zawieszenia ruchu na liniach pasażerskich

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

zawieszenia ruchu na liniach pasażerskich

Post autor: rkplodz »

Mamy temat o reaktywacjach, niestety czasem zmiany w ofercie przewozowej idą w tę drugą stronę, stąd proponuję wątek o znacznych ograniczeniach lub całkowitym zawieszeniu ruchu pociągów pasażerskich.

Na początek - wielkie cięcie na Śląsku spowoduje likwidację z dn. 10.1.2009 ruchu regionalnego na odcinku Skoczów - Bielsko Biała Gł. na linii nr 190 Skoczów - Czeski Cieszyn. Odcinek ten będzie obsługiwany wyłącznie sezonowym pociągiem dalekobieżnym "Podhalanin" rel. Wisła Głębce - Szczecin Główny i dawnym TLK nocnym rel. Wisła Głębce - Gdynia Główna.

dla zaliczaków: W zasadzie niemożliwe będzie przejechanie tego odcinka za dnia. Na szczęście mnie udało się go zaliczyć w minione wakacje...

Cięcia obejmą w zasadzie wszystkie śląskie linie kolejowe. Szczegółowe informacje: http://www.pr.pkp.pl/img_in//regiony/slaskie/zmiany%2010.01.09%20prasa.pdf
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 2 razy.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ponoć na dworcu w Kutnie wiszą kartki że pociągi Zdunia - Kutno kursują tylko do 9.1. Może któryś z kolegow ze Zduni wie coś więcej?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

No i już wiadomo, że jutro pociągi Zduńska - Kutno i odwrotnie pojadą po raz ostatni... Uruchomione zostaną 2 pary rel. Zduńska - Kraski. Tak, właśnie tak, właśnie Kraski. Normalnie Obrazek
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Przepraszam za ignorancję, ale gdzie są te Kraski i co to za metropolia?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Obrazek
Przecież Kraski to jest wiocha na skraju lasu - tak samo jak Chechło II.
Porąbało ich?!
Tam w ogóle stacja jest czy przystanek tylko?
Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No tak, haha!
Stacja chociaż jest i perony dwa! Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

prof_klos pisze:No tak, haha!
Stacja chociaż jest i perony dwa! Obrazek
Zapomniałeś że jeszcze są kolejarze których trzeba dowieźć,bo jak inaczej wytłumaczyć pociąg ze Zduńskiej o 5.23 i z Krasek o 18.12 nikomu innemu nie są potrzebne (chyba że jechały by do/z Ina ) sam pochodze ze środowiska kolejarskiego ale takie pociągi pod kolejarzy zawsze mnie wk....y a teraz wk...ją mnie jeszcze bardziej.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Ja ot nawet myślę, że tym pociągiem nawet kolejarze nie będą jeździć..
Ps Tymi pociągami do Kutna to nawet sporo ludzi jak widziałem jeździło. Niedługo to zrobią pociągi relacji Zduńska Wola- Szadek i Zduńska Wola- Zduńska Wola Płd
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez railman93, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Kolejarze pojadą,na posterunkach ruchu PLK zmiany odbywają się o 6-tej i 18-tej więc do Szadku ,Otoka,Poddębic i Kłódnej dojadą na czas,analogicznie z powrotami
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Grześko - o tym nie pisałem, bo to oczywiste!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Prof.-Wiem że to oczywiste ale musiałem to wyrzucić z siebie a przy okazji może ktoś niezorientowany Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Wczoraj, w towarzystwie rkplodz, przejechałem się tym uroczym pociągiem (już świeckiej pamięci) Zduńska Wola - Kutno. Frekwencja wyniosła jakieś 20 osób na wyjeździe ze Zduńskiej. Jedna osoba wysiadła w Szadku, po 2-3 w Otoku, Poddębicach, Kłudnej, w Kraskach chyba dwie osoby. Ponadto jeszcze cztery osoby w Dąbiu nad Nerem i dwie w Ponętowie. Potem już bez wymiany. Do Kutna dojechało 6 osób.

Zdziwiłem się, że bez problemu wydano mi bilet na ten pociąg. Odległość pomiędzy stacjami Ponętów i Kłodawa wyliczono na 13 kilometrów.

Pociągom do/z Krasek nie wróżę frekwencji większej niż 10 osób na kurs. Mam nadzieję, że to tylko taka proteza do lutego i od nowego miesiąca, na bazie pociągów Zduńska Wola - Kraski i Inowrocław - Babiak, zostaną stworzone przynajmniej 2-3 pary pociągów w relacji Zduńska Wola - Inowrocław. Chociaż trochę żal pociągów Zduńska Wola - Kutno. Jak pisałem już wcześniej na forum i jak wczoraj dyskutowaliśmy z rkplodz, takie relacje mają sens, pod warunkiem wszakże skomunikowania ich z czymkolwiek. Tymczasem nasz wczorajszy pociąg, o ile w Zduńskiej Woli skomunikowany był z pociągami z Łodzi i z Poznania (choć to było skomunikowanie 15-20-minutowe, a jeszcze dwa rozkłady temu Zduńska Wola potrafiła "robić" piękne skomunikowania 4-5-minutowe), to już w Kutnie pociąg jest skomunikowany z niczym (niczym osobowym oczywiście, choć nawet skomunikowania z pośpiechami są mierne).
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Mam jeszcze pytanie czy ten pociąg Zduńska Wola- Kutno wypada z rozkładu?? Jeśli nie to nasze mądre PKP puści dwa pociągi za sobą 16,37 do Krasek 16,42 do Kutna
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

railman93 pisze: Mam jeszcze pytanie czy ten pociąg Zduńska Wola- Kutno wypada z rozkładu??

Tak, wypada. Zamiast (a nie obok) pociągów Zduńska Wola - Kutno będą pociągi Zduńska Wola - Kraski.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Podobnie jak hradek mam nadzieje że od lutego dojdzie do reaktywacji połączeń Zduńska Wola - Inowrocław.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Powinno się dla przykładu powywieszać szkodników na semaforach Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jeśli ktoś ma osobowość zaliczaka totalnego, trochę kasy i wolny dzień to do konca lutego ma szansę zaliczyć obwodnicę Poznania na IC "Chrobry" z Wawy do Szczecina. Potem pociąg zostanie przetrasowany na trasę via Poznań Gł. i rzeczony odcinek przestanie być używany w ruchu pasażerskim.
ODPOWIEDZ