Rozkład jazdy 2008/2009

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Michał pisze:Kolejny paradoks PKP... jak on to robi? :D
W Toruniu jako ,że to ezet na zmiane kierunku potrzebuje 9 minut,pośpiechom w Bydgoszczy zajmuje to 13-14 minut,kolejny ważny element a właściwie główny to trasa przejazdu,IR odcinek Toruń - Gdynia pokonuje trasą przez Iławę,Malbork,która jest w zdecydowanie lepszym stanie niż ta przez Bydgoszcz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Michał, ale o co chodzi? Skoro Ci ten atut nie wystarcza - wybierasz inny! Dopóki za 55 zł mam 3 dni jeżdżenia takimi pociągami do oporu - to ja niczego więcej nie chcę Obrazek

I w ogóle jaki pociąg Łowicz - Poznań? Warszawa - Poznań dostanie postój w Łowiczu. Prawdopodobnie kolejna para będzie uruchamiana wkrótce. Pociągi IR będą uruchamiane transzami po kilka w związku z remontami i oporem materii.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Ja rozumiem, że jazda dla przyjemności jechania pociągiem - to wystarcza kibel. Ale żal mi tych wszystkich ludzi, którzy będą się pchać w tych kiblach przez pół Polski"bo jest taniej"...
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Michał ale przecież to nie jest tak,że ci ludzie nie mają wyboru,akurat w tej relacji jest alternatywa więc jeżeli ktoś się na taki wariant decyduje,robi to świadomie,jedzie taniej kosztem konfortu.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No ja to rozumiem.
Wiecie co... chyba jednak skorzystam z tego pociągu. Może być niezła przygoda Obrazek A i trójmiasto odwiedzę, bo już kilka lat nie byłem Obrazek
Od Sieradza jedzie, więc będzie miejsce siedzące Obrazek
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Wczoraj też sobie tak pomyślałem,że trzeba będzie spróbować i pojechać,w Gdyni trochę pofocić i po południu wrócić nim do Zduńskiej Obrazek .
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No jasne. Gdzieś w Tczewie można nawet "zaliczyć" Chojnice i krążąc powrócić tym wieczornym. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Ja planuję pojechać na jakiś tydzień, pozwiedzać trójmiasto, Wyspę Sobieszewską, może jeszcze raz zaliczyć Żuławską Kolej Dojazdową... Cena rewelacyjna - 54zł w obie strony. Trochę komicznie będzie, jak będą w Gdyni zapowiadać pociąg do... Sieradza Obrazek
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Eee nie do końca komicznie,jakaś egzotyka to będzie,bo dawno czegoś takiego nie było,ale jednak kiedyś ( 87 rok ) takie zapowiedzi były.Kursował wówczas sezonowy pośpiech z Gdyni do Wrocławia i Sieradza przez Kościerzyne,Bydoszcz,Inowrocław,Gniezno,Krotoszyn (tam skład dzielono).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Michał, pomyśl o RegioKarnecie - 55 zł za 3 dni jeżdżenia pociągami PKP PR _do oporu_ (dni do wyboru w ciągu 60 dni). Zatem jeden dzień jazdy masz praktycznie gratis Obrazek
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Michał pisze:Ja rozumiem, że jazda dla przyjemności jechania pociągiem - to wystarcza kibel. Ale żal mi tych wszystkich ludzi, którzy będą się pchać w tych kiblach przez pół Polski"bo jest taniej"...
Nie ma czego być żal.
Najlepszym przykładem jest "Słoneczny" uruchamiany przez Koleje Mazowieckie - dotychczas były to kible, ostatnio po 3 jednostki. W "szczytowych" pociągach ludzie zabijali się o wejście do niego. Ale jechali i nie narzekali, bo cena za bilet była 3-krotnie niższa niż w Ex, o IC nie wspominając.
W tym roku "Słoneczny" będzie się składał z 7 piętrowych wagonów. Widać można zarobić na takiej ofercie ;)
Widać też jak InterCity zdziera z ludzi i wykorzystuje swoją pozycje monopolistyczną Obrazek

Najważniejsze, że IR nie ominęły Łodzi. Oby się przyjęły!
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Dodatkowe połączenie z Trójmiasta do Warszawy, Katowic i Krakowa w dniu 14.06.2009!

Drodzy Państwo w dniu 14 czerwa 2009 r. dla wracających z długiego weekendu PKP Intercity uruchamia dodatkowy pociąg z Gdyni do Warszawy, Katowic i Krakowa.

Zapraszamy do zapoznania sie z rozkładem jazdy oraz do skorzystania z naszych nowych ofert promocyjnych.

http://intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=1474
rozkład: http://intercity.pl/?page=rozklad_jazdy&ph_center_start=show&tsr_id=1599
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A ja mam do was nurtujące mnie pytanie, otóz:
Będąc na stronie www.sitkol.pl i przeglądanie odjazdów z Łodzi Kaliskiej, zauważyłem że InterRegio do Gdynii odjeżdża o 6:15, oraz pociag osobowy do Kutna również jedzie 6:15. Czy któryś jedzie planowo opóźniony? Czy może ten do Kutna jest zawieszony?

Z góry dzieki za odp.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Pociąg do Kutna nie jeździ w czasie kursowania IR. Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Parę refleksji o połączeniach Łódź-Kołobrzeg.
1. jakim cudem pociąg bezpośredni z Łodzi do Kołobrzegu jedzie ponad 12 godzin (rzeźnia kielecka), a jadąc z trzema przesiadkami (2xosobówką, 2x pospiesznym) jest się na miejscu po mniej niż 10 godzinach?
2. jak to możliwe że bezpośredni dzienny pociąg z Łodzi jedzie 2 godziny dłużej niż jadąc tym samym składem do Piły i przesiadając się tam na pociąg krakowski? Jeżeli chodzi o przepustowość szlaku, czemu nikt nie wpadł na połączenie obu pociągów w Pile lub innym dopasowaniu rozkładów.

Trochę to absurdalne, niby 2 bezpośrednie połączenia, a totalne olewanie łódzkiego pasażera Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

W końcu to PKP, któremu w dodatku brakuje wagonów Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Hm, nie zwróciłbym uwagi gdyby mi Hradek nie powiedział - od września Łódź Niciarniana ma doczekać się postojów pociągów pospiesznych, a w zasadzie jednego. Postój tam otrzymał 22514/5 Warszawa - Łódź (19:4Obrazek. Kompletnie nie rozumiem po co. Może ktoś ma jakąś ideę?
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Niciarniana już dołączyła do grona stacji,gdzie zatrzymują się pośpiechy,w czasie wakacji jest to pociąg 22104/5 (przyj.10.53)
Trudno zrozumieć zamysł IC o co im chodziło,zwłaszcza,że są to pociągi o różnych porach dnia,latem przedpołudniowy,zimą wieczorny.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jak dowiedziała się redakcja czasopisma Transport i Komunikacja spółka PKP Intercity zamierza w najbliższym czasie zlikwidować kilkanaście pociągów pospiesznych, które nieco ponad 6 miesięcy temu przejęła do obsługi od spółki PKP Przedwozy Regionalne.

Z informacji do których dotarła redakcja, wynika iż spółka PKP Intercity warunkuje utrzymanie tych połączeń zwiększeniem dotacji o 60 mln zł. przez Ministerstwo Infrastruktury.

http://transport-komunikacja.pl/pl/aktualnosci/3333.html
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A co do Niciarki - w poprawce nr 123 z dnia 14.7.2009 (od natychmiast) zlikwidowany jest postój dla 22104/5 i późnowieczornego 22516/7, za to także w wakacje zatrzyma się na Niciarce ten wieczorny 22514/5.
ODPOWIEDZ