Lunapark: PKP we wszystkich kolorach tęczy

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Lunapark: PKP we wszystkich kolorach tęczy

Post autor: Tomasz.bu »

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale podział lokomotyw miedzy spółki i spółeczki wytworzył wybitny wprost lunapark barw lokomotyw oraz "bardzo efektywne" ich wykorzystywanie. Poniżej garść "na przykładów":
1. Wyłącznym zadaniem jednej z SU45 należących do PKP PR jest przeprowadzenie trzywagonowego łącznika do Stoczniowca(?)w relacji Chojnice - Bydgoszcz. Resztę dnia stoi sobie i wygrzewa się na słońcu w Bydgoszczy.
2. Każda spółeczka ma obecnie własne lokomotywy manewrowe (!!!) Wyjątkowo komicznie będzie to musiało wyglądać na stacjach, które ledwo co mieszczą pociągi jak np. w Zakopanem - PR będzie mieć swoją stonkę, IC - swoją, no i oczywiście Cargo - na wszelki wypadek swoją. Cud miód i orzeszki.
3. Stonki IC mają nawet fajne malowanie - fiolet, ale z zachowaną pomarańczową linią. Wyglądają rasowo.
4. IC wprowadza kolejne już malowanie swoich lokomotyw. Tak, tak, denatrurat odchodzi już do lamusa, nowe malowanie jest biało-niebieskie z logo IC - dość ładne.
5. Kolejne wersje swojego malowania testuje też Cargo - jak na razie praktycznie każdy lok wychodzący z remontu - inny. Generalnie - niebiesko-fioletowy + żarówiasta zieleń + błękit. Paskudne - wygląda jak z kreskówki.
6. PR jak na razie chyba nie szaleje z nowymi barwami (poza przemalowaniem stonek w wiśniowo - srebrno - trumienny, co wygląda gorzej niż koszmarnie)
7. Obecnie, nie licząc detali typu czoła żółte, czoła zielone jasne, ciemne itd) mamy takie wzory malowania samych tylko lokomotyw w grupie PKP
- "klasyczna" zieleń
- polsaty (na wymarciu)
- wiśniowo - srebrno - trumienny PR (stonki)
- budyń (EU/P07)
- denaturat (w przypadku stonek z pomarańczowym pasem)
- czerwono - kremowe (z granatowym - malowanie Cargo dla pociągów IC Obrazek )
- nowe malowanie IC

Przy czym absolutnym liderem jest seria EU/P07, która może występować łącznie w 5 wzorach malowania (wliczając w to barwy KM), a pewnie wcześniej czy później pojawią się dalsze (choćby Carguli i PRu)
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Mi się barwy PR, Cargo i Ic podobają no poza budyniami. Czekam aż Cargo przemaluje pierwsze dwuczłonowe loki np ET40, ET41 czy najbliższe memu sercu ET42
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

@Tomasz.bu
Do listy można też chyba dodać malowanie Kolei Mazowiekich, myślę tu o EU07.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Na końcu wypowiedzi widzę że jest to napisane
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

@MNK wykreśliłem, ale w zasadzie masz rację - wszak właścicielem lokomotyw jest Cargo - KM je tylko dzierżawią

Haha - wiedziałem, że o czymś zapomnę - wszak malowanie zupełnie inne od reszty mają EU43. No, chyba, że je już wszystkie przemalowali - wtedy mają nowe barwy PKP Cargo (te przedszkolne), tyle, że zupełnie inny wzór :-]

No i jeszcze min. 2-3 diametralnie różne malowania PKP LHS Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Tomasz.bu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ