Ciekawe składy

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Tomasz.bu pisze:Około 17.40 z Chorzewa do Częstochowy pojechał byk z jednym wagonem pasażerskim - żółtym, takim jak mają różne ekipy remontowe/sieciowcy itp.
Mam takie pytanko,Jakiego koloru miał pas naboku,czerwony,brązowy czy zielony?-jeżeli oczywiście zwróciłeś na to uwagę.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

Dziś przez Zgierz pojechała skrajnia z żabieńca do Widzewa prowadzona przez SM42-509.W Zgierzu stoi także PMT. Jutro ruszy do Wróblina Głogowskiego.Skład prowadzi gagar lud tamara albo oba pojazdy razem.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Adrian pisze:Dziś przez Zgierz pojechała skrajnia z żabieńca do Widzewa prowadzona przez SM42-509.W Zgierzu stoi także PMT. Jutro ruszy do Wróblina Głogowskiego.Skład prowadzi gagar lud tamara albo oba pojazdy razem.
Do Wróblina? czyżbt w takim razie nie były to węglarki a beczki.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

@Grzesiek - skład jedzie owszem do Wróblina i mogę podać jego rozkład do Kaliskiej Zgierz - 10:25 (może się opóźnić) - żabieniec - 10:41 - Kaliski 10:49-10:54 lecz nie wiem niestety co to ma być ale raczej węglarki gdyż mi wujo opowiadał że PMT przyjedzie po pierwszym i że bardzo często chodzą właśnie z Wróblina.A co do pojazdu to zależy od tonażu.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Grzesiek pisze: Mam takie pytanko,Jakiego koloru miał pas naboku,czerwony,brązowy czy zielony?-jeżeli oczywiście zwróciłeś na to uwagę.

Czerwony nie. Najprawdopodobniej zielony, ale pewien nie jestem. A jaki co oznacza? Czerwony zapewne energetyków?
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Tomasz.bu pisze:
Grzesiek pisze: Mam takie pytanko,Jakiego koloru miał pas naboku,czerwony,brązowy czy zielony?-jeżeli oczywiście zwróciłeś na to uwagę.

Czerwony nie. Najprawdopodobniej zielony, ale pewien nie jestem. A jaki co oznacza? Czerwony zapewne energetyków?
Tak czerwony ( do niedawna brązowy) to byłby zapewne wagon pomiarowy sieci trakcyjnej-PKP Energetyka posiada takie dwa a,że był to najprawdopodobniej zielony więc to wagon pomiarowy-torowy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Nie wiem czy to ciekawostka, ale na Prośnie do Wrocławia (19:07 w Sieradzu) pojawił się nie budyń, a denaturat - EP08!
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Michał pisze:Nie wiem czy to ciekawostka, ale na Prośnie do Wrocławia (19:07 w Sieradzu) pojawił się nie budyń, a denaturat - EP08!
Michał,mowa o kursie z dnia wczorajszego?,niestety muszę cie rozczarować,to mie była epoka a EU07-222.Mam fotkę tego pociągu z Gajewnik,prawdopodobnie dodam dziś do galerii (nie mogłem zrobić tego wczoraj ze względu na limity).
Gdyby na tym pociągu była EP08 to jak najbardziej byłaby to ciekawostka.
Jeżeli chodzi o budynie to na "Prośnie " pojawiają się sporadycznie zazwyczaj są to fioletowe i zielone siódemki a ostatnio coraz częściej także w barwach IC.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Aha. Sorry, myślałem, że siódemki nie były tak malowane.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

Dziś przez Zgierz przed południem przejechał ED59 do Bydgoszczy oraz popołudniu class66 do Strykowa ze składem.Dziś o 20:29 będzie w Zgierzu i jutro zamelduje się o tej samej porze. Ze Strykowa towar udaje się do Bardo Przyłęku.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Tego FPL do Strykowa dziś po południu fociłem a przed chwilką przemknął ten w kierunku Dolnego Śląska.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

A tak 1/2 a propos - jak tam FPL na węglówce - jeżdżą nadal? Bo jakoś ostatnio nie spotkałem.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Tomasz.bu pisze:A tak 1/2 a propos - jak tam FPL na węglówce - jeżdżą nadal? Bo jakoś ostatnio nie spotkałem.
Jeżdżą, jeżdżą
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Dziś do Zduńskiej Woli z węglem dla EC przybył jedyny we flocie PTK Zabrze byk 201E-277.Jeżeli ktoś chciałby go złapać z pociągiem to wyjazd ze Zduńskiej Woli jutro około 11 łącznicą 739 do Karsznic a potem węglówką.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Dziś ok. 18.00 FPL w trakcji podwójnej: 66007 i sprowadzoną niedawno z Wielkiej Brytanii 66008, przepuszczał poc. osobowy na Lublinku. Chwilę później pojechał w stronę Łodzi (prawdopodobnie do Strykowa).
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

@Vil - tak do Strykowa i o 19.05 minął Zgierz. Dodam przy okazji że 66007 to dawno myjni coś nie zaliczał;)pozdro dla kubywrx za info:)
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

W podwójnej trakcji z powodu awarii 66008 w okolicach Męckiej Woli,po odrobinę więcej informacji na ten temat zapraszam do mnie http://zdunskowolskakolej.cba.pl/news.php?readmore=17
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

No dzisiaj Class 66007 FPL zapewne wrócił ze Strykowa i oczekuje na stacji w Karsznicach przyjazdu składu z Bydgoszczy. Będzie tak stał to późnych godzin wieczornych lub do jutrzejszego rana
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

A jak z możliwością jego sfocenia,w którym miejscu stoi?
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Nie wiem czy jeszcze stoi no ale.... Stał obok nastawni razem z odstawionymi węglarkami Lotosu
ODPOWIEDZ