Wszystko o szynobusach

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Wszystko o szynobusach

Post autor: szymon5444 »

Na jakie paliwo jest szynobus i jak jest mniej wiecej pojemnosc baku.

OD MODERATORA LISZEK:Pamiętaj aby posty umieszczać w odpowiednich tematach. Więc wyznaczyłem nowy do Twojego pytania
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Szynobus jest na takie samo paliwo jak autobus. Jak sama nazwa wskazuje jest to autobus na szynach Obrazek Posiada on dieslowski silnik. Szynobusy puszczane są na linie niezelektryfikowane oraz te o bardzo małym natężeniu ruchu ponieważ są one bardzo oszczędne. Nie ma jakiejś stałej wytycznej poj. baku wszystko zależy od kupującego.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ok, dzięki za info.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Oprocz kosztow eksploatacji, szynobusy maja specjalna stawke PLK na przejazd po torowiskach, jest ona ustalona na 2,50 zl za kilometr. A przejazd kiblem kosztuje PKP PR nawet do 9 zl za kilometr (w zaleznosci od trasy). Zalosne jest to ze woj. Lodzkie jako jedyne nie ma i nie planuje zakupu szynobusow (np. na linie do Skarzyska-Kamiennej) ani lekkich pojazdow elektrycznych. Jedyne co kupuja to nowy EZT troszke mniej pojemny od kibelkow.

Pozdrawiam,
Aleksej
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

O! A to ci news z 51. Rozumiem, że 6 zostaje.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Zgadza się szynobusy mają niską stawke za eksploatacje torów ponieważ mają one bardzo lekką konstrukcje. Szkoda tylko, żę pierwsze egzemplarze są bardzo awaryjne ale teraz to się już zmieniło. Zapraszam na trasę TORUŃ GŁÓWNY-DZIAŁDOWO.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Tą trasę szynobusy obsługują? A ile ich tam jest...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Tam jest ich kilka napewno nie mniej niż 2 sztuki bardzo ładne zielono-pomarańczowe z miejscami na zawiesznie 3 rowerów wejściem dla inwalidów na wózkach. Posiadają toalete próżniową też przystosowaną dla inwalidów.[/list]

P.S

Kujawsko-pomorskie dostało aż 25 mln zł na zakup szynobusów a nasze województwo co robi w tej sprawie??? Cały czas słyszę o tym nowym ETZ tylko jakoś go nie widać Obrazek
ODPOWIEDZ