Dziś po raz pierwszy podczas rozpoczynających się wakacji w drogę wyruszył IR BURSZTYN Katowice - Gdynia.
Skład: EN57-1822, EN57-1823 obie z wagonami 1 klasy http://www.ok-kolej.pl/galeria/details.php?image_id=2524 ,
frekwencja w Zduńskiej Woli ok 40%.
EP07-422(PIC)+WLABouz+Bc+Bc+2+2+2+1(zdeklasowana na 2)+2+2+2+WLABou. Pierwsze sześć wagonów jechało z Kołobrzegu gdzie frekwencja wynosiło ok.50%, w grupie łebskiej (ostatnie 4 wagony) frekwencja wynosiła też ok.40-50%. W Zgierzu planowo.
TLK35506 Zakopane - Gdynia Gł.
EP07-242(denaturat)+WLAB+Bc+2+2+2+2. Standart wagonów wskazywał na krzaki. W sypialnym i kuszecie nikogo nie było widać, w ''dwójkach'' ok.20% frekwencji. W Zgierzu przybył -2, odjechał planowo. Co ciekawe w żadnym z pociągów nie było wagonu pierwszej klasy.
R17431 Kutno - Sieradz, bliżej niezidentyfikowany EN57 w barwach PR, w Zgierzu planowo zaliczył krzyżowanie z TLK35506, frekwencja ok.5%.
R-2029 Łódź Fabryczna- Koluszki- EN57-651, siedzenia szare, materiałowe, półki na bagaże niebieskie, wnętrze szare
przyjazd przed(po czasie / odjazd przed(po czasie
Łódź Widzew +0
Łódź Andrzejów planowo
Bedoń -1/-1
Justynów -1/-1
Gałkówek 0/0
Żakowice 0/0
Koluszki -2
Wysiadło około 30, z czego około połowa z nich czekała na przesiadkę na sezon do Jeleniej/Szklarskiej
TLK16201 Warszawa-Jelenia Góra (Szklarska Por.) EP07-1053 (od Wrocławia EU07-070)+sypialny+2(zielona)+2(zielona)+połowa 1 połowa 2+2(zielona)+2(zielona)+sypialny; w Koluszkach ponad 100%; do Częstochowy stałem; przyjazd do Koluszek +10, do Radomska +20, do Wrocławia, Jaworzyny planowo
R-6122 Kłodzko- Łódź Kaliska EN57-939 ciemnozielony skaj do Twardogóry; od Bukowiny EN57-1275 bordowy skaj. We Wrocławiu dobiło dużo ludzi, zrobiło się około 100%. W Twardogórze podstawiono trzy sztuki Autosanów H9 na oleśnickich blachach (podać komuś numery rejek?) wszystkie 3 były pełne. Ponadto we Wrocławiu wsiadło mnóstwo osób którzy chcieli nabyć bilet, sprzedaż zajęła w sumie 40minut. Do Łodzi frekw. przyzwoita; z Kłodzka mizerna.
Kamieniec Ząbk. +2/+2
Ziębice +3/+2
Henryków +2/+2
Biały Kościół +3/0
Strzelin -1/0
Wrocław Gł. +1/+1
Wrocław Mikołajów planowo
Wrocław Nadodrze-3/0
Wrocław Sołtysowice +1/+1
Wrocław Psie Pole (dłuższe oczekiwanie na wjazd z powodu zajęcia szlaku przez poc. towarowy w kier. tym samym) +7/+7
Oleśnica Rataje +6/+5
Grabowno Wlk. +5/+5
Twardogóra Sycowska +6- przesiadka na KKA, odjazd KKA jeśli chodzi o rozkład pociągu +11
Bukowina Sycowska- przyjazd KKA jeśli chodzi o rozkład pociągu +20/ odjazd pociągu +25
Międzybórz Sycowski +26/+26
Pawłów Wlkp. +24/+23
Sośnie Ostrowskie +23/+23
Granowiec +24/+24
Garki +23/+23
Odolanów +22/+22
Tarchały Wlk. +21/+21
Topola Osiedle +22/+21
Ostrów Wlkp. +21/+23
Nowe Skalmierzyce +26/+25
Kalisz +25/+26
Opatówek +26/+25
Błaszki +24/+24
Sieradz +23/+23
Zduńska Wola +23/+22
Łask +24/+25
Kolumna +25/+25
Pabianice +24/+23
Łódź Kaliska +23
Podobno jakieś przygody zanotował po drodze dzisiaj Łodzianin z Warszawy (odj. 16:3. Awaria hamulców(?) w ostatnim wagonie, info z drugiej ręki. Pasażerowie zostali wysadzeni przed Skierniewicami, wkrótce zabrał ich przejeżdżający kolejny pociąg TLK do Łodzi.
R-51026/7Toruń Główny-Łódź Kaliska ---> EN57-696; bordowy skaj. Od Torunia do Włocławka około 70-80%, potem znacznie spadła; od Kutna 85-95%. Przed Włocławkiem dwóch młodych mężczyzn rzucało w pociąg kamieniami, na szczęście obyło się bez obrażeń.
Pociąg został zapowiedziany, że z Torunia odjedzie 18:20 (rozkładowo 18:00), nawet panie w informacji mówił że odjazd normalnie o 18...
przyjazd po czasie / odjazd po czasie
Toruń Główny --/+19
Toruń Czerniewice +20/+19
Brzoza Toruńska +19/+19
Otłoczyn +20/+20
Aleksandrów Kujawski +20/+20
Turzno Kujawskie +19/+19
Nieszawa Waganiec +19/+18
Lubanie +19/+18
Włocławek Brzezie +18/+18
Włocławek Zazamcze +18/+17
Włocławek +17/+18
Gołaszewo Kujawskie +17/+16
Czerniewice +16/+15
Wiktorowo +16/+15
Kaliska Kujawskie +15/+15
Rutkowice +15/+14
Ostrowy +14/+15
Kutno +16/+17
Witonia +18/+17
Gawrony +18/+18
Łęczyca +18/+17
Sierpów +18/+18
Ozorków +19/+18
Chociszew +19/+19
Grotniki +19/+19
Jedlicze Ł. +18/+18
Zgierz Płn. +18/+19
Zgierz +19/+16
Łódź Żabieniec +16/+16
Łódź Kaliska +16
R-15020 Łódź Kaliska- Toruń Główny- EN57-696; na 15 minut przed odjazdem w środku 8 osób
TLK-38506 Kraków Pł.- Świnoujście Port EP09-045+1+BAR+2+2+2+2; wszystko w IC.