Komunikacyjny blog (z rozkładami)

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Komunikacyjny blog (z rozkładami)

Post autor: BB93 »

Pod adresem Obrazekhttp://komunikacjazgierz.bloog.pl/?ticaid=68801 znajdziecie blog, w którym są na razie rozkłady jazdy kilku linii autobusowych w Zgierzu. Dziś została przeze mnie założona więc na razie jest tylko tyle. Oczywiście mam zamiar ją rozwinąć. Celem tego bloga (uznałem, że dla podstawowej informacji szkoda zachodu na ładną stronę) jest po prostu zebranie "do kupy" rozkładów rozrzuconych po Internecie. Mam nadzieję, że się Wam przyda Obrazek Serdecznie zapraszam do oglądania i komentowania
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a byś podawał źrodło, <b>przewoźnika</b> i warunki taryfowe.

I byś mógł pozbierać tych busiarzy, których w necie ni mo Obrazek
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Wiesz zacząłem dopiero dziś. Też mam zamiar to rozwinąć. Rozkłady tych "co ich ni mo" pojawią się wkrótce. Np. Sand-Mark do Kutna (na razie tylko ze zgierskiego Parku, no ale jak się samemu spisuje to inaczej niż z Neta). Ale teraz kilka dni w Łodzi, więc na razie na pewno nie będzie tam żadnej aktywności. No i tyle, za 45 minut "6" Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

No akurat jeśli chodzi o Sand-Mark to ja się ostatnio interesowałem tymi busami. Rozkłady tego przewoźnika są w necie i to nawet w paru miejscach:
http://www.ekutno.pl/upload/images/articles/Rozklad_Lodz_NET.pdf
http://www.kutno.net.pl/zasoby/busy/sandmark.jpg
http://busy.info.pl/2,20525,18192,lodz,kutno.html?object_id=159
Rozkład też wisi na Składowej przy dw. Fabrycznym.

Do szukania różnego rodzaju połączeń ja polecam stronę www.autobusowyrozkladjazdy.pl którą niedawno odkryłem, ale myślę, że pomysł z zebraniem tych zgierskich linii jest ok i zapewne w razie potrzeby będę korzystał.
Np. ja bym chciał aby na tej stronce spróbować jakoś zebrać te busy co odjeżdżają z Bazarowej przez Zgierz do Ozorkowa (Gemar, Stojeccy itd) - mogłoby to być nawet na jednym rozkładzie, albo każde osobno... Próbowałem znaleźć jakiś rozkład w necie to ciężko się szukało... Na Bazarowej chyba coś wisi, ale czasem łatwiej zaplanować sobie podróż oglądając rozkład wcześniej w internecie.
Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

w Autobusowym RJ jest tylko to co w pekaesowskich cegłach. Trochę mało, ale faktycznie, często bardzo pomaga. Dobrze jest sprawdzic też na e-podroznik.pl, rozklady.com.pl, busportal.pl - i w googlach Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 1 raz.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Pamiętam, że kiedyś spisałem do użytku "domowego" autobusy do/z Ozorkowa (Gemar, Stojeccy, Aster i PKS Łęczyca), ale już gdzieś to zgubiłem. Najlepiej chyba zastosować oznaczenia kursów różnych przewoźników kolorami. Np.
15.10, 15.25, 15.30, 15.36
Przewoźnik:
Aster, PKS Łęczyca, Stojeccy, Gemar
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Ale one nie jeżdżą w ogóle punktualnie. Chyba nawet nie mają dokładnego rozkładu. Mają godzinę ustaloną na jednej krańcówce (Ozorków PKP) i mają tam się stawiać o tej godzinie. Na trasie walczą o pasażerów, prześcigają się nie jadąc po trasie. Więc trudno o jakikolwiek rozkład jazdy.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Na drugiej pętli też mają ustalone odjazdy. To co dzieje się na trasie to już inna brocha - ale nie można sobie ot tak uruchomić linii bez rozkładu. Obrazek
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Dlatego ja będę podawał rozkład, a to, że jeżdżą jak chcą to nie moja wina. Coś takiego przyda się bardziej, jeśli będzie ktoś chciał wybrać się np. do Parzęczewa, czy Leźnicy. Bo do Ozorkowa, to wiadomo, jest jedyne i niezastąpione 46.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

... A odstępstwa od rozkładu wynikające z rażącego niedbalstwa/celowego działania przewoźnika zawsze można tu i ówdzie zgłosić. Czasem naprawdę działa!

Swoją drogą - Kris Tour albo ktoś pokrewny jeszcze jeździ do Brzezin? Drukują bilety dalej czy im się znudziło? - to tak a propos zgłaszania uchybień. Chętnie bym poczytał o tym, jeśli ktos wie to poproszę o PW żeby nie zaśmiecać forum.
ODPOWIEDZ