[wąsk] Piotrkowska KD

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

[wąsk] Piotrkowska KD

Post autor: rkplodz »

W najbliższy weekend będzie można po raz ostatni zwiedzić to, co pozostało po kolejce wąskotorowej w Piotrkowie. Stowarzyszenie zajmujące się kolejką zostaje rozwiązane, a mienie - rozdysponowane. Kto nie widział - ma ostatnią okazję. Szczegóły znajdziecie w necie, na stronie skokwiaków jest trochę na przykład.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

skokw.info pisze:OGŁOSZENIE

W dniach 27 i 28 września 2008 roku na stacji Piotrków Trybunalski Wąskotorowy w godzinach od 14 do 18 odbędzie się ostatni pokaz taboru wąskotorowego organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Wąskotorowej Piotrków r11; Sulejów. Ponadto będzie możliwość zwiedzenia Sali Pamięci i zabytkowej Stacji a także fotografowania i filmowania.
Wstęp za symboliczną złotówkę.
ZAPRASZAMY
Ponadto informujemy, że w dniu 6 września br. Nadzwyczajny Zjazd Delegatów podjął Uchwałę o rozwiązaniu i likwidacji Towarzystwa.
Majątek będący własnością T P K W P - S został rozdysponowany.
Wszelkich informacji na ten temat można uzyskać pod nr Tel. 0 721 150 181 w godzinach od 8:00 do 20:00
Z poważaniem: T. P. K. W. P - S.

Zapraszamy przede wszystkim w niedzielę 28.09.2008 r. W tym dniu na stacji będzie się działo najwięcej.

Czy ktoś byłby chętny, żeby wybrać się tam ze mną w sobotę?
Czy ktoś jedzie w niedzielę? Potrzebowałbym filmików z przejazdu pociągiem dla HBK Spektrum ;)

Proszę o odpowiedź - może być na pw lub mail.
raddrum
Czasem wpada
Posty: 87
Rejestracja: śr 19:08, 21 lut 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: raddrum »

Ja będę w niedziele "przedostawał się" na Piotrkowską KD od Skarżyska. Wkońcu to moja pierwsza kolejka, którą widziałem w życiu...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez raddrum, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Z jakichś dziwnych przyczyn, jedyny pracownik kolejki, który zresztą był na stacji całkiem przypadkiem, dowiedział się o wszystkim ode mnie Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

O czym? O imprezie? Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Tak. Mówię, że miała być ekspozycja taboru, że w necie notkę znalazłem, a on zrobił duże oczy. Nikt mu niczego nie powiedział. Szef zostawił go na godzinę, żeby interesu popilnował, ale do 16 szef nie wrócił. Ja siedziałem od 12. O 14 niby miało się zacząć, ale o 16:30 nic się jeszcze nie działo.

A nawet nie wiem co by miało jutro jeździć, bo jedyny wagon osobowy, 3Aw wygląda koszmarnie i miał ostatnią rewizję w 2002 roku...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

BUEHEHE - no to nieźle polecieli w ch... .
Zwłaszcza, że nikt prócz Ciebie nie pojechał.
Makabra. Piękne pożegnanie - na miarę Piotrkowa. Nie ma co.
Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To, że byłem tylko ja, to akurat wynik aktywności MKMów. Zastanawia mnie jednak pochodzenie informacji o pożegnaniu.

Może jutro coś się będzie działo i ktoś więcej dotrze?
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Pożegnanie z wąskotorówką
Karolina Wojna

Obrazek

Lokomotywa spalinowa Lyd 2 oraz węglarka dwuosiowa, pozostałe po piotrkowskiej kolejce wąskotorowej, w weekend odjechały z Piotrkowa do Jędrzejowa. A dokładnie do Stowarzyszenia Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej, gdzie zgodnie z umową trafia tabor ponadstuletniej wąskotorówki Piotrków - Sulejów.

Obrazek

W najbliższy weekend do Jędrzejowa pojedzie dalsza część tego, co zostało z piotrkowskiej kolejki. Do przekazania pozostał jeszcze pług śnieżny, wagon kryty z 1897 roku, węglarka czteroosiowa i lokomotywa spalinowa Wls 150.

Wywóz taboru jest równoznaczny z likwidacją Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Wąskotorowej, które działało od 1990 r. i miało... uchronić przed likwidacją samą kolejkę. Tak się jednak nie stało, o co żal, także do władz miasta, ma wielu mieszkańców Piotrkowa, przywiązanych do atrakcji, jaką było kolejowe połączenie z Sulejowem.

Wąskotorówka działała od 1902 roku. Jej trasa liczyła 16 km i biegła przez przystanki: Milejówka, Starostwo, Bugaj, Uszczyn, Przygłów i Polanka, aż do stacji Sulejów Pilica.

Źródło: POLSKA Dziennik Łódzki
http://lodzkie.naszemiasto.pl/turystyka/aktualnosci/971032.html
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez gothmucha, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ