terminal przeładunkowy PCC w Kutnie

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

terminal przeładunkowy PCC w Kutnie

Post autor: rkplodz »

Tebodin SAP-Projekt zrealizuje projekt dla PCC Intermodal S.A.
wnp.pl (Piotr Stefaniak)

Tebodin SAP-Projekt i PCC Intermodal podpisały kontrakt na zaprojektowanie intermodalnego terminalu przeładunkowego w Kutnie. Ma on obsługiwać ruch kontenerów na styku kolej-samochody.
Umowa przewiduje, że Tebodin SAP-Projekt wykona projekt koncepcyjny, budowlany, przetargowy oraz wykonawczy tego terminalu. Zajmie on 12 ha i będzie miał pojemność składowania 1800 TEU (standardowa jednostka konteneru).

W pierwszym etapie wyposażony zostanie w dwa tory kolejowe o długości 650 metrów każdy. Przeładunki w pierwszej fazie będą realizowane urządzeniami mobilnymi typu reachstacker. Plany rozwoju terminala zakładają zwiększenie liczby torów kolejowych do czterech oraz wprowadzenie do eksploatacji dwóch efektywnych suwnic bramowych. Terminal usprawni procesy logistyczne realizowane przez PCC Intermodal S.A. oraz skróci czas transportu ładunku do finalnego klienta.
- Terminal w Kutnie jest pierwszym znaczącym krokiem w kierunku realizacji strategii firmy, której jednym z kluczowych elementów jest uruchomienie w ciągu najbliższych 2-3 lat sieci nowoczesnych, intermodalnych terminali przeładunkowych na terenie kraju. – powiedział Dariusz Stefański, prezes zarządu PCC Intermodal.

Spółka ta zalicza się do liderów wśród prywatnych operatorów transportu intermodalnego. Należy do grupy kapitałowej PCC SE. Firma oferuje stałe połączenia kolejowe pomiędzy portami w Rotterdamie, Hamburgu, Bremerhaven, Gdyni, Gdańsku, a siecią lądowych terminali kontenerowych - w Sławkowie, Brzegu Dolnym, Krzewiu i Frankfurcie n/Odrą. W październiku 2009 r. firma planuje debiut na głównym parkiecie warszawskiej GPW (prospekt emisyjny został zatwierdzony przez KNF w lutym 2009 r. i jest dostępny na stronie www.pccintermodal.pl). Środki uzyskane z emisji zostaną w całości przeznaczone na dofinansowanie budowy terminala w Kutnie.

http://logistyka.wnp.pl/tebodin-sap-projekt-zrealizuje-projekt-dla-pcc-intermodal-s-a,84246_1_0_0.html
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Czyli rozwój,
a tak trochę off-topicowo to gdy byłem dzieckiem i jechałem pociągiem do rodziny, do Płocka, to zawsze fascynowała mnie wielkość kutnowskiej stacji towarowej. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać, dotychczas terminal intermodalny widziałem tylko w TRS 2006 Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Przetarg na budowę terminala przeładunkowego w Kutnie

PCC Intermodal SA ponownie ogłosiło przetarg na pierwszy etap budowy nowoczesnego kontenerowego terminala przeładunkowego wraz z obiektami towarzyszącymi na terenie Kutna, oraz przebudowę stacji Stara Wieś wraz z budową toru wyciągowego.

W pierwszej części postępowania, kryteria oceny będą następujące:

* niezbędna wiedza i doświadczenie w wykonywaniu zadań o podobnym charakterze, zakresie i złożoności technicznej robót - waga kryterium: 40%,
* potencjał techniczny i osobowy umożliwiający wykonanie zamówienia - waga kryterium 20%,
* dobra sytuacja ekonomiczna i finansowa zapewniająca wykonanie zamówienia - waga kryterium 40%.


Natomiast w drugiej części, jedynym kryterium wyboru będzie najniższa cena. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu powinny przesyłać swoje zgłoszenia faksem, w terminie do 8 grudnia 2009 roku. Spółka PCC Intermodal SA zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

http://rynek-kolejowy.pl/13632/13632_Przetarg_na_budowe_terminala_przeladunkowego_w_Kutnie.htm
ODPOWIEDZ