Autobusy bezpłatne w Łodzi - www.frikobusy.pl

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

mig pisze:Może piszmy o tym w innym temacie (Frikobusy w Łodzi), bo ten jest taki stricte o stronie Kuby.
Ale to też jest związane z tematem. Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Niby tak, niby nie... W zasadzie wątek jest o autobusach bezpłatnych, ale w dziale Internet, a chyba nie powiesz mi, że np. MB O405G ma jakiś związek z internetem Obrazek
W tym wątku może lepiej poruszać tematy związane z moją stroną (np. błędy, nieścisłości itp) oraz ewentualnie jakieś kwestie związane z frikobusami z przeszłości, a wątek "Frikobusy w Łodzi" zostawmy na teraźniejsze sprawy, opinie, komentarze... To taka moja rada. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

To jest akurat sprawa bieżąca.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

No to tak jak mówiłem: bieżące w wątku "Łódzkie frikobusy", a inne mogą być tutaj. Tak sądzę, choć róbcie jak chcecie... W końcu nie można nikomu kazać czegoś np. na siłę. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W sobotę i dzisiaj Express Ilustrowany drukował rozkłady jazdy autobusów bezpłatnych. Niestety nie obyło się bez błędów. Na pierwszy rzut oka widać, że osoba przygotowująca ten dodatek skopiowała wszystkie rozkłady z oficjalnych stron www hipermarketów.

Tym sposobem w gazecie ukazał się rozkład jazdy linii Tesco Plac Niepodległości. Linia Real na Olechów wg EI dojeżdża do przystanku Przybyszewskiego/Lodowa (gdzie zawraca) - owszem tak było, ale w 2005 roku, a że na stronie Reala nie zaktualizowali rozkładu, to i w gazecie jest błąd. Poza tym szkoda, że nie uwzględnili objazdów linii frikobusowych ze względu na remonty Narutowicza i Kasprzaka... Nie wspomnę o kilku drobnych błędach...

A wystarczyło zajrzeć dziennikarzowi z EI choćby na moją stronę Obrazek lub ewentualnie samemu zbadać sytuację.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Od dzisiaj strona została rozbudowana o 2 nowe działy. Pierwszy dział (nazwany "Sklepy") zawiera historię poszczególnych hipermarketów i ich linii bezpłatnych, natomiast drugi (o nazwie "Przewoźnicy") dotyczy firm obsługujących te linie.

Jeśli zauważycie jakieś błędy lub należałoby coś zweryfikować to dajcie znać, np. pisząc tutaj na forum. Obrazek

Przy okazji dziękuję wszystkim życzliwym osobom, które postanowiły podzielić się swoją wiedzą i zdjęciami. Najbardziej zaangażowane osoby (tj. Arturro i Mig) postanowiłem specjalnie wyróżnić i dołączyć do grona osób odpowiedzialnych za stronę.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Strona www.frikobusy.bighost.pl powiększyła się o kolejny nowy dział - tym razem zawierający różne ciekawostki. Na początek dwa materiały bieżące. O nowych wozach już wspomniałem wczoraj i podałem linka. Druga informacja jest o roszadach taborowych z ramach pojazdów Real Widzew.

Planowane są też nie tylko aktualne informacje, ale również ciekawostki archiwalne, jak i stopniowo rozszerzane pozostałe dwa nowe działy dodane w tym miesiącu.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Ja jeszcze dodam, że zmieniony został nieco układ strony głównej. Mamy nadzieję, że teraz będzie czytelniej Obrazek Mogę też zdradzić, że już niedługo zamieszczone zostaną kolejne ciekawostki Obrazek
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

A ja mam pytanie do twórców - skąd wzięliście tą grafikę Obrazek ?

Bo o ile logo Bursiaka można sobie zrobić samemu (zakładając, że tak zrobiliście), to już logo Edmaru macie z Buslodza, gdyż to nie jest ich oficjalne logo (bo albo nie mieli żadnego, a jeśli mieli, to się nim nigdzie nie chwalili). Jak czegoś nie pozwolono wziać, to o inne rzeczy już pytać nie trzeba zanim się weźmie?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez przemotz280, łącznie zmieniany 3 razy.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

O ile mnie pamięć nie myli to wszelkie prawa do kopiowania lub przetwarzania danych i grafiki są zastrzeżone.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Brak odzewu ze strony autorow mozna odebrac chyba tylko na jeden sposob. Nie mają zadnego argumentu przeciw i odwagi do przyznania sie do bledu. To przykre, bo to nie pierwsze tak powazne "ksero". Mniejsze kopie tez sa zauwazalne ale niech Wam bedzie, skoro nie macie własnych pomysłow.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

ukalo pisze:Wyluzujcie już, ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Na dodatek Arturro i Mig ewidentnie coś robią (i to na przykład razem! - stronę o frikobusach). To i tak więcej od przeciętnej.
Ten paradoks jest chyba najśmieszniejszy :lol: To tak na zamknięcie tej ostrej dyskusji "kto robi więcej" ;)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

morton pisze:Brak odzewu ze strony autorow mozna odebrac chyba tylko na jeden sposob. Nie mają zadnego argumentu przeciw i odwagi do przyznania sie do bledu. To przykre, bo to nie pierwsze tak powazne "ksero". Mniejsze kopie tez sa zauwazalne ale niech Wam bedzie, skoro nie macie własnych pomysłow.
Czy Ty myślisz, że my tylko czekamy, żeby ktoś nam tu odpisał :?:
Do tego działu zaglądam rzadko, tak jak w działach "kolej i samoloty" i "inne" też często nie patrze co się dzieje.
Pzyznajemy skopiowaliśmy to logo, bo myśleliśmy, że to oficjalne logo i przepraszamy redakcje Buslodza, zaraz zmienimy logo.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Arturro 70 pisze:Czy Ty myślisz, że my tylko czekamy, żeby ktoś nam tu odpisał :?:

Nie przesadzaj. Cała wasza trójka była aktywna na forum i ignonorwala ten watek, dopoki sie nie odezwalem. Rozumiem, przypadek.
mig pisze:Gdzie niby jeszcze widzicie "ksero" ? Bo mi to wygląda na insynuacje a nie argument bo nawet nie podaliście przykładu.

Sa pewne szczegoły, o ktore nie warto sie klocic.
mig pisze:Może bolą was spisy taboru

Dzieki za troske ale mamy swoje. ;)
mig pisze:poza tym sprawa była w tym czasie przez redakcję wyjaśniana i to też trochę potrwało.

Wystarczylo napisac, ze sprawa zostanie wyjasniona za dzien lub dwa.
Arturro 70 pisze:Pzyznajemy skopiowaliśmy to logo, bo myśleliśmy, że to oficjalne logo i przepraszamy redakcje Buslodza, zaraz zmienimy logo.

OK, przeprosiny przyjete.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Obrazek został zmieniony/podmieniony. Automatycznie ten podany na poprzedniej stronie też sie zmienił... Mówię, żeby za jakiś czas nikt nie pomyślał, że dyskusja toczyła się na temat tego nowego obrazka.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A ja mam takie pytanie: dlaczego, jak kliknie się na obrazek na tej stronie, to zamiast powiększyć, przenosi mnie na stronę główną?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Pewnie dlatego, że nad ramką jest napis "(linki jeszcze nieaktywne)".
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

morton pisze:
mig pisze:Gdzie niby jeszcze widzicie "ksero" ? Bo mi to wygląda na insynuacje a nie argument bo nawet nie podaliście przykładu.

Sa pewne szczegoły, o ktore nie warto sie klocic.
Wal śmiało, albo siedź cicho albo powiedz dokładnie o co chodzi bo insynuacje są nie fair. Mi to wygląda na krytykanctwo a nie krytykę.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Wydaje mi się, że znalazłem błąd na Waszej stronie. Mianowicie chodzi mi o pochodzenie wozu BK01. Nie został sprowadzony on z francuskiego Metz, tylko z Niemiec. Metz, a właściwie Ludwig Metz Gmbh to niemiecki pośrednik sprowadzający używane pojazdy, coś jak Alga. Obrazek
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

To może ja dorzucę swój kamyczek Obrazek W rozkładzie Tesco Olechów brakuje przystanku przy Zagłoby.
ODPOWIEDZ