Ciekawe składy

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Urbi59
Bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt 09:34, 19 wrz 2008
Lokalizacja: Łódź Polesie / UK

Post autor: Urbi59 »

Dzisiejszy "Łodzianin" do Wawy na dwóch siódemkach, EP07-1007 + EU07-519.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

18.08.2009 - widziałem z opóźnionego ,,Asnyka'' na Hel via Sopot na stacji Bydgoszcz Wschód SA133-012 podczas jazdy próbnej.Fota jest.Z tego samego składu w Toruniu Głównym widziałem obok stacji odpoczywającego obok dwóch SA106 SA123-004. Jak zrzucę z karty to może wrzucę. 25/26.08.2009 - nocne ,,Skrzyczne'' Gdynia - Bielsko-Biała prowadzone EU07-013.,,Niegocin'' do Ełku oraz 21502 z Kielc na budyniach.Kawałek przed Kutnem widziałem skład w zestawieniu siódemka+wagon w malowaniu IC+2 wagony w malowaniu ,,Jana Kiepury''+ok.4-5 wagonów w malowaniu IC i zwykła czerwona jedynka na końcu. Wie ktoś co to może być? Dokładniej nie opiszę bo widziałem skład z pędzących ,,Skrzycznych''. IR ,,Brda'' z Warszawy na EN57 po lekkiej modernizacji.W bydgoskiej PESIE widziana była ludmiła dla ORION Kolej. Co to za przewoźnik wie ktoś?
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Użycie słowa "przewoźnik" w stosunku do Orion-Kolej to za dużo, licencje przewozową co prawda posiadają, alew przewozów raczej nie wykonują, jest to typowaspółeczka robiąca niezłą kasę na wynajmie ( np. Lotosowi ) lokomotyw.Ta ich ludmiła ( 035 ) już dość długo jest na polonizacji w PESIE (rewizje przeszła na Łotwie ), oprócz tej ludmiły minionej nocy w Pesie była też druga, szykowana dla PMT.Troche z innej beczki, we wtorek około 20 ze Zduńskiej w kierunku Ostrowa pojechały kontenery Lotosu, prawdopodobnie był to pierwszy pociąg tej kategorii w wykonaniu LK na linii 14.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

@ - Grzesiek owszem stała ludka PMT oraz BR232-446 z PCC. Jak jechałem przez Bydgoszcz osiemnastego to nie widziałem tej dla Orionu za to widziałem tą dla PMT oraz tą z PCC. Stał tam także rumun 060Da-2683 z Euronaft Trzebinia a także gagary CTL oraz gagara schowanego w pewnych ciemnych barwach.Na pewno nie były to barwy CTL-u. A teraz gdy wracałem do Zgierza to widziałem także w okolicach Tczewa skład Lotosu sestikolak+SMród+kontenery+beczki. Mam fotę lecz słabą gdyż był problem z kadrem przez słupy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Dzisiejszej nocy (i poprzedniej ) ten gagr CTL też stał, ale generalnie daje się zauważyć, że PESA ma mniej pracy, te "kilka" lokomotyw i wagonów ( z IC ) to ledwie cień tego, co widziałem tam jeszcze rok temu, kiedy to na ich torach było tak ciasno, że trudno byłoby cokolwiek tam jeszcze upchnąć.
W Bydgoszczy stały dwa bohuny, gdzie logo PKP zostału już zastąpione dużym napisem Przewozy Regionalne ( od września PKP znika nazwy)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 3 razy.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

Wczoraj przez Zgierz na towarowym TNGE5280/1 Toruń Towarowy TRB - Skarżysko-Kamienna SKA jechał jako podsył ukraiński wagon bagażowy. Jest to już przynajmniej trzeci tego typu transport przez Zgierz. Info pochodzi od znajomego MK.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Rzadki widok dzisiaj można było zobaczyć w Karsznicach, na stacji manewrowała trumna+byk
http://zsk-galeria.cba.pl/displayimage.php?pos=-137
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Dziś ze skiładem PMT przez Zduńską przejechała Ludmiła BR232-035 należąca do Orion Kolej. Zdjęcie jest już dostępne pod http://galeria-kolej.cba.pl/displayimage.php?pos=-231
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Dzisiaj ok.13.00 widziałem na węglówce skład EU07+12 lub 14 wagonów. Pociąg chyba na dzisiejszy mecz Polska- Irlandia Północna w Chorzowie
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

Wczoraj przez Zgierz ok.13 przejechał skład CTL Express relacji Czerwieńsk Towarowy - Koluszki prowadzony jakąś skodą. Skład jechał D29-16 na odcinku Kutno - Zgierz - łódź Widzew. Składem pociągu były cysterny z paliwem.Skład z tego co wiem miał kilkaset minut opóźnienia co spowodowało przejazd nie jak było w planie 3 tylko 4 września.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Dzisiaj i wczoraj na Kaliskim pracował skład WM15a-298 z PWM15 (mam nadzieje, że dobrze spisałem symbole), który załadowany był w nowe barierki. Barierki montowane były między torem przy peronie I, a torem przelotowym.
Urbi59
Bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt 09:34, 19 wrz 2008
Lokalizacja: Łódź Polesie / UK

Post autor: Urbi59 »

Od kilku dni na "Sudetach" kursuje wagon bagażowo - rowerowy w malowaniu IC.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Urbi59, łącznie zmieniany 1 raz.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Przed 7 w Karsznicach czekał na odjazd na południe ET21 CTLu
Po 13 na południe leciał 1822 z PCC Rybnik
Po 15 w Karsznicach skierowany na północ stał Rumun+wagony FPL-u
Po 17 na południe leciał skład FPL-u z ich najnowszą lokomotywą
http://zsk-galeria.cba.pl/displayimage.php?pos=-147
Po 19 jechał Orlen na Tem2 do Płocka
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Też widziałem tego 1822, ale niestety nie miałem przy sobie aparatu. FPL ustrzelony. Po 21 jechało coś, co najprawdopodobniej było duetem ludmił z dość krótkim składem, ale to tylko rozpoznane "na słuch".
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Dzisiejszej nocy Magistralą Węglową będą podążać SP32 transportowane z Rzeszowa do Chojnic. Niestety sfocenie tego składu graniczy z cudem bo w Karsznicach zamelduje się o 2.03, gdzie nastąpi postój 19 minutowy
Pełny rozkład na stronie http://rail.phototrans.eu/
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez railman93, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Jak ktoś chce może na niego polować w Otoku tam przewidziano 85 minut5 postoju Obrazek , szczegółowy rozkład dostępny jest na http://zdunskowolskakolej.cba.pl/forum/viewthread.php?forum_id=12&thread_id=3&pid=200#post_200
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Ciekawe czy ktoś z TWB pozwolił kopiowac na inne strony rozkład
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

railman93 pisze:Ciekawe czy ktoś z TWB pozwolił kopiowac na inne strony rozkład
Rozumie, że do mnie pijesz? Weź troszkę wyluzuj bo naprawdę to już jest męczące a ty masz chyba jakiś problem z sobą.
P.S. Mój rozkład niepochodzi z TWB, prawdę mówiąc nawet nie wiem czy tam się znajduje, bo nie miałem nawet czasu tam zerknąć a informacje jeżeli kopiuje to tylko i wyłącznie zec źródeł z których mam na to pozwolenie.
pozdrawiam
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Takie kity to możesz wciskać takim osobom jak ty....
jak kto woli rail.phototrans.eu lub strona Iwana. Nie kłam bo rozkład zamieszczony na twojej stronie jest identyczny..
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Pielgrzymka po Polsce


--------------------------------------------------------------------------------
Pociąg papieski rusza w Polskę. W najbliższym czasie odwiedzi Łódź, Warszawę, Białystok, Bydgoszcz i Kraków umożliwiając dojazd na wydarzenia religijne. Przejazd pojazdem specjalnie zaprojektowanym pod kątem pielgrzymek, wygodnym i nowoczesnym, będzie atrakcyjny również cenowo, bowiem od 20 września pociąg będzie obsługiwał różne połączenia w sieci taryfowej interREGIO.

Pociąg papieski jest darem polskich kolejarzy, upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II. Jest to pojazd specjalnie zaprojektowany – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Został wyposażony w 152 wygodne fotele, przystosowano go także dla osób niepełnosprawnych, a poczucie bezpieczeństwa wzmacnia system monitoringu. Już w poprzednich latach, na zaproszenie lokalnych społeczności, pojawiał się w różnych regionach Polski, dowożąc pasażerów na wydarzenia o charakterze katolickim. Ten szczególny charakter służby publicznej nadal będzie przyświecał funkcjonowaniu „Stalowego pielgrzyma”. W najbliższym czasie pociąg będzie się bowiem pojawiał w miejscach ważnych dla katolików.

W niedzielę 20 września ten wyjątkowy skład rozpocznie kilkutygodniową pielgrzymkę wyruszając z Krakowa Głównego o godzinie 16.25 jako pociąg interREGIO do Łodzi Fabrycznej. Jego trasa wiedzie przez Częstochowę – miejsce kultu polskich katolików, a Łódź jako cel podróży została wybrana ze względu na niedawno rozpoczęte nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Łódzkiej. Z tego powodu przez następne dni Pociąg papieski będzie często wracał do Łodzi.

Od poniedziałku 21 września przez pięć kolejnych dni pojazd będzie wyruszał o 17.35 jako interREGIO do Warszawy Wschodniej, z której będzie powracał kursem o 19.33. Wyjątkowo w piątek 25 września po przyjeździe z Łodzi wyruszy o 20.05, zastępując IR ŻUBR, z Warszawy Zachodniej do Białegostoku. W tym czasie w Białymstoku będzie się odbywał Archidiecezjalny Kongres Miłosierdzia Bożego, organizowany w pierwszą rocznicę beatyfikacji księdza Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.

W niedzielę 27 września o godzinie 16.55 Pociąg papieski odjedzie z Białegostoku jako pociąg interREGIO w relacji wyjątkowo wydłużonej przez Warszawę do Łodzi Fabrycznej. Następnego dnia wyjedzie z Łodzi o 11.48 w kierunku Warszawy Wschodniej, skąd o 17.55 wyruszy do Bydgoszczy. Trasa przez Włocławek, Toruń została wybrana ze względu na zbliżającą się 25. rocznicę uprowadzenia i męczeńskiej śmierci kapłana warszawskiej Solidarności z czasów stanu wojennego, księdza Jerzego Popiełuszki. Trasę ze stolicy do Bydgoszczy „Stalowy pielgrzym” będzie pokonywał również we wtorek i środę. W kierunku powrotnym pociąg w tym oryginalnym składzie będzie jeździł od wtorku 29 września do czwartku 1 października o 8.40.

Począwszy od czwartku 1 października Pociąg papieski zacznie kursować na trasie Warszawa – Kraków. Pierwszego dnia wyjedzie ze stolicy jako interREGIO o 17.30. Od piątku 2 października będzie wyruszał z Krakowa Głównego o godzinie 7.20 (przez Centralną Magistralę Kolejową), a z Warszawy Wschodniej o 12.28 – kursem przez Częstochowę. Co do relacji, Kraków, ze względu na szczególne miejsce w życiu Karola Wojtyły, jest stacją macierzystą jedynego takiego składu pomalowanego w barwy papieskie. Natomiast w Warszawie będą się wtedy odbywać uroczystości związane z obchodami 400-lecia Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej. Biorąc pod uwagę wymienione wcześniej wydarzenia, podane powyżej trasy i terminy kursowania powinny być korzystne dla pielgrzymów, a i pozostali pasażerowie skorzystają na podróży wygodnym i bardzo oryginalnym pociągiem.
i link do rozkładu http://www.pr.pkp.pl/img_in//NEWS/rozkladpocpap.JPG

edit: Dzisiejsze Sudety do Warszawy niemal w całości ( poza wagonem rowerowym ) zostały zestawione z wagonów w malowaniu IC, w większości po modernie m.in. wyświetlacze zamiast tablic, jeden z wagonów 1 kl. z fartuchami, możnaby pomyśleć, że to jakiś TLK :D
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ