Autobusy bezpłatne w Łodzi - www.frikobusy.pl

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ale na niektórych liniach jak tesco radogoszcz w rozkładzie pisze że na przystanku Sikorskiego/Zgierska jedzie 4 a w rzeczywistości jest to 10 do 12min. Należałoby sprawdzić każdą linię osobno.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

No więc właśnie...
Niedawno miałem możliwość podpatrywania częściej niż zwykle linii Real do śródmieścia i bywały takie kursy (zwłaszcza w weekendy), że w ciągu ulic Próchnika/Rewolucji autobus przyjeżdżał nawet 6 minut za wcześnie! Z jednej strony kto wymyślił żeby między Piotrkowską a Próchnika dać aż 4 minuty. Z drugiej strony w dni robocze w szczycie te minuty zdają egzamin, bo przy opóźnieniu jadąc w normalnym tempie można niejako automatycznie nadrobić czas Obrazek

Tak więc nie jest to takie proste. W dodatku te oficjalne rozkłady często bywają nieaktualne. Np. na w/w trasie autobus zatrzymuje się na przystanku Tuwima/Wysoka, a rozkłady udostępnione w hipermarkecie tego nie uwzględniają...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No to będziesz miał cięzki orzech do zgryzienia. A pametaj, że zawsze mogą mieć miejsce korekty, po których sporo może się zmienić. Jak to jest tak słabo udokumentowane, to będziesz naprawdę musiał to cały czas intensywnie śledzić.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Kuba pisze:No więc właśnie...
Niedawno miałem możliwość podpatrywania częściej niż zwykle linii Real do śródmieścia i bywały takie kursy (zwłaszcza w weekendy), że w ciągu ulic Próchnika/Rewolucji autobus przyjeżdżał nawet 6 minut za wcześnie! Z jednej strony kto wymyślił żeby między Piotrkowską a Próchnika dać aż 4 minuty. Z drugiej strony w dni robocze w szczycie te minuty zdają egzamin, bo przy opóźnieniu jadąc w normalnym tempie można niejako automatycznie nadrobić czas ;)

Tak więc nie jest to takie proste. W dodatku te oficjalne rozkłady często bywają nieaktualne. Np. na w/w trasie autobus zatrzymuje się na przystanku Tuwima/Wysoka, a rozkłady udostępnione w hipermarkecie tego nie uwzględniają...
Te rozkłady powstały gdy Bursiak robił przymiarki do linii. Oni zrobili je tak jak im się wydawało a później nie zmieniali, nie robili korekty przypuszczalnego rozkładu.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No bo ile osób tak naprawdę podróżuje tylko bezpłatną KM? To pewnie było takie orientacyjne opracowanie dla zleceniodawcy, czyli marketu.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

To było opracowywane przez kierownika z Bursiaka. Ale niestety robił to na oko żeby można było jakoś rozreklamować linie.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Nie tyle rozreklamować, ale by market wiedział, za co płaci. A po co aktualizować rozkład, skoro nadzoru nie ma, a market i tak się nie zna, więc i tak się autobusiarze jedni wykręcą.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Wracając do mojego wątku z działem historycznym to mogę powiedzieć, że stworzyłem taką roboczą stronę, na której wypisałem co już mam i co warto by (oprócz archiwalnych rozkładów) zamieścić. Przedstawiłem to w formie tabeli i wypunktowanej listy, aczkolwiek ten pierwszy sposób wydaje mi się być czytelniejszy.

http://www.frikobusy.bighost.pl/historia/materialy/

Zatem jeśli ktoś chce i może pomóc, to zapraszam to pisania na PW.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Perwszy był E.Leclerc obsługiwany przez MPK później Tesco widzew i linia ogólna PKS-u obsługiwana Autosanem H10-11 i Geant widzew obsługiwany przez PKS jelczami M11 i L11 ale tu już nie mam pewności co do kolejności kto był pierwszy.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

To PKS miał M11?
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Jedną na pewno bo pamiętam jak jeździła na GEANT, poszukam foty to może zaprezentuję ale już w barwach PKSu
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No to nawet lepiej jak w barwach PKS Obrazek
A może to była L11 w wariancie 3 drzwiowym? Trzymam kciuki, byś znalazł zdjęcie.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Geant na Włókniarzy przed Bursiakiem obsługiwał KrisTour Mercedesami 405, 305 i MANem NL202 (2-drzwiowymi). Mercedesy miały charakterystyczny różowy kolor i beznadziejny stan techniczny
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Kris-Tour obsługiwał chyba też Geant na Widzewie, z tym wyjątkiem że pojazdy były koloru żółtego. Nawet chyba jakiś szkielet jeszcze stoi na ul. Kosodrzewiny.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Kuba pisze:Kris-Tour obsługiwał chyba też Geant na Widzewie, z tym wyjątkiem że pojazdy były koloru żółtego. Nawet chyba jakiś szkielet jeszcze stoi na ul. Kosodrzewiny.
Owszem też obsługiwał ich Kris-tour. Przez jakiś czas jeździły tam dawne łódzkie 405tki (ex.1460,1455,1456i1454) i conecto.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

1460 jeździł na Leclercu. Nie wiem, czy nie mial jeszcze kasowników (któryś z nich miał).
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Później tak ale początkowo wszystkie cztery były przeznaczone do obsługi king kros-a. Kris-tour kupił je z kasownikami i trochę czsu nawet miały te kasowniki.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Swego czasu to King Crossa obsługiwały M11 bodajże z PKS-u nawet.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Spójrz na końcu wcześniejszej strony była już o tym mowa.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Kuba pisze: Poza tym mam prośbę - jeśli ktoś ma jakieś rozkłady (a nie deklarował tego tutaj) lub jakieś zdjęcia (arch. zdj. frikobusów kilku użytkowników forum widziałem już na gtlodz i TWB) - to proszę piszcie i udostępniajcie.

Hmm, jeśli chcesz to mogę dorzucić się skanami rozkładów darmobusa Hypernovej przy Szparagowej (3 linie: Po teofce, do Zgierza i do Aleksandrowa), rocznik 2002, oraz darmobusa do Jumbo (linie na Widzew i Dąbrowę), rocznik 2001 :) . Jak coś to napisz mi na GG (numer mam w profilu :) ) to postaram się coś udostępnić :)
ODPOWIEDZ