Strona poświęcona krańcówkom autobusowym

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Strona poświęcona krańcówkom autobusowym

Post autor: Bros »

Witam wszystkich użytkowników Forum Komunikacji Miejskiej!
Jestem tu nowy i jak pewnie zauważyliście to jest mój pierszy post.
Od dziecka interesuję się komunikacją miejską, a ponieważ istnieje już kilka stron o tej tematyce postanowiłem założyć stronę w nieco innym klimacie aczkolwiek cały czas dotyczącą łódzkiej komunikacji. Chciałbym Was zachęcić do odwiedzenia mojej strony dotyczącej łódzkich krańcówek. Jest ona w ciągłej rozbudowie więc nie wszystko jest dostępne. Na razie akytwne są krańcówki autobusowe dzienne współczesne i część historycznych. W miarę szybko postaram się poszerzyć stronę o krańcówki tramwajowe a także wrzucę jakieś fotki. Mam nadzieję, że Wam się spodoba moja strona i proszę o jej ocenę, co chcielibyście jeszcze widzieć na tej stronie lub co można zmienić aby była lepsza i komentarze, które mogą okazać się pomocne przy dalszej rozbudowie strony.

Oto link:
www.bros-p.ovh.org

Miłego oglądania Obrazek

Pozdrawiam
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: STRONA POŚWIĘCONA ŁÓDZKIM KRAŃCÓWKOM

Post autor: Michał »

Bardzo fajna stronka. Szczególnie dział historyczny. Mógłbyś tą stronę oprócz fotek poszerzyć o schematy pętli oraz jakieś schematyczne mapki Łodzi z zaznaczoną wybraną krańcówką
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Zapowiada sie nie zle. Poopraw niketore linki, bo nie dzialaja (np. Andrzejow czy Dabrowa). Kolorystyka jest tez troche malo czytelna. Czy planujesz zamiescic na stronie jakies fotki?
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Fajnie by było, gdyby wspolczesne tez mialy opisana historie.
W ogole proponowalbym nie robic takiego podzialu i umiescic wszystkie razem, a juz nieuzywane jakos zaznaczyc na przyklad innym kolorem.
Podobnie nie jestem przekonany co rozroznienia na dzienne i nocne.
I obowiazkowo foty Obrazek
Jak sie stronka rozwinie moze byc na prawde fajna Obrazek
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Poprawiłem niektóre linki we współczesnych bo w historycznych nie utworzyłem jeszcze wszystkich podstron (działa kilka pierwszych od góry).
Dodałem zdjęcia jakie na tą chwilę posiadam zarówno obecnych jak i tych nieużywanych.
Zapraszam do oglądania:)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jak dla mnie pomysł jest suuuper!
Fajnie byłoby gdyby efekt końcowy był mniej - więcej taki: http://www.przegubowiec.com/foto/krance/_krance_.htm

Tzn. oczywiście nie mówię o kopiowaniu pomysłu - ale sama ilość, jakość i sposób podania informacji w Przegubowcu mi się bardzo podoba.
Jeśli chcesz jakiejś pomocy przy stronie - napisz tu, a na pewno (jeśli będziemy umieli) pomożemy.
Gość

Post autor: Gość »

Moja strona wciąż się rozbudowuje więc zacznę od tego że dopisałem do obecnych krańcówek autobusowych historię a konkretniej co się tam zatrzymywało, chociaż nie ma tam wszystkich roczników więc umieściłem te które mam.

Są już odnośniki do spisu krańcówek tramwajowych zarówno wspólczesnych jak i historycznych.

Być może którąś opuściłem lub przez przypadek nie zamieściłem ale jeśli coś takiego ma miejsce to obiecuję jak najszybciej poprawić tą nieścisłość.

Pozdrawiam
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Ten post powyżej to oczywiście mójObrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie wiem czy dobrze pamiętam i czy ten błąd jeszcze jest, ale z krańcówki przy Paradnej 75 przestało jeździć chyba w 1998/1999 roku, a nie od reformy w 2001 roku. Pamiętam, bo wtedy zniknęło moje ukochane 97 CZMP - DW. FABRYCZNY, które omijało Dąbrowe i zyskiwało 4 minuty.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Nie wiem w którym roku zlikwidowali 75 bo po prostu nie mam z tych lat danych więc wypisałem tylko te lata z których je mam ale dzięki za info.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ja bym radził poprawić. Wpisz około roku 1999, podobnie jak napisałeś ok. 1990 Obrazek

Fajna strona, pozdrawiam Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Oglądałem stronkę. Fajna. Graficznie mogłoby byc lepiej i kolorystycznie też, bo na niektórych słabo litery widać.
Moje uwagi co do treści:
* krańcówka przy pl. Barlickiego jeszcze istnieje (a nie ma jej w dziale współczesnych tylko historycznych)
* pętla Gajcego została zlikwidowana we wrześniu 2001 (mam rozkład z 3.09.2001 i to był pierwszy dzień kursowania 82 na wtedy nazwaną pętlę Szaniawskiego, a od 24.12.2001 nazwali ją Andrzejów dla udogodnienia).
* pętla Wołodyjowskiego i sprawa linii 75: mam rozkład z 1.01.1998 i wtedy już 75 kursowała do CZMP
* Feliksin: taka nazwa istnieje od sierpnia 2002. Wcześniej istniała pod nazwą Dworzec Łódź-Olechów
* jak będziesz robił stronkę o pętli Os. Olechów to zlikwidowano ją 28.05.2001 (to był pierwszy dzień kursów na Janów, teraz jest tam parking strzeżony) Obrazek
* pętla tramwajowa Piłsudskiego (tor kol.) dokłądnie nazywa się Stary Widzew, a ostatnio w razie awarii piszą Batorego
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Pomysl fajny ale wykonanie zostawia troche dozyczenia.
Historia krancowki chyba czytelniejsza bylaby w formie: linia xx: 19xx-19xy (w miare mozliwosci daty dzienne). Pewnie to wymaga wiekszej wiedzy, wiec na przyszlosc.
Fotki fajnie, gdyby sie pokazywaly na tej samej stronie co dane krancowki i koniecznie data zrobienia zdjecia w podpisie!
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a, i jeszcze fajne byłoby:
nawierzchnia (np. asfalt, trelinka)
rodzaj pętli (np. łezka, pętla uliczna).
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

rkplodz pisze:trelinka

Trylinka. Od nazwiska wynalazcy Władysława Trylińskiego.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ktoś jakiś czas temu mi mówił, że on był trEliński - ale po Twoim poście pogooglałem i widzę, że to Ty masz rację. Zwracam honor(arium)Obrazek
Jacek

Post autor: Jacek »

Zawiodłem się. Moim zdaniem sens tej strony stanowiłyby zdjęcia, a tych nie ma. Gdybyś poprosił forumowiczów o fotografie to z cała pewnością by Ci udostępnili i nie musiałbyś sam fotografować. Powodzenia.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Linia 75 została skierowana na do CZMP 11 sierpnia 1997 roku. Linia 97 została skasowana 1 sierpnia 1997 roku. Tego samego dnia 70 pojechała do Dworca Fabrycznego, a 75 do Rokicińskiej. Więc 75 miało dwie zmiany.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

@Jacek: Cierpliwości, jeśli nie zauważyłeś strona jest jeszcze w budowie a ty chciałbyś chyba mieć już wszystko gotowe. Widocznie dokładnie nie oglądałes mojej strony bo gdybyś to zrobił to zauważyłbyś, że gdzieniegdzie fotki już są a i na resztę przyjdzie czas. BTW ostatnio nie mam zbyt dużo czasu aby zajmować się budową strony.

P.S. Dziękuje wszystkim za dotychczasowe pomocne informacje. Napewno umieszcze je na stronce gdy znajdę odrobinę czasu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Proszę, zmień informację o krańcówce na Paradnej i linii 75. Zauważyłem, że na tej stronie ostatnio nic się zmienia.
ODPOWIEDZ