Piętrusy w Łodzi!

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

W sumie ciekawe, bo Soła była prowadzona wagonami łódzkimi (nawet gdy kursowała (kursuje nadal?) w relacji skróconej do Bielsko - Częstochowa), a bohuny na pewno do Łodzi przypisane nie są. Aczkolwiek z dwojga złego, to takie rozwiązanie wydaje się lepsze.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jeden łikendowy obieg jest skrócony do Cz-wa - Bielsko, też na łódzkich. Wiesz, takie lekkie przetasowanie wagonów nie jest specjalnie kłopotliwe.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A ja mam do Was pytanie... Czy według was jest szansa że w sobtę będzie bipa z Łodzi do Skarżyska?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tak. Na ten obieg ściągnięto bipę z przydziałem do Wrocławia, więc pewnie to będzie przynajmniej na okres wakacji stały skład na obieg.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Nie wiem czy dobry temat, ale postanowiłem tu

Dzisiaj, 28 czerwca 2008r, postanowiłem wybrać się do Tomaszowa, oczywiście Bipą. Ciągnęła nas EP07- 397 Obrazek ( tu na bocznicy w Tomaszowie, po przyprowadzanie pociagu relacji Łódź- Skrażysko) a na haku tej EP07 2 sekcyjna Bipa. Rusyzliśmy planowo o 13:45, na stacjach do Żakowic było planowo, w Żakowicach przyjechaliśmy 1 przed czasem, a odjechaliśmy 2 przed czasem. Następna stacja.... Koluszki, to tu lokomotywa przjeżdża na drugą stronę składu... zanim jednak wjechaliśmy na perony, stoimy na wjazdowych, przepuszczamy EN57. W Koluszkach o czasie... Na sąsiednim peronie stoi jakiś EN57- 1731 Obrazek. Ruszamy z Koluszek +2, w Słotwinach opóźnienie sięga już 3 minut, w Wyknie podobnie, w Zaosiu mamy +2. w Skrzynkach podobnie... Do Tomaszowa dojeżdżamy z jednak +2. EP07 odczepia się, a po Bipy podjeżdża "polsat" ObrazekObrazek. Obrazek. Planowo o 15:13 "polsat" rusza z Bipą na haku w kierunku wsi Jeleń Obrazek. Aha, przed odjazdem Bip, o 15:07 pojechał Kibelek do Radomia z peronu numer 2: Obrazek. Jest godzina 15:15, Bipy pojechały, kibelek pojechał....
Pociąg do Łodzi mam o 16:30, choć widzę go już na bocznicy, jest to EN57-1034: Obrazek. Mam godzine do odjazdu do Łodzi, przechadzam się po dworcu: Obrazek. W między czasie przejchał towatr ET22-159 ze składem łączonym do Koluszek oraz Gdyni Port: Obrazek. Spaceruje po przystanku autobusowym, jakiś wóz się załapał: Obrazek. O 16:00 kibello 1034 podstawia się na tor przy peronie numer 2, odjazd jak wcześniej pisałem 16:30, wg. rozkładu o 16:22 przyjeżdża skład z Skarżyska, czyli taka jakby " przesiadka gwarantowana". O godzinie 16:23 wtacza się SP42-007 z 2 sekcyjną bipą na haku, ludzie przesiadają się w naszego EN57, równiotko o 16:30 ruszamy, do Koluszek jedziemy równiutko o czasie, jednak z Koluszek odjeżdżamy +1, w Żakowicach +1, Gałkówku, Justynowie oraz Bedoniu również. Andrzejów i Widzew o czasie, na " niciarce" jesteśmy 2 przed czasem. na Farycznym 17:38 ( planowo)
Wypad mogę zaliczyć do udanych. Pierwszy raz jechałem Bipą, pierwszy raz jechałem szlakiem Koluszki- Tomaszów... no i powrót do domu moim ulubionym Citaro G 2687 Obrazek
Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 4 razy.
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Nie lepiej było do Opoczna? Tam też przesiadka jest w zasadzie gwarantowana, bo pociąg do Skarżyska i ze Skarżyska mają tam krzyżowanie (2 minuty na przesiadkę). A warto, bo trasa ładna (a jeszcze lepiej przejechać całą linię do Skarżyska, bo to tradycyjnie zagrożony odcinek jest... Chociaż akurat w tym rozkładzie nie wchodzą zbyt ładne kółka z uwzględnieniem tej linii).

Tak czy siak, gratuluję zaliczenia bipy. Ja swoją pierwszą Obrazek spotkałem bodaj na trasie Kościerzyna-Wierzchucin, choć i na Skarżysko-Tomaszów się zdarzało. Śpieszmy się je kochać, bo tak szybko odchodzą...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Jeśli by wierzyć gazecie, to bohuny kursują na stałe w Dokerze, Sole i ... Hutniku (Racibórz - Olsztyn), a oprócz tego w pociągu Kostrzyn - Zamość (gdyby był pociąg Szczecin - Zagórz, to na 120 % tam też by się pojawiły Obrazek ). Wszystkie cztery jadą przez województwo łódzkie, więc staliśmy się chwilowo piętrusową stolicą Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tak, w Hutniku potwierdzam, jeszcze dorzucę pozałódzkie Pogórze.

W ogóle wczoraj miałem przyjemność jechać bohunem z Kutna na Żabieniec w Dokerze, wagony są rzeszowskie, stan zadowalający, obłożenie też, ludzie często sami przyłażą do piętrusów mimo wolnych miejsc w przedziałach, może to nie takie krańcowo głupie jak mi się wydawało?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 1 raz.
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

A właściwie czemu się te wagony nazywa "bipy"? Przecież ich oznaczenie to Bhp, ewentualnie Bdhpun (pytanie może jest ignoranckie, ale na tajnikach kolei nie znam się za dobrze).

I z drugiej beczki: w pociągu Olsztyn-Wrocław widziałem jakiś względnie nowy wagon kl. 2, z dziwnym oznaczeniem B10wz (10 w górnym indeksie, normalnie by pewnie było Bdnu). Mieszane oznaczenia literowo-cyfrowe widziałem na kolei niemieckiej - czyżby i PKP je przejęła?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Bhp dawniej były oznaczane jako Bipa.
Bdhpmun to inny wagon, mówi się na nie Bohun.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

rafal_ost pisze:W pociągu Olsztyn-Wrocław widziałem jakiś względnie nowy wagon kl. 2, z dziwnym oznaczeniem B10wz (10 w górnym indeksie, normalnie by pewnie było Bdnu)...

Także widziałem takie cudo w Kołobrzegu:

B10dun

Jest to nowa norma oznaczeń wagonów.
O co tu dokładnie chodzi - otóż samo oznaczanie wg starych zasad. Cyfra oznacza ilość przedziałów. W wagonach osobowych jest ich z reguły 8 lub 10.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Kończą się wakacje, czy to oznacza że "bohuny" znikną z Dokera, Soły etc.?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Powinny zniknąć, ale z PKP nigdy nic nie wiadomo Obrazek
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Tak jak było przewidywane, po wakacjach piętrusy znikają z łódzkich torów...

Dziś do Skarżyska-Kamiennej pojechał skład EU07+Bh+Bh, czyli skład taki, jak przed wakacjami...
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Po wakacjach wagony Bdhpumn wracają na trasy regionalne [ jest szansa , żeby pojawiały się one np. na kierunku Opoczno- Kielce ?? . ]
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Raczej nie. Chyba nigdy tam nie jeździły i jeździć raczej nie będą. Bohuny mają dwa zasadnicze rewiry - Wielkopolska i Podkarpacie.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

W Wielkopolsce roi się od tego ale i Kujawsko-Pomorskie ma sporo.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Jeszcze niedawno także na Śląsku. Chociaż nie wiem - może już wszystkie wagony wyparły kible...?

W Kujawsko-Pomorskiem bohunów chyba nie ma... Tam jeździły raczej bipy (niebiesko-żółte, do Sierpca, czy do Chojnic. Bohuna widziałem tylko na Toruń - Grudziądz - Malbork). Ale odkąd weszła Arriva, to bohuny ani bipy chyba nigdzie nie jeżdżą.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ponoć pociągi osobowe woj. śląskiego są już całkowicie na ezt.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No faktycznie, zapomniałem, ze Arriva rządzi już tam.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ