[fot] Krośniewicka Kolej Dojazdowa

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

[fot] Krośniewicka Kolej Dojazdowa

Post autor: rkplodz »

Jak pewnie większość z Was wie, w woj. łódzkim działa kolejka-ewenement.Ta wąskotorówka codzień przewozi ludzi. Tak, codzień, wg rozkładu. Są w Polsce tylko dwie takie kolejki.

Do Łęczycy w zwykły dzień dotrzeć niesposób. 10 grudnia było inaczej. Pociąg z grupą miłośników dotarł aż tam.

Dziś udało mi się obrobić pierwsze 18 zdjęć. Tych, którzy nie byli w Krośniewicach, zapraszam - jako zachętę. Pozostałych - na wspominki. (Zdjęć jeszcze będzie, tak na oko, drugie tyle.)

Zdjęcia znajdują się pod adresem www.podmiejska.prv.pl . Na razie nic prócz tej relacji nie ma - więc nie szperajcie po innych działach Obrazek

[edit] coś Prv nie działa. Adres bezpośredni:
www.efkafoto.com.pl/rkp/kmlodz
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: [fot] Krośniewicka Kolej Dojazdowa

Post autor: Michał »

Żuławska Kolej Dojazdowa jeździ według rozkładu w sezonie letnim. Kolejka w okolicach Biskupina także, Żnińska też chyba i jeszcze Kaliska ale tylko przewozy towarowe... Mam pytanie czy krośniewicka kolejka jeszcze łączy sie z kolejką w Dobrym, Radziejowie, Sompolnie itp. czy już złomiarze ją rozkradli Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

pisząc wg rozkładu chodziło mi o CODZIENNĄ jazdę Obrazek A co do łączenia - Somopolno - tak, Dobre [Dobra?] kiedyś było w KrKD ale SKPL nie przejął. W Somopolnie tylko z główną linią do Gniezna praktycznie.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Czy przypadkiem kolejka wąskotorowa nie jeździ codzień z Rewala jeszcze niedawno woziła ludzi do pracy i turystów.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

A można znaleźć gdzieś rozkład KrKD?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

można na www.skpl.kalisz.pl . Zapraszam Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

rkplodz pisze:można na www.skpl.kalisz.pl . Zapraszam :)
:shock: Bardzo miło jestem zaskoczony. Nie wiedziałem, że pociągi jeżdżą tam tak często. :)
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

wkrótce będą jeszcze do Łęczycy. Władze miasta są podobno zainteresowane więc wszystko jest na dobrej drodze.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

dołożyłem parę nowych fotek. Więcej na razie nie mam siły obrobić.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

rkplodz pisze:można na www.skpl.kalisz.pl . Zapraszam :)

A w tych rozkładach Ozorkowa nie moge sie doszukać. Słyszałem że przetarto podobno szlak i miały jeździc tam pociągi a tu brak. Ma ktoś jakies informacje na ten temat?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Nie znajdziesz Obrazek Mowa jest o planowych tylko do Łęczycy, dalej jeśli już to turystyczne. W grudniu ludzie z KrKD mówili o ewenntualnej imprezie w kwietniu ale to nic pewnego.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Wąskotorowcy mówią już o turystycznym do Ozorkowa w maju.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

słyszałem Obrazek Jakby pojechał toby świetnie było. Ale mnie to się marzy taka objazdówka po Kr i byłej K KD - chociażby po tym co zostało (tzn. wliczam w to Gniezno, choć nei wiem jak tam jest aktualnie z przejezdnością). Ale to taki offtop;)
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Do Ozorkowa miał ostatnio dojechac ten super pojazd ale we wczorajszym Expressie /dodatek zgierski - BLIŻEJ CIEBIE napisano ,że w okolicach Sierpowa/pomiedzy Łęczyca i Ozorkowem rozkradziono tory a dokładnie 7 metrów szyn. Złodziej- złomiarz został złapany i na jego koszt bedą ubytki naprawiane. Ale z drugiej strony patrząc właściciel złomu też powinien ponieść karę. Chocby wpłacic na konto Stowarzyszenia Kolei Wąskotorowej jakąś kwote. Jakby jeden z drugim zapłacili słono to inni by sie bali
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

krośniewicka ...

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

W niedzielę najbliższą po kilku latach nieobecności zawita do Ozorkowa wąskotorówka.. Będzie to kurs z Krosniewic przez Łęczycę. A kursy wycieczki mają trwać cały sezon letni.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

krośniewicka

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Byłem w Ozorkowie . Dojechała LX2D lokomotywa oraz 2 wagony.Podobno 2 pozostałe wykoleiły się na trasie. Także skład po odjęździe z Ozorkowa dojechał tylko w okolice kopalni w Łęczycy i po długiej chwili ruszył w droge powrotną do Ozorkowa.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

KrKD

Post autor: SzK »

Adam1022 pisze:Byłem w Ozorkowie . Dojechała LX2D lokomotywa oraz 2 wagony.Podobno 2 pozostałe wykoleiły się na trasie. Także skład po odjęździe z Ozorkowa dojechał tylko w okolice kopalni w Łęczycy i po długiej chwili ruszył w droge powrotną do Ozorkowa.

Hmm, zdaje mi się że po naprawie torowiska skład ruszył do Krośniewic, a do Ozorkowa nie wrócił.

Zapraszam tutaj
http://www.kmlodz.friko.pl/kolej/ozorkow/09072006/9lipca.html
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

ostatnio naprawiamy i czyscimy tory, bedzie jeszcze duzo roboty, ale warto. Nb. : 2 XII 06 byla jazda "babcia"- wagonem Mbxd1-168 z Krosniewic do Ozorka.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Ostatnio coś czytałem ,ze pani burmistrz Krośniewic chce likwidacji kolejki. Najgorzej jak sie baby do wladzy biorą.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

tczewianin pisze:wystawić pare węglarek na obydwa przejazdy w Krośniewicach i po krzyku. Równie dobrze można by ją wsadzić do wagonu z G**** i wywieźć gdzieś w pole
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ