DirectFly w Łodzi

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

DirectFly w Łodzi

Post autor: teufel »

No i pierwsze śliwki robaczywki. Lwów nie przyleciał, bo nikt nie kupił biletów. Berlin nie odleciał bo zdefektował.

http://www.toya.net.pl/~teufel/saab.jpg
w.o.d.z.i.r.e.j
Coś mówi
Posty: 28
Rejestracja: pn 20:45, 11 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Bałuty Stare

Post autor: w.o.d.z.i.r.e.j »

Trochę nie na temat ale tylko trochę Obrazek

Ostatnio miałem przyjemność grać w
Microsoft Flight Simulator 2004 a Century of Flight.
To dopiero przygoda.
Jest też LODZ Lublinek i można porozmawiać z LODZ Tower.
A jakże. Kupiłem joystick i udało mi się bezpiecznie polecieć
douglasem DC-3 (Dakota) z Lodz Lublinek do Warsaw Okecie.
Tylko że 4 godziny minęły zanim nauczyłem się obsługiwać GPS i wogóle pilotować Dakotę. Ale warto Obrazek
Nie ma to jak szum silników dakoty przetworzony przez Creative Sound Blastera Obrazek

Pozdrawiam.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Gazeta.pl > Łódź > Aktualności pisze:
Koniec połączeń Direct Fly


Direct Fly rezygnuje z lotów za granicę. To oznacza, że nie będzie już połączeń z Łodzi do Berlina i na Wschód.

Do Niemiec brakowało chętnych. Mimo wcześniejszej zapowiedzi niskich cen, za lot do Berlina trzeba było zapłacić 500 zł w jedną stronę. Dlatego 34-osobowymi samolotami podróżowało zaledwie kilku pasażerów. - Zrezygnowaliśmy także z lotów do Niemiec z Bydgoszczy i Gdańska - mówi Sebastian Stępak, reprezentujący przewoźnika. - Wszyscy, którzy wykupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy.

Direct Fly likwiduje też loty z Łodzi do Lwowa i Kijowa, na które chętnych było coraz więcej. - Te połączenia zawiesiliśmy z innego powodu - mówi Stępak. - Musimy poczekać na zgodę Ukrainy.

Pozwolenie na regularne loty na Wschód ma tylko narodowy przewoźnik PLL LOT. Dlatego Direct Fly uruchomił czartery (taką zgodę dostał). Samoloty startowały w stałe dni, o stałych porach. - Ukraina uznała, że jest to połączenie regularne i zakazała jego wykonywania - wyjaśnia Stępak.

I zapewnia, że przewoźnik wystąpił już o zgodę na stałe loty. Gdy tylko ją uzyska - a może to nastąpić w ciągu trzech miesięcy - loty z Łodzi na Ukrainę zostaną przywrócone.

Na razie linia zamierza rozwijać połączenia krajowe. Nieźle sprzedają bilety na rejsy z Wrocławia do Warszawy i Gdańska oraz z Krakowa do Gdańska. Łódź na takie loty na razie nie może liczyć, bo... jest za dobrze położona i z centrum łatwo wszędzie dojechać.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Tego można było się spodziewaćObrazek
ODPOWIEDZ