Nowe lotnisko w Zgierzu

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Nowe lotnisko w Zgierzu

Post autor: Ventlan »

Express Ilustrowany Bliżej Ciebie 21 maja 2011 r. pisze:Czy Zgierz będzie miał lotnisko?

Francuski inwestor chce wybudować w Zgierzu lotnisko dla awionetek, którymi do firm działających w okolicy będą przylatywać prezesi, dyrektorzy i kontrahenci. Tydzień temu odbył się oblot terenu, by z góry wypatrzyć najdogodniejszą lokalizację. Do samolotu wsiadła też pani prezydent. Odpowiedni teren udało się znaleźć.

- Szczegółów nie mogę na razie ujawnić - zastrzega Iwona Wieczorek. - Jest jednak faktem, że taki inwestor pojawił się, a rozmowy są bliskie finalizacji. Lotnisko powstanie w rejonie ul. Aleksandrowskiej lub na styku Zgierza i Dąbrówki Wielkiej. Obie lokalizacje są obecnie brane pod uwagę.

Ma to być lotnisko dla kilkuosobowych samolotów, ale z pełną infrastrukturą, czyli hotelem, gastronomią, wypożyczalnią samochodów. Jest potrzebne, bo pod Strykowem, a i w samym Zgierzu, powstało kilkadziesiąt firm z kapitałem zagranicznym, do których właściciele i kadra menadżerska z krajów zachodniej Europy nie mają jak wygodnie dotrzeć. Nawet jeśli używają prywatnych samolotów, muszą lądować na Lublinku, a to za daleko. Trzeba się przebijać przez całą Łódź, poza tym łódzkie lotnisko nie jest nastawione na przyjmowanie awionetek, tylko samolotów rejsowych.

- Jeśli lotnisko w Zgierzu powstanie, a wszystko na to wskazuje, będzie to impuls rozwojowy dla miasta i dla działającego tu buznesu - uważa Iwona Wieczorek. - Pojawią się nowe miejsca pracy, mam też nadzieję, że za tym inwestorem przyjdą kolejni.
ODPOWIEDZ