Dwuczłonowy spalinowy autobus szynowy z PESY dla Tomaszowa

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
w.o.d.z.i.r.e.j
Coś mówi
Posty: 28
Rejestracja: pn 20:45, 11 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Bałuty Stare

Dwuczłonowy spalinowy autobus szynowy z PESY dla Tomaszowa

Post autor: w.o.d.z.i.r.e.j »

Witajcie,

Otóż szlak kolejowy z Tomaszowa Mazowieckiego przez Opoczno do Skarżysko Kamiennej, jako jedyny w woj. łódzkim nie jest zelektryfikowany (Pomijam ten z Piotrkowa do Bełchatowa).
Pamiętam, że jeszcze pod koniec lat 90-tych było bezpośrednie połączenie kolejowe z Łodzi Fabrycznej do Skarżysko Kamiennej (jechałem wtedy do bunkrów w Jeleniu). Skład: lokomotywa elektryczna i dwa wagony "bonanza". W Tomaszowie zmieniano lokomotywę na spalinową (SU-45 lub SM-42) nie pamiętam. Wszak istniało bezpośrednie połączenie z Łodzi do Opoczna i dalej. Było to wygodne dla ludzi stamtąd którzy pracowali w Łodzi.
Teraz wszystko się pokiełbasiło. Pociąg ze Skarżyska do Tomaszowa. Pociąg z Opoczna do Tomaszowa. Pociąg z Tomaszowa do Koluszek. Pociąg z Koluszek do Łodzi Fabrycznej.
Co za idiota tak zrobił?
Wiem że ilość pasażerów na linii z Tomaszowa do Opoczna i Skarżysko Kamiennej jest mała a skład to w dalszym ciągu mało ekonomiczny spalinowóz jaki ciągnie dwa wagony "bonanza".
Może więc wartożeby panowie włodarze poszli w ślad swoich kolegów z Mazowieckiego czy Warmińsko-Mazurskiego i zakupili w PESIE BYDGOSZCZ jeden lub dwa spalinowe autobusy szynowe?
Na przykład takie:
http://www.pesa.pl/php/index_pl.php?id_artykul=1215&%20a=1&%20id_sesja=0
Przecież ten zakup zwróci się w przeciągu kilku lat?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: Dwuczłonowy spalinowy autobus szynowy z PESY dla Tomaszo

Post autor: Michał »

[quote=wodzirej]Co za idiota tak zrobił?[/quote]
Hmm... chyba jakiś specjalista z PKP Obrazek
Pomysł dobry ale wykonanie niemożliwe... PKP posuwa sie już tylko w jedną stronę, kurcząc sie Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Połączenie do Skarżyska było dłużej niż do końca l. 90.! W 2002 jechałem jakoś w maju ze Sk-ska do Łodzi, skład Bipa + ET22/SM42. Frekwencja około 60% ale to było na koniec majowego łykendu czy jakoś w tych okolicach. Eech dawno nie było mnie już w tamtych okolicach.
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Ci włodarze już mieli na biurku takie postulaty, więc Ameryki nie odkryłeś. Problem w tym, że "oni wiedzą lepiej" i nikt im nie będzie mówił co robić. Przecież oni dbają o kolej - kupili w końcu nową zabawkę w liczbie sztuk 1, która w ich mniemaniu jest bardziej potrzebna niz jakieśtam szynobusy. Przecież szynobusy mają wszyscy dookoła, więc to już nie jest medialne. Dlatego nasi dzielni włodarze rzucili się na coś bardziej medialnego. Zobaczymy w czyjej reklamówce wyborczej przewinie się po raz pierwszy ten EZT...
ODPOWIEDZ