Piętrusy w Łodzi!

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

rkplodz pisze:ponoć pociągi osobowe woj. śląskiego są już całkowicie na ezt.
Jeszcze niektóre Katowice - Racibórz (chyba 2 obiegi) i Gliwice - Częstochowa (3 obiegi ) są zestawione z bohunów.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Co do Bip... pociągi z nich zestawione kursują na Węglówce Bydgoszcz- Wierzchucin- Kościerzyna - Żukowo Wsch. - Gdynia Gł. Os.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

flugzeug30 pisze:Co do Bip... pociągi z nich zestawione kursują na Węglówce Bydgoszcz- Wierzchucin- Kościerzyna - Żukowo Wsch. - Gdynia Gł. Os.
Niestety nie mogę się zgodzić z kolegą.Na odcinku Kościerzyna - Gdynia faktycznie kursują Bipy-zestawienie Dsr+3xBhp+czasami bonanza,składy Bhp ze stacji Chojnice.
Na pozostałych odcinkach tej trasy składy tego typu nie kursują
Wierzchucin - Kościerzyna: dwie pary pociągów obsługują SZT SA102 i SA 109 z PR Gdynia
Na odcinku Wierzchucin - Bydgoszcz rządzi Arriva i obsługuje pociągi różnymi SZT SA106,SA134,MR czasami z wagonami doczepnymi
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Bipę znaleźć jeszcze trudniej niż bohuna... Obstawiałbym, że możnaby ich szukać na pociągach w relacjach takich jak: Tczew - Chojnice, Słupsk - Szczecinek, Gdynia - Hel (chociaż nie wiem, czy po sezonie też), Malbork - Kwidzyn, Opole - Nysa i... nie wiem, gdzie jeszcze. W tej chwili chyba już nigdzie.
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Tak się składa , że stosunkowo niedawno w torach postojowych stacji Toruń Główny stała [ a może jeszcze nadal stoi ] , czteroczłonowa , oliwkowa Bipa . Prawdopodobnie kursuje ona na Chełmżę- Grudziądz .
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez flugzeug30, łącznie zmieniany 2 razy.
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Nie sądzę, ponieważ tę linię obsługuje PCC Arriva, a oni robią to taborem własnym i szybobusami użyczonymi przez Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego.

W Skarżysku-Kamiennej też stoją oliwkowe bipy, ale na pewno nie jeżdżą.

Zresztą, akurat do Grudziądza to często jeździły własnie bohuny, kiedy jeszcze trasą tą władało PKP-PR.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Na Helu po sezonie podobno pozostały bipy - a przynajmniej - zdarzały się.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

flugzeug30 pisze:Tak się składa , że stosunkowo niedawno w torach postojowych stacji Toruń Główny stała [ a może jeszcze nadal stoi ] , czteroczłonowa , oliwkowa Bipa . Prawdopodobnie kursuje ona na Chełmżę- Grudziądz .
Stała i to nie jedna ale dwie oliwkowe a następne dwie niebiesko-żółte stały na parku wagonowym ( wyjazd w kierunku Łodzi) ,ale tylko stały ,na terenie województwa Kujawsko-pomrskiego nie ma dla nich zajęcia od przekazania przewozów Arrivie .
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

A dzisiaj - uwaga! uwaga! - do Łodzi znów przyjechała bipa na porannym pociągu ze Skarżyska-Kamiennej (po kilkunastu dniach kursowania bonanz).

Tak więc jeśli ktoś chciałby bardzo ją sfotografować lub przejechać się, to dziś jest okazja (dla przypomnienia, 13:45 odjazd do Skarżyska-Kamiennej).
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Tomasz.bu pisze:Na Helu po sezonie podobno pozostały bipy - a przynajmniej - zdarzały się.
Jeżdżą nadal http://www.fotokolej.pl/img-su46-041-8645.htm
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Ja jak wracałem do domu z części wykopalisk ( studiuję archeologię ) , to cieszyłem się niezmiernie , że na stację Kiełpino Kartuskie przyjechał pociąg Kościerzyna- Gdynia Główna w składzie- Polsacik SU- 42 plus potrójna oliwkowa Bipa , a z Gdyni do Łodzi Bohuny . Ale przeciętni pasażerowie , zauważyłem , nie lubię Bip czy Bohunów , wolą wagony przedziałowe - widziałem , jak jeden facet wykłócał się z konduktorem , że wolałby wagon przedziałowy .
W każdym razie poza sezonem letnim , np. na Kaliskiej Bohunów nie uświadczysz ; już Bipy prędzej .
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Nie ma co się dziwić temu pasażerowi zwłaszcza jeżeli jechał na dalszą odległość to taka podróż bohunem nie należy do przyjemności sam też wole przedziałowe choć w tym roku przydażyło mi się podróżować bohunem do Gdyni i to w nocnym pociągu!
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Na Kaliskiej bip nie uświadczysz. Za to na Fabrycznym - owszem. Dziś znów na pociągu z/do Skarżyska-Kamiennej jechała żółto-niebieska bipa.

Swoją drogą, piętrusy wzbudzają zaciekawienie pasażerów. Natomiast na dłuższych relacjach faktycznie piętrusy czy bonanzy wzbudzają... nieufność. Pamiętam, że na przykład bonanza w SKRZYCZNEM, NOSALU czy PODLASIAKU jeździła zwykle pustawa. Mnie w to graj, bo lubię wagony bezprzedziałowe - czuję się w nich bezpieczniej i wcale nie siedzi się w nich mniej wygodniej niż w przedziałach.
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Bonanzy kiedyś jeździły - kiedy ten pociąg jeździł - w składzie sezonowego składu pociągu " Mazury " do Ełku przez Pisz , a potem do Pisza . Prawdopodobnie bywały też doczepiane w Olsztynie na Głównym ( pociąg ten bowiem prowadził przewóz rowerów - w przedziałowych wagonach jeszcze wtedy nie instalowano stanowisk do przymocowania jednośladów ).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez flugzeug30, łącznie zmieniany 1 raz.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

W lipcu Sm42+bonanza na lini Olsztyn-Pisz.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Bohuny które jeździły na "Dokerze" już wróciły do Rzeszowa - wczoraj na tamtejszej stacji widziałem odstawionych łącznie 19! tego typu waqgonów.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

i pewnie jak przyjdzie następny sezon znów wrócą Obrazek
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

railman93 pisze:i pewnie jak przyjdzie następny sezon znów wrócą :(
Wydaje mi się że jednak nie,pociągi dalekobieżne przejdą (a może nie ?) wraz z taborem do IC ale wśród taboru który ma przejść raczej nie będzie bohunów.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a wiesz, ale to cholera wie kto czyje wagony będzie miał. KolMazy wypożyczają ezety od PeeRów, PeeRy prowadzą pospiechy lokomotywami PK PICu i tak dalej...
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

rkplodz pisze:a wiesz, ale to cholera wie kto czyje wagony będzie miał. KolMazy wypożyczają ezety od PeeRów, PeeRy prowadzą pospiechy lokomotywami PK PICu i tak dalej...
No tak to prawda w PKPie nikt nic nie i nic tam nie jest pewne jeden wielki b***i cholera wie czego można się po nich spodziewać.
ODPOWIEDZ