Nowe pociągi dla Łodzi

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: railman93 »

Ventlan pisze:Obecnie z Łodzi do Sieradza oraz do Warszawy jeżdżą trzy przebudowane składy EN 57.

Ta szkoda tylko, że na trasie do Sieradza to jakoś się nie pojawia...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

"Pogromcy mitów" udowodnili kiedyś, że g**no da się wypolerować, to polerujemy dalej...
Wiesz, to bardzo łódzkie.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

railman93 pisze:
Ventlan pisze:Obecnie z Łodzi do Sieradza oraz do Warszawy jeżdżą trzy przebudowane składy EN 57.

Ta szkoda tylko, że na trasie do Sieradza to jakoś się nie pojawia...

Pojawia się pojawia, może nie tak często jakby mógł, ale jeździ. Miałem okazje widzieć go w połowie czerwca http://www.ok-kolej.pl/galeria/details.php?image_id=2483. Ogólnie pojawia się co kilka dni.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jak to jest z tymi turbokiblami? Są 3, z tego 2 są przypisane do IR do Warszawy, a trzeci gdzie popadnie, głównie do Sieradza? Czy 2 jadą do Warszawy a trzeci stoi zepsuty?
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Grzesiek pisze:Ogólnie pojawia się co kilka dni.

No to super. Raz na kilka dni na przypadkowym obiegu, to doprawdy zauważalna poprawa jakości podróży.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Tomasz.bu pisze:
Grzesiek pisze:Ogólnie pojawia się co kilka dni.

No to super. Raz na kilka dni na przypadkowym obiegu, to doprawdy zauważalna poprawa jakości podróży.

Może nie jest to zauważalna poprawa, bo trudno o takiej mówić mając do dyspozycji jeden skład w dodatku będący rezerwą dla kursującego do Warszawy. Jednak cieszy fakt, że się pojawia lepsze to niż bezproduktywne oczekiwanie na torach postojowych.
Kolanko50
Coś mówi
Posty: 38
Rejestracja: sob 18:49, 23 lip 2011
Lokalizacja: Łask

Post autor: Kolanko50 »

Jaka jest zasada przydziału taboru na dane połączenia w Przewozach Regionalnych?
A konkretnie mam na myśli to że nie mogę trafić na "gwiazdę naszego województwa" czyli zmodernizowane EN57 na lini z Łasku do Łodzi Kaliskiej
Pewnego wczesnego ranka oczekując na pociąg relacji Sieradz-Łódź Kaliska miałem nadzieje że podjedzie ww. skład a miałem okazje podróżować....... gruchotem bez modernizacji z Kujawsko-Pomorskiego Zakładu PR Obrazek
Bardzo proszę o odpowiedź.
P.S Co się dzieje z EZT który się nazywał ED59?

Czy skończył jak nowoczesne autobusy Volvo i Mercedes w Łódzkim MPK pod rządami Krzysia W. Obrazek ?
ODPOWIEDZ