - kamery nie mam :)
mamadoo pisze:Językowo zupełnie poprawne, dwa razy usłyszałem ten sam błąd - "...dwutysięcznego ósmego roku" zamiast "dwa tysiące ósmego...".
Hm. Pyatłem się polonistki w liceum i mówiła, że poprawnie jest "dwutysięcznego ósmego". Ale jeszcze popytam. Nu, chyba, że jesteś polonistą i możesz to powiedzieć na 100% :)
Ventlan pisze:fajny dobór muzyki
Dzięki. Staram się dobierać muzykę niezbyt agresywną, w miarę rytmiczną i nie odbiegającą w miarę od klimatu materiału. Ale muszę przyznać, że z tym jest największy problem. Ale mam miesiąc na zgromadzenie czegoś ciekawego ;)

Dzięki za słowa uznania. Cieszę się, że pomysł się podoba. Wydanie 2-2008/2 na początku kwietnia ;)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Kuba:

Roku dwutysięcznego.
ale
Roku dwa tysiące ósmego.

Nie jestem polonistą, ale jestem pewien Obrazek

por. roku sześćset sześćdziesiątego szóśtego, nie: sześćsetnego sześćdziesiątego sżóstego
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ