Koniec Krośniewickiej KD

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

`Ja powiem tak - SKPL musi mieć dużą siłę przeciwko SKOKW , wszak temat jest poważny . Z Waldim i spółą trzeba niestety walczyć Obrazek Dziwi mnie trochę fakt ich bezkrytyczności wobec swoich działań . Czy SKPL można jakoś pomóc ?? Myślę że tak . Absolutnie zgadzam się z tym co powiedział Mch ObrazekObrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Wyślij maila z pytaniem czy można pomóc to się dowiesz. Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

od 9 XII na linii do Ostrów zostają osobówki tylko w czwartki.
Na linii Krośniewice - Dąbrowice w dni robocze.
Na linii (Krośniewice) - Dąbrowice - Wlk. Wieś Kuj. tylko w czwartki.

Nowy rozkład jest dostępny na stronie www.skpl.kalisz.pl w dziale Rozkłady jazdy.
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Informacja 21.01.2008

Zarząd SKPL informuje iż w końcu I kwartału br. przestaje obowiązywać umowa na świadczenie usługi operatorskiej na sieci Krośniewickiej Kolei Dojazdowej.
Informacje o ograniczeniach przewozowych zostaną opublikowane w stosownym terminie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

--

usunąłem ze wzgledu na omylność mojego sądu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

FPKW mogłaby uratować Krośniewicką KD, choćby w celach muzealnych.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Niestety - drugiego Rogowa z KrKD nie zrobisz. Fatalny stan techniczny, położenie takie, że wolontariusze z Łodzi czy Warszawy raczej pracują na RKW, brak kasy, brak wsparcia ze strony samorządu - ta kolejka ma szanse tylko jako pasażerska regularna i ze wsparciem samorządu lub towarowa.
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Arturro 70 pisze:FPKW mogłaby uratować Krośniewicką KD, choćby w celach muzealnych.
Jej przedstawiciele twierdzą, że nie są zainteresowani KrKD, bowiem mają wystarczająco własnych zmartiweń. I nie ma się co dziwić, kto by brał na siebie taki ciężar i SKOKW...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

rkplodz pisze:Niestety - drugiego Rogowa z KrKD nie zrobisz. Fatalny stan techniczny, położenie takie, że wolontariusze z Łodzi czy Warszawy raczej pracują na RKW, brak kasy, brak wsparcia ze strony samorządu - ta kolejka ma szanse tylko jako pasażerska regularna i ze wsparciem samorządu lub towarowa.

Z drugiej strony dostępność Ozorkowa o niebo lepsza (tramwaj! Ozorków to jeszcze aglomeracja Łodzi!!! kolejka Górnośląska bije rekordy popularności dzięki bliskości wielkich miast), atrakcyjność turystyczna trasy (Łęczyca, Tum, w przyszłości Gród Szwedzka Góra) - bez porównania. Sama kolej - też o niebo ciekawsza - rozbudowana, rozgałęziona, licząca setki kilometrów (w czasach świetności). Do tego dochodzi aspekt Operacji Łódzkiej 1914.
Bez dwóch zdań kolejka powinna działać pod parasolem samorządu (powiaty lub województwo) i byłaby świetnym produktem turystycznym. Dobry projekt unijny, który spiąłby (w dowolny sposób) kolejkę i tramwaj i ciutkę podreperował infrastrukturę i mamy produkt turystyczny pierwsza klasa. Województwo powinno finansować kolejkę do poziomu 0 (po uwzględnieniu zysków z biletów turystycznych), a co się uda zakontraktować z przewozów towarowych - na inwestycje. Jest tylko jeden mały problem: żyjemy w Polsce ObrazekObrazekObrazek
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Wg. nieoficjalnych informacji od 1.02.2008 przestają jeździć pociągi pasażerskie. SKOKW robi w Krośniewicach drugą Mławę... Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

raddrum: widzę, że też czytasz ich forum. Najdziwniejsze jest to, że mają sporo racji ws. niewłaściwych działań SKPL. Problemem natomiast jest to, że nie ma wsparcia ze strony samorządu - jak mówią, z pustego i Salomon nie naleje - a nie jakiś przewoźnik chcący okraść co się da.
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Nie zmienia to wszystko faktu, że SKPL się wycofuje i niedługo będzie tam chulał tylko wiatr Obrazek Z tak potężnej sieci Kujawskich KD i cukrowniczych kolei przemysłowych zostanie tylko Gnieźnieńska KD...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Z rurą w poprzek torów...
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Zarząd SKPL informuje iż od dnia 01.02.2008r na sieci SKPL Krośniewickiej Kolei Dojazdowej wprowadza się całkowite zawieszenie rozkładowych pociągów pasażerskich.
Informacji udziela się pod nr telefonu : 024 25 23 087

Prawdopodobnie nie będzie imprezy pożegnalnej Obrazek, nie wykluczone, że to jutro wyjadą ostatnie pociągi, ale mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu jeszcze po raz ostatni pojawią się na szlaku Obrazek ...

W związku z wnioskami pasażerów, przedłuza się do dnia 01.03.2008 kursowanie rozkładowych pociągów pasażerskich na sieci SKPL Krośniewickiej Kolei Dojazdowej.
Jednocześnie informujemy iż termin może zostać skrócony z przyczyn niezależnych od przewoźnika.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez raddrum, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Agonia KrKD przedłużona do 1.03. ...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

O, jak prędko się rozniosła ta wieść Obrazek

Nie wiem z czego, ale potwornie się cieszę.
Cieszę się, bo parę dni temu spisałem sobie wszystkie wspomnienia (p)o Kujawskich Kolejach Wąskotorowych - i jak to zawsze ja - przepełniłem to nostalgią oraz przekonaniem "to nie wróci".
A jednak - wszystko co pisałem, jeszcze pożyje miesiąc!

Pracę opublikuję kiedyś, przy okazji.

A co do KrKD - panowie, nie ma już możliwości nie "zaliczenia" tej kolei!
Tylko prędko, prędko, bo jak głosi komunikat - możliwe zawieszenie ruchu przed podanym okresem ze względów na czynniki niezależne od operatora...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

W lutym się wybiorę Obrazek Koniecznie. Zawsze chciałem tam pojechać. Szkoda, że dopiero widmo likwidacji zmusza mnie do działania... Ale zawsze coś Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Otóż to.
Trzeba się zorganizować na jakiś konkretny dzień..
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Zdecydowanie tylko i wyłącznie w czwartek.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Tak, to jest słuszna uwaga.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ