lokomotywownia na Olechowie

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Kubawrx
Czasem wpada
Posty: 72
Rejestracja: wt 21:16, 05 lut 2008
Lokalizacja: Łódź Koziny
Kontakt:

Re: .

Post autor: Kubawrx »

sawik pisze:no właśnie... a mi kiedyś czymś pogroził, że wezwie policje czy kogoś tam że robie zdjęcia... Całe szczeście że mi aparatu nie zabrał... Także ja już nie wiem... Mógł sie przyczepić jakbym wlazł na tory odstawcze czy na bocznice, po prostu tam gdzie nie wolno wchodzić no ale bez przesady... Z koleją trzeba uważać bo już jeden incydent miałem...
Nie miał prawa Ci zabrać aparatu, gdyby jednak próbował to mówisz wtedy aby wezwał policję, gwarancja że zmięknie ;)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kubawrx, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Generalnie z koleją jest ten problem, że do tej pory pokutuje jakieś absurdalne myślenie o obiektach strategicznych i tego typu bzdurach. Ale większość rzucających się to krzykacze, którzy i tak wiedzą, że nie mają żadnego instrumentu w ręku - więc drą mordę i sobie idą.

Inna sprawa to są ludzie, którzy nie zabraniają robienia zdjęć, ale skutecznie w tym przeszkadzają, lub dają do zrozumienia, że nie chcą, byś fotografował lokomotywę Obrazek. Na Dniach Techniki Kolejowej robiłem zdjęcia przed godzinami wystawy, około piątej - dosłownie półtora metra za mną jechał samochód z SOKistami. Dość mnie to rozbawiło, więc kazałem im zawracać w dość nieoczekiwanych miejscach albo robiłem zdjęcia ich samochodowi. Innym razem mechanicy zaczęli głośno gaddać o focących na potrzeby Al-Kaidy.

Ale większość przyjmuje focenie za objaw zainteresowania ich pracą. Są mili, często nawiązują się przyjazne pogawędki, nieraz można się dowiedzieć wielu ciekawostek. Kiedyś robiłem zdjęcia przez okno (a właściwie robiliśmy - 3 osoby w 3 kolejnych orzedziałach z wystawionymi aparatami Obrazek ), byliśmy jedynymi pasażerami wagonu. Konduktor wszedł do wagonu ze słowami "Proszę nie fotografować konduktora!" Obrazek Skończyło się na dłuuugiej pogawędce o kolei i górach oraz... zdjęciu konduktora Obrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Niektórym na kolei to ja się nie dziwę , skoro rewident skarżyl się że w nocy kręcą się tu ludzie i demolują pociągi.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ale ci co demolują nie biegają w dzień z aparatami po peronach Obrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Przewrażliwiony już jest na punkcie chronienia kolei.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

.

Post autor: KMST197 »

.... i znowu wczoraj kolejna wpadka na kolei... Fotografowałem sobie na Kaliskim około 17:30 i podszedł jakiś gościu z PKP i mówi mi takie słowa:
"Nie wolno fotografować kolei bo to jest własność państwa, prosze złożyć ten sprzęt bo zaraz zabiorę kliszę albo załatwimy to mandacikiem"... Fociłem cyfrakiem a on chciał mi zabrać kliszę Obrazek ...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Cóż, pan najwyraźniej nie zauważył, że jest kilka lat po 1989 roku. Ale na kolei większość nie zauważyła, niestety...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Właśnie na szczęście większość zauważyła i jest coraz lepiej pod tym względem. Co nie znaczy, że betonu nie ma. Ale kiedy zaczynałem fotografować kolej - było dużo gorzej.

@Sawik: na przyszłość możesz pytać o podstawę prawną - przepis, który tego zabrania. Nie ma takiego przepisu, więc odpowiedzi nie dostaniesz, lub dostaniesz bzdurną.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Warto mieć asa w rękawie i zaskoczyć gościa jakimś przepisem dotyczącym focenia na dworcach . Przecież nie ma żadnych tabliczek informujących o zakazie , więc nie wiem po co ta awantura - szukają zaczepki.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

albo załatwić sobie jakieś pisemne pozwolenie i nosić ze sobą i jak gościu sie przyczepi to mu pokazać i sie odczepi Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Pisemne zezwolenie na rzecz dozwoloną dla każdego? Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

...chyba się skuszę Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Prof, wystawić Ci? Będzie ładne i dużo pieczątek. I totalnie bezużyteczne. I niepotrzebne. Chcesz? Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Żartowałem oczywiście.
Przypuszczam, że sam mógłbym sobie takie coś napisać. Tylko po co?
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja też żartowałem, oczywiście Obrazek

Może sobie nawzajem wystawimy?:>
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Nie ma sprawy.
Jutro i tak pewnie większość osób spotkam przy jakże smutnej okazji żegnania Czerwonej/Wróblewskiego, toteż parę pisemek mogę zrobić Obrazek

Zgodzę się, że zjawisko - mimo że nadal istnieje - to już nie na taką skalę jak niegdyś, chociażby w 2004 roku.
Wówczas dostawało się uwagi niemal co chwila.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A ja mam nadzieję nie spotkać, bo idę (o ile wstanę, zatem dobranoc!) o świcie, żeby mieć inne fotki Obrazek

EOT
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Wczoraj tam w końcu się wybrałem do lokomotywowni na Olechów i dyspozytor mi powiedział żebym podjechał w dni robocze od 7 do 15 to będe mógł sobie pocykać fotki Obrazek Oczywiście jak będzie kierownik Obrazek
Kaczorm
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: czw 10:10, 27 gru 2007
Lokalizacja: Łódź-Janów
Kontakt:

Post autor: Kaczorm »

jeszcze blisko tej lokomotywowni jest największy w Polsce terminal Cargo ( kolejowy ), fajne fotki można zrobić od drugiej strony tzn. nie od 11 Września. aha problemu z dostaniem się tam zbytnio nie ma, jak byłem tam latem na rowerze to ochroniarz jadł z rodziną obiado-kolację Obrazek nawet nic do mnie nie powiedział
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Czy ktoś orientuje się jak wysoka jest wieża z cegły, stojąca nieopodal lokomotywowni (najprawdopodobniej jest to stara wieża ciśnień)? Ewentualnie gdzie można uzyskać takie informacje?

Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ