MyBus & WatchLine Łódź

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: mateeusz »

Próbowałem bezskutecznie znaleźć wątek dotyczący tych aplikacji, zatem zakładam nowy. Otóż od ostatniego piątku obie te aplikacje szwankują na moim telefonie. Mogę normalnie sprawdzić rozkład dla danego przystanku, jednak chcąc sprawdzić pozycję pojazdu na mapie wyświetla się czarny ekran z napisem "Google Play Services are updating". Początkowo myślałem, że wina leży po stronie Google, jednak sprawdziłem MyBus na starym telefonie i tam wszystko działa normalnie. Czy ktoś wie jak naprawić ten problem? Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Kpc21 »

Google Play Services to jest takie API, które pozwala innym aplikacjom, w tym myBusowi i WatchLine, na korzystanie m.in. z mapy Google Maps. Może faktycznie w tym momencie instaluje ci się aktualizacja i musisz poczekać, aż się skończy. A jeśli masz taką sytuację od dłuższego czasu, to spróbuj to Google Play Services przeinstalować: https://play.google.com/store/apps/deta ... .gms&hl=en
Ostatnio zmieniony ndz 16:02, 13 maja 2018 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: mateeusz »

Sytuacja utrzymywała się od piątku, wtedy faktycznie była aktualizacja ale żadnych błędów nie pokazało. Pomogło wyczyszczenie wszystkich danych Usług Google Play. Dzięki za link, bo wcześniej już próbowałem tym sposobem, ale nie zrobiłem tego w odpowiedniej aplikacji. :)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Post autor: TramMomentyStudenta »

Kpc21 pisze:Co prawda jest ona w myBusie i na rozklady.lodz.pl, ale wielu pasażerów też nie ma pojęcia o istnieniu tych aplikacji; paru znajomych podziękowało mi o tym, jak pokazałem im możliwość sprawdzania odjazdów MPK (realnych, na podstawie odczytów GPS, jak na wyświetlaczach przystankowych) na smartfonie, a nie spotkałem się jeszcze, by ktoś z nich o tej opcji w ogóle wcześniej wiedział.
A propos aplikacji - WatchLine jednak jest lepszy od myBusa, bo jest zdecydowanie mniej braków. Ale i nie tylko. Można np. skontrolować stan swojej migawki i dowiedzieć się o utrudnieniach w ruchu. Zatem polecam ściągnąć WatchLine i na niej bazować ;)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jak mniej braków jak źródło danych jest to samo?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

WatchLine jest bardziej funkcjonalny (bo robiony przez człowieka, który jest chyba jednym z użytkowników forum SSC, w sumie też dla siebie, a nie przez jakąś korporację na czyjeś zlecenie "żeby było"), najbardziej chwalę sobie w nim obsługę zespołów przystankowych, ale tak do użytku "na mieście" jednak mnie akurat denerwuje. Głównie ze względu na to, że by wybrać jakiś konkretny przystanek, nawet po prostu po wpisaniu jego numeru, albo mając go w ulubionych, trzeba zawsze przejść przez mapę. Która lubi sama z siebie uciec w jakieś odległe miejsce. No i do tego samo czekanie, aż ta mapa się załaduje.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: mateeusz »

Ja akurat zdecydowanie preferuję myBusa. Jest dużo szybszy, prostszy w obsłudze i lżejszy dla telefonu. Nie raz gdy o przesiadce decydowały sekundy dzięki myBusowi zdążyłem na tramwaj/autobus. Za to WatchLine używam praktycznie tylko wtedy gdy chcę wyszukać jakiś konkretny pojazd po numerze taborowym. Poza tym na poprzednim telefonie po odinstalowaniu (gdy aplikacja została odcięta od bazy danych ITS) i ponownym zainstalowaniu (gdy dostęp przywrócili) już nie działała - wyskakiwał błąd z powodu jakichś plików, które pozostały po poprzedniej instalacji (kasowanie danych nie pomagało).
Jest jeszcze jedna przydatna aplikacja - mobileMPK. Ta z kolei w mojej opinii najlepiej się sprawdza przy planowaniu podróży oraz przy sprawdzaniu rozkładu jazdy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Kpc21 »

Jeszcze jest aplikacja "Przystanek" - jedyne, co ona robi, to wyświetla komunikaty o utrudnieniach, a więc to samo, co robi WatchLine, ale jest lżejsza i istnieje od kilku lat, a więc przydatna była szczególnie, gdy nie było jeszcze WatchLine.

A co do rozkładów z konkretnych przystanków - najlepszym sposobem jest chyba wyciągnąć sobie na ekran startowy linki do http://rozklady.lodz.pl/Home/TimeTableR ... przystanku.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: WatchLine

Post autor: TramMomentyStudenta »

px33 pisze:Jak mniej braków jak źródło danych jest to samo?
Zdarza się, że pojazdy nieobecne w myBusie są w WatchLine, choćby z takiego powodu, który pojawił się w innym wątku:
px33 pisze:uruchomione pojazdy, które nie są zalogowane na linię (i chyba też te z nieaktualnym rozkładem) można zobaczyć (przez numer, choćby w Watchline)
Choć są i takie sytuacje, gdy rzeczywiście jest brak w systemie i wówczas nie przeprze tego ani myBus, ani WatchLine, ani jakakolwiek najlepsza aplikacja świata.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: px33 »

A co do rozkładów z konkretnych przystanków - najlepszym sposobem jest chyba wyciągnąć sobie na ekran startowy linki do http://rozklady.lodz.pl/Home/TimeTableR ... przystanku.
Z mybusa można jakoś zrobić widget na pulpit
Novators
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: wt 10:58, 04 wrz 2018

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Novators »

Ja korzystam z WatchLine i problemów żadnych jeszcze nie zaobserwowałem.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Kamil.2 »

Od kilku dni w WatchLine można sprawdzić czy dany pojazd posiada biletomat (karta oraz gotówka) czy jest niskopodłogowy oraz czy posiada klimatyzację. Dla zainteresowanych oraz miłośników są też dane o marce i typie pojazdu.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: mateeusz »

W aplikacji mobileMPK jakoś w ostatnich dniach pojawił się rozkład LIVE dla Łodzi - jest pokazywane opóźnienie/przyspieszenie względem rozkładowego czasu odjazdu na podstawie danych z GPS.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: jan_defecto »

Nowa opcja w myBus. Autobus 1907 jest oznaczony jako niskopodłogowy, klimatyzowany i z biletomatem. Ciekawe kiedy takie oznaczenia dodadzą do reszty pojazdów. Priorytetem powinno być oznaczenie wozów niskopodłogowych i wyświetlanie tego na tablicach przystankowych.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Kamil.2 »

W WatchLine już wszystkie pojazdy mają te dane od kilkunastu dni. Natomiast w myBus jeszcze tego nie widziałem. Ciekawe dlaczego tylko 1907 ma te dane, a reszta nie.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: jan_defecto »

Na rozklady.lodz.pl 1907 wyświetla się jako pojazd posiadający biletomat. Informacja o niskiej podłodze (moim zdaniem najważniejsza) i klimatyzacji nie jest prezentowana.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: mateeusz »

Dla Konstala #2011 na linii 15 w myBus pokazywana jest informacja o biletomacie. Czyli jest progres ;)

Edit. Dla #2220, #2222, #2027 na linii 13 oraz #2023 na 16 również.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Kamil.2 »

Dla 1907 w myBus jest komplet informacji już.
Ostatnio zmieniony pn 15:10, 18 lut 2019 przez Kamil.2, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: px33 »

Z tym automatem to by w sumie sobie mogli darować skoro każdy widoczny pojazd go ma.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: MyBus & WatchLine Łódź

Post autor: Jordi »

15 minut temu w Radio Łódź fajny materiał o możliwościach WatchLine.

I to chwalił ją nawet Andrzejewski z ZDiT - cieszy to, że miasto przestało udawać, że tylko Mybus jest, bo WL jest dużo lepszą apką :D
ODPOWIEDZ