Wikipedia - wolna encyklopedia

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
michal-pab
Coś mówi
Posty: 26
Rejestracja: pn 12:33, 25 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: michal-pab »

Nie wiem czy tak jest. Wejdź na strone www.wikipedia.pl i wpisz "MZK Pabianice". Napisane jest że trasa z Pabianic do Zgierza jest drugą co do długości w Europie, bo najdłuższą jest Łódź-OzorkówObrazek

Cytat w wikipedii: "Linia 11 uznawana jest za drugą co do długości linię tramwajową w Europie i Polsce. Prym wiedzie linia 46 z Łodzi do Ozorkowa."
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Niby tak ale Wikipedie piszą ludzie. Nawet ja moge napisac że linia 1 jest najdłuższa trasa w Polsce Obrazek
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Wikipedia pisze:Do dworca można dojechać tramwajami (linie nr 6 i 12) oraz autobusami (linie nr 50, 52, 97) obsugiwanymi przez MPK Łódź.

___
SZAUTER pisze:Wiesz docelowo tramwaj miał jechać przez Kolumne,Łask do Zd. Woli

A czy do Zduńskiej Woli nie była budowana linia przez Konstantynów? Zdaje się, że wojna przerwała budowę i dlatego linię wybudowano tylko do Lutomierska.
michal-pab
Coś mówi
Posty: 26
Rejestracja: pn 12:33, 25 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: michal-pab »

No chyba że tak. Nie mam niestety żadnych informacji na temat najdłuższej trasy w Europie, więc nie będę się wypowiadał.

A co do 1. Skąd to wiesz???ObrazekObrazekObrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Myszon pisze:No w Wikipedii różne rzeczy piszą :evil:
To o Dworcu Łódź-Kaliska:


Wikipedia napisał: Do dworca można dojechać tramwajami (linie nr 6 i 12) oraz autobusami (linie nr 50, 52, 97) obsugiwanymi przez MPK Łódź.



___


SZAUTER napisał: Wiesz docelowo tramwaj miał jechać przez Kolumne,Łask do Zd. Woli


A czy do Zduńskiej Woli nie była budowana linia przez Konstantynów? Zdaje się, że wojna przerwała budowę i dlatego linię wybudowano tylko do Lutomierska.

Być może przez Lutomiersk. Ale ja słyszałem generalnie wersje przez Pabianice ale może się myle :) MOże kiedyś doczekamy rozbudowy sieci tramwajowej :) Może za jakieś 20-30 lat cos się zmieni już lub tramwaje wogóle znikną :twisted:
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

To jak widzisz takie kfiatki w Wiki jak linia 6 do Kaliskiego to popraw - a nie marudź Obrazek

Co do długości linii: Niemcy nas biją-nie biją, bo ich 80km jest liczone wraz z trasą stricte kolejową (tor kol., szlabany, syrena przed przejazdem itp.), a trasy tramwajowej jest mniej niż 33 km.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A no chyba że tak to ujmiemy Obrazek
ODPOWIEDZ