Katastrofa Lotnicza w Madrycie

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Lancer2884
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sob 09:16, 26 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Katastrofa Lotnicza w Madrycie

Post autor: Lancer2884 »

Minęło trochę czasu lecz nadal jest słychać o tym, Ci co się interesują. Macie jakąś wersję co się stało?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Lancer2884, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A może byś tak przybliżył temat dla "zielonych"? :>
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Tak jest prof ma racje mało kto z nas wie o co chodzi.
Lancer2884
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sob 09:16, 26 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lancer2884 »

20 Sierpnia 2008. Samolot McDouglas MD-82 linii Spanair.Lot Madryt - Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie).

Pierwsza próba startu nieudana,Były problemy z pewną częścią i odwołano start samolotu.Po godzinie mechanicy wymienili część i zezwolono na start.

Przy starcie doszło do Pożaru Prawego silnika.Media podają że samolot wypadł z pasa co jest bzdurą. Bo wystarczy zobaczyć położenie Wraku względem pasa.

Obrazek

153 osoby zginęły i 19 osób przeżyło.

Obrazek

Obrazek

Moja wersja:

Pilot podczas startu odkrywa spadek mocy prawego silnika.Próbuje wyhamować przed końcem pasa lecz prędkość jest zbyt wysoka by samolot dał radę wyhamować więc decyduje się na start.
Przy uniesieniu nosa samolotu siła nośna samolotu drastycznie opada przez pożar silnika(Możliwe również uszkodzenie sekcji ogonowej gdzie są stery wysokości i kierunkowe).
Pilot stara się utrzymać maszynę w powietrzu lecz wraz z przechyłem prędkość spada i dochodzi do przeciągnięcia i maszyna spada na ziemię.
(Prędkość Przeciągnięcia - Prędkość która jest zbyt niska by samolot mógł utrzymać się w powietrzu i zaczyna opadać w sposób niekontrolowany,Przy większej wysokości i sprawnej maszynie pilot może obniżać gwałtownie lot w celu nabrania prędkości,lecz takiej wysokości nie miał samolot z 20 Sierpnia).

Mam nadzieję że wystarczająco wyjaśniłem heh
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Lancer2884, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ