Strona poświęcona krańcówkom autobusowym

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
Piotrek

Post autor: Piotrek »

Błędy są też jeśli chodzi o krańcówkę na Felińskiego przy Kruczkowskiego. ona nie działała do 2001 roku. zlikwidowano ją wcześniej, kiedy juz na dobre ruszyła budowa kościoła.
64 przed reformą dojeżdżało do krańcówki Rokicińska/Puszkina, a 95 juz wcześniej jeździło na Dąbrowę.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Krańcówke zlikwidowano 1 lipca 1996. Nie miało to nic wpólnego z robudową kościoła, gdyż ten był już od dawna zbudowany. Część terenów krańcówki należała do kościoła i trzeba było ją oddać.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Tak czy owak, należy to poprawić.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Znalazłem trochę czasu i zaktualizowałem stronkę. Dodałem podstrony wszystkich autobusowych krańcówek historycznych. Teraz kolej na tramwajowe krańcówki.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

W wolnej chwili dodaj jeszcze krańcówkę Stryków Dworzec PKP.
Dwa kursy dziennie (na razie), ale krańcówka jest. Obrazek Obrazek Obrazek
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Krańcówka Złotno/Cyganka: otwarcie 22 VII 1949, przed 17 i 13 jeździły tam jeszcze 3 i 16 (ta ostatnia około 1956 r., opieram się na danych od członków mojej rodziny).
Krańcówka Wieczność/Biegunowa: do momentu zamknięcia (czyli na początku lat 90.) docierały tam niektóre kursy 29, dowożące/odbierające pracowników "Lenory".

Tyle mi się na razie nasunęło.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja od siebie dodam w kwestii krańcówki w Andrespolu, że na pewno nie istnieje ona od 15.12.2005. Przecież wcześniej jeździło tam 153 (chyba już jakoś w 2004 roku). Obrazek

A z takich technicznych spraw to należy poprawić link do krańcówki Falińskiego/Kruczkowskiego (jest
felinskiego kruczkowskiego2.html, a powinno być bez tej dwójki). Podobnie z Gajcego (tutaj za to bez trójki w linku). Może być jeszcze coś, ale dokładniej się nie przyglądałem. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ