zmiany cen biletów, promocje, nowe oferty

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

zmiany cen biletów, promocje, nowe oferty

Post autor: teufel »

Wyhacz.pl pisze: Dotychczas Polacy mogli liczyć na promocje tylko w pociągach InterCity. Teraz o obniżkach pomyślały PKP Przewozy Regionalne.

Ceny spadną nawet o 40%. Nowe taryfy będą obowiązywać na 74 trasach. Hasło akcji to "Połączenie w dobrej cenie". Jak podaje PKP:
"Promocja ma dostosować cenę biletów do warunków w różnych regionach Polski. Ponadto niższe ceny mają zachęcić podróżnych, by przesiedli się z samochodów i autobusów do pociągów."

Bilet normalny z Katowic do Wisły lub Ustronia ma kosztować 11 PLN zamiast 15,50. Z Rybnika do Wodzisławia Śląskiego i z Bielska do Czechowic - Dziedzic zamiast 4 złotych tylko 3.

TVN24 stwierdziło:
"Rozszerzona oferta obejmie od 16 listopada niektóre odcinki na liniach kolejowych województw małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, warmińsko - mazurskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i śląskiego."



Promocje łączą się z ulgami - emeryci i studenci zaoszczędzą więc podwójnie.
http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,5860924,To_cud__PKP_wprowadza_promocje_.html
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

No właśnie. Oczywiście nie w Łodzi. Taka niby Łódź "biedna", że nie stać nas na InterCity, a jednocześnie tak bogata, że nie ma sensu robić promocji? Czy może jednak po prostu PKP ma nas wszystkich w dupie Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Z PKP PR do Czech i w Czechach za 55 zł - od 14 grudnia rusza oferta biletu turystycznego rozszerzonego o 61 odcinków sieci kolei czeskich (tam można jeździć osobowymi i przyspieszonymi).
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Z dużym smutkiem informuję, że od 1 stycznia konsorcjum PCC Arriva nie honoruje w swoich pociągach żadnych biletów PKP PR, a kasy PR nie prowadzą sprzedaży biletów na pociągi PCC. Znacznemu ograniczeniu uległa też unia taryfowa KM-PR. Jednorazowe bilety Przewozów Regionalnych obowiązują wyłącznie pomiędzy Kutnem a Płockiem i pomiędzy Czeremchą a Siedlcami. KM nie honorują już także biletu turystycznego.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Debilizm!
Może na każde połączenie, ba... każdy jeden kurs wprowadzimy osobny rodzaj biletów, który nie będzie honorowany na innych kursach...
Naprawdę nie można się jakoś dogadać?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Ta, a w Mazowieckim PR-y wypięto, więc trzeba się je**ć w biletach, że o "kółku" już nie wspomnę. Obrazek
To, co wymyślono to istne wariactwo.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

A to oczywiście zniechęci ludzi do przesiadek...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Porozumienie PKP Przewozy Regionalne i Konsorcjum Arriva PCC

Od 1 marca 2009 r. kasy biletowe PKP Przewozy Regionalne będą prowadziły sprzedaż biletów jednorazowych i okresowych ważnych na przejazdy pociągami Arriva PCC.

PKP Przewozy Regionalne wraz z Konsorcjum Arriva PCC informują, iż na podstawie osiągniętego porozumienia od 1 marca 2009 r. kasy biletowe PKP Przewozy Regionalne będą prowadziły sprzedaż biletów jednorazowych i okresowych ważnych na przejazdy pociągami Arriva PCC.

Bilety okresowe wydane przed 1 marca br. na trasę Kwidzyn – Malbork ważne na przejazdy pociągami PKP Przewozy Regionalne będą honorowane przez Arriva PCC na tej trasie w terminach ich ważności.

Od 1 maja br. obie strony wprowadzą wzajemną sprzedaż, a więc również bilety sprzedawane przez Arriva PCC będą honorowane w pociągach PKP Przewozy Regionalne. W marcu i kwietniu bilety okresowe w relacjach obsługiwanych częściowo pociągiem PKP PR i częściowo PCC będą wydawane jedynie w kasach biletowych PKP Przewozy Regionalne. Opłata za przejazd na podstawie biletu jednorazowego na taki przejazd będzie ustalana za łączną odległość.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

PKP Przewozy Regionalne
Konsorcjum Arriva PCC
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Oferty Przewozów Regionalnych honorowane w pociągach Arriva PCC


Zwiększa się zasięg obowiązywania popularnych promocji Przewozów Regionalnych. Od 16 listopada br. Bilety turystyczne, REGIO Karnety i bilety sieciowe wydawane przez PKP PR ważne są na trasach obsługiwanych przez Arriva PCC.

Bez zmiany ceny zwiększa się zasięg obowiązywania popularnych promocji Przewozów Regionalnych. Dzięki porozumieniu przewoźników, możliwość podróżowania po dodatkowych trasach województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego otrzymują korzystający z kilku ofert. Są to: Bilet turystyczny ważny na pociągi osobowe (za 30 zł), Bilet turystyczny ważny we wszystkich pociągach PKP PR (za 60 zł), analogicznie obie wersje REGIO Karnetu (tylko na osobowe za 55 zł, na wszystkie za 79 zł) oraz Bilet sieciowy tygodniowy (według taryfy normalnej za 120 zł) i Bilet sieciowy miesięczny (według taryfy normalnej za 300 zł).

Porozumienie obowiązujące od 16 listopada br. oznacza duże ułatwienie dla pasażerów korzystających jednocześnie z usług obu regionalnych przewoźników. Teraz we wszystkich kasach PKP PR można kupić jeden bilet pozwalający podróżować zarówno pociągami osobowymi i interREGIO kursującymi poza Kujawami, jak i pociągami Arriva PCC docierającymi do malowniczych zakątków tego regionu, np. do Borów Tucholskich, Pojezierza Brodnickiego, czy do Grudziądza.
źródło: http://www.pr.pkp.pl/
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

rkplodz pisze:Wreszcie jakaś dobra wiadomość, nie jest gleborzutem - ale zawsze.

Za to gleborzutem zdaje się być decyzja PKP IC. Od 13 grudnia wszystkie pośpiechy zmieniają się w TLK, stopniowo wygasać maja ekspresy. TLK przestają być pociągami z obowiązkową miejscówką - ta będzie fakultatywna w 1 klasie. Taryfa ma się zmodyfikować, ale dochodzi cały zestaw zacnych ulg. Z tego co zapamiętałem - pn.-pt. bilet powrotny o 20% tańszy, 5 biletów w cenie 4, bilety za 26 zł niezależnie od odległości dla uczniów/studentów mających mniej niż 26 lat, pule tanich biletów, tańszy o 5% bilet kupiony w internecie, promocyjne ceny biletów na niektórych trasach i bilety first/last minute.

Więcej:
http://www.pkp.pl/node/3176

Warto też dodać, ze PR zmienia zasady sprzedaży biletów grupowych. Podobno ma być lepiej, ale szczegóły nie są dla mnie zbyt jasne.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

bilety za 26 zł niezależnie od odległości dla uczniów/studentów mających mniej niż 26 lat
Tak bez warunków i po prostu? I te 26 to w jedną stronę oczywiście?
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

px33 pisze: Tak bez warunków i po prostu? I te 26 to w jedną stronę oczywiście?

Nie no, oczywiście, że z warunkami :)
Tak czy inaczej pokręciłem. To będzie oferta Last Minute, ale dla pociągów InterCity.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

stopniowo wygasać maja ekspresy.

Nie. Przynajmniej nie na pewno, to jest związane z brakiem ulg ustawowych w IC.
TLK przestają być pociągami z obowiązkową miejscówką - ta będzie fakultatywna w 1 klasie.

Drożej niż obecnie, po 10 zł.
Taryfa ma się zmodyfikować, ale dochodzi cały zestaw zacnych ulg.

Ehe, najlepsza jest ta:

f.. Bilet Pomarańczowy - uzbierawszy 10 biletów z 1 klasy TLK (wraz z
miejscówką) pasażer otrzymuje wakacyjny voucher uprawniający do podróży w 1
klasie pociągu InterCity w czasie wakacji za cenę 1 zł

Że tak powiem - buahahahahahahaha
Z tego co zapamiętałem - pn.-pt. bilet powrotny o 20% tańszy

Ale tylko powrotny, bilet "tam" w normalnej cenie, zatem całość o 10% tańsza. I określenie pon-pt wydaje się nieco przesadzone: pn 12:00 - pt 12:00.
, 5 biletów w cenie 4

To jest podwyżka, obecnie jest 7 w cenie 5.
, bilety za 26 zł niezależnie od odległości dla uczniów/studentów mających mniej niż 26 lat

Uczniów mających mniej niż 24 lata, studentów mniej niż 26 lat i tylko w IC, bilety kupowane na mniej niż pół godz. przed odjazdem pociągu i tylko w miarę wolnych miejsc. Rozszerzenie oferty Last Minute po prostu. W czwartek prawdopodobnie będę próbował kupić taki bilet, zobaczymy jak pójdzie.
, pule tanich biletów,

Ciekawe czy uda się im zwiększyć z obecnych... Bo jeśli nie to ta promocja w zasadzie nei istnieje.
tańszy o 5% bilet kupiony w internecie, promocyjne ceny biletów na niektórych trasach i bilety first/last minute.

Ciekawe czy wreszcie wrzucą w system bilety na pociągi bez rezerwacji. System rezerwacji internetowej ma nie widzieć niektórych z ww. promocji, zresztą podobnie jest i dziś. Bilety FM/LM też nie są nowością.
Warto też dodać, ze PR zmienia zasady sprzedaży biletów grupowych. Podobno ma być lepiej, ale szczegóły nie są dla mnie zbyt jasne.

Już zmieniło. Są bilety grupowe z ulgami ustawowymi - to jest największa nowość systemu - oferta stała się naprawdę atrakcyjna dla grup szkolnych (ale nie tylko, są nawet grupowe dla 95% ulgi - i oczywiście nie wszyscy uczestnicy grupy muszą mieć taką samą ulgę :)). Grupowe są także ważne w InterREGIO oraz w pospiesznych PR wg taryfy interREGIO. Zniknęła natomiast ulga rajdowa. Od 16 listopada została znacznie poszerzona oferta "połączenie w dobrej cenie". Ponadto wszystkie bilety ofertowe PR (tj. oba RegioKarnety, oba Bilety Turystyczne, wszystkie bilety sieciowe) są od wczoraj honorowane w pociągach konsorcjum PCC/Arriva.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

TLK przestają być pociągami z obowiązkową miejscówką - ta będzie fakultatywna w 1 klasie.

Drożej niż obecnie, po 10 zł.

Kij z tymi pięcioma złotymi. Grunt, że jadąc z Łodzi nareszcie nie będę się musiał martwić o to czy będę miał miejsce siedzące.
Ehe, najlepsza jest ta:

f.. Bilet Pomarańczowy - uzbierawszy 10 biletów z 1 klasy TLK (wraz z
miejscówką) pasażer otrzymuje wakacyjny voucher uprawniający do podróży w 1
klasie pociągu InterCity w czasie wakacji za cenę 1 zł

Że tak powiem - buahahahahahahaha

Że tak powiem - 100 zeta do przodu.
, 5 biletów w cenie 4

To jest podwyżka, obecnie jest 7 w cenie 5.

Na pospieszne?
Już zmieniło. Są bilety grupowe z ulgami ustawowymi - to jest największa nowość systemu - oferta stała się naprawdę atrakcyjna dla grup szkolnych (ale nie tylko, są nawet grupowe dla 95% ulgi


Super. Kolejarze bedą mogli pojechać na grupowym. MIodzio :)
- i oczywiście nie wszyscy uczestnicy grupy muszą mieć taką samą ulgę :)). Grupowe są także ważne w InterREGIO oraz w pospiesznych PR

Wszystkich dwóch? :->
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Kij z tymi pięcioma złotymi. Grunt, że jadąc z Łodzi nareszcie nie będę się musiał martwić o to czy będę miał miejsce siedzące.

No ok, ja wybiorę IRenę, będę pewny, że nie przepłacę. Jeśli Cię stać - to super, naprawdę dobrze że PKP stworzyło ofertę atrakcyjną dla Ciebie.

Tylko zmartwię Cię: nie wiadomo wciąż czy będzie to dotyczyć także pociągów obsługiwanych przez ED74 Obrazek
Ehe, najlepsza jest ta:

f.. Bilet Pomarańczowy - uzbierawszy 10 biletów z 1 klasy TLK (wraz z
miejscówką) pasażer otrzymuje wakacyjny voucher uprawniający do podróży w 1
klasie pociągu InterCity w czasie wakacji za cenę 1 zł

Że tak powiem - buahahahahahahaha

Że tak powiem - 100 zeta do przodu.

Ej, naprawdę masz pomysł jak to wykorzystać?! Znowu - super, ale ta oferta jest prawie tak atrakcyjna jak słynne osiem i pół - prawie nikt z niej nie skorzysta. Jeszcze gdyby termin wykorzystywania biletu do IC był dowolny...
, 5 biletów w cenie 4

To jest podwyżka, obecnie jest 7 w cenie 5.

Na pospieszne?

Tak. http://intercity.pl/pubfile/taryfa%20/bilet_abonamentowy.pdf - miłej lektury :)
Już zmieniło. Są bilety grupowe z ulgami ustawowymi - to jest największa nowość systemu - oferta stała się naprawdę atrakcyjna dla grup szkolnych (ale nie tylko, są nawet grupowe dla 95% ulgi


Super. Kolejarze bedą mogli pojechać na grupowym. MIodzio :)

Kulą w płot, nie. Ulga 95% to ulga ustawowa, a nie ulga PR-ów dla swoich pracowników. Po prostu oferta biletów grupowych współgra z wszystkimi ulgami ustawowymi - w tym dla opiekunów osób niewidomych i I grupy, bo tylko ich dotyczy 95% zniżki.
- i oczywiście nie wszyscy uczestnicy grupy muszą mieć taką samą ulgę :)). Grupowe są także ważne w InterREGIO oraz w pospiesznych PR

Wszystkich dwóch? :->

Wszystkich ośmiu.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

tomasz.bu pisze:promocyjne ceny biletów na niektórych trasach

Pierwsza część tej oferty obowiązuje od dziś - CityBilet to bilet tygodniowy/miesięczny na określoną relację tańszy o 30% od ceny podstawowej. W regionie łódzkim dotyczy to relacji:

Łódź Fabr. - Warszawa Wsch.
Łódź Kal. - Zduńska Wola
Łódź Fabr./Łódź Kal. - Piotrków Tryb.

oraz wewnątrz tych odcinków.

Tyle że, o ile w pierwszym przypadku to raczej boleć nie będzie, o tyle w dwóch kolejnych tak - CityBilet nie uprawnia do przejazdu pociągami osobowymi PKP PR w przeciwieństwie do "normalnego" biletu odcinkowego.

Taryfa: http://intercity.pl/pubfile/taryfa%20/cb/ceny.pdf
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

rkplodz pisze: Tyle że, o ile w pierwszym przypadku to raczej boleć nie będzie, o tyle w dwóch kolejnych tak - CityBilet nie uprawnia do przejazdu pociągami osobowymi PKP PR w przeciwieństwie do "normalnego" biletu odcinkowego.

A co ma boleć, skoro dotychczasowa oferta TLK+osobowe pozostaje?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tomasz.bu pisze: A co ma boleć, skoro dotychczasowa oferta TLK+osobowe pozostaje?

No na szczęście pozostaje. :)

BTW, dziś korzystałem z drugiej z promocji PKP IC obowiązujacej od wczoraj: "Last Minute <26". Jechałem z Warszawy do Poznania IC Fredro. Coby kupić swój bilet przed kupującymi na Centralnej podjechałem na Wschodnią. Na pół godz. przed odjazdem byłem przy kasie (PKP IC), wyłuszczyłem pani co chcę kupić dość wyraźnie - a pani "na sobotę, jak ten bilet dwadzieścia sześć, tak?" - nie wiem czemu w sobotę, ale powiedziałem jeszcze raz, że chcę bilet Last Minute 26 na pociąg za dwa kwadranse. Dostałem bilet IC 26. Kilkakrotnie droższy. Znów powiedziałem jeszcze raz co chcę kupić, zaznaczając, że to jest taka nowa oferta, obowiązuje od wczoraj, i chcę pani zapłacić 26 zł, a nie prawie stówę. W wyniku długich poszukiwań kodów znaleźliśmy adekwatną ofertę, ale tylko dlatego, że pani kasjerka była miła i skłonna do współpracy, a ja wiedziałem wcześniej o tej ofercie.

No i na wała ta promocja jeśli normalny pasażer nie ma szansy z niej skorzystać? Oczywiście konduktor w pociągu też był biletem zaskoczony i poinformowałem go o nowych promocjach Obrazek

A jakby ktoś potrzebował - kod oferty 62.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Od wczoraj nie obowiązuje oferta Last Minute<26. Nie wiem czy to na stałe, po prostu informacje zniknęły ze strony PIC-u, a kasy przestały je wydawać.

Od 13 grudnia wraz z nowym cennikiem PR pojawiły się dwie zmiany, których tu bodaj nikt wcześniej nie odnotował:

- pociągi interREGIO są formalnie osobowymi, więc obowiązuje w nich więcej ulg ustawowych (m. in. 49% dla I. grupy, 37% dla nauczycieli)

- promocja Ty i Raz-Dwa-Trzy objęła wszystkich podróżnych, a nie tylko tych płacących normalne stawki (pierwszej wydaje się bilet wg należnej jej ulgi w taryfie normalnej, a kolejnym - bilety wg należnych im ulg w taryfie RAZEM).
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

rkplodz pisze: - promocja Ty i Raz-Dwa-Trzy objęła wszystkich podróżnych, a nie tylko tych płacących normalne stawki (pierwszej wydaje się bilet wg należnej jej ulgi w taryfie normalnej, a kolejnym - bilety wg należnych im ulg w taryfie RAZEM).

Nie "należnych im ulg", tylko "ulgi handlowej". Pierwszy bilet ma ulgę ustawową, a pozostałe TYLKO handlową, więc i tak się nie opłaca jeśli ktoś ma zniżkę studencką.

"4) na przejazd osób, o których mowa w ust. 1 wydaje się:
a) dla pierwszej osoby – bilet jednorazowy wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową: 37%, 49%,
78%, 100%, zgodnie z indywidualnymi uprawnieniami podróżnego,
b) dla pozostałych osób – bilet jednorazowy wg taryfy „TY i raz, dwa, trzy”. "

I w międzyczasie zniknęły bilety 13przejazdowe, które bez łaski dawały +/- taki upust jak ta pożal się Boże Regiokarta.
ODPOWIEDZ