impreza na Krośniewickiej KD!

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

impreza na Krośniewickiej KD!

Post autor: rkplodz »

http://skokw.info pisze:Witam.

Z prawdziwą satysfakcją informuję o terminie imprezy otwartej dla wszystkich. Otóż dnia 27.05.06 w Łęczycy będzie organizowana przez starostwo łęczyckie majówka. Od ok. 14 do Waszej dyspozycji w Łęczycy będzie wagon motorowy Mbxd2-204. Przejazd jest planowany na odcinku Łęczyca-Sierpów-Koryta-Sierpów-Łęczyca w sumie 3-4 pary. Oczywiscie chętni mogą dojechać z Krośniewic i tam wrócić. Pociąg będzie darmowy.
Mam nadzieję, że będziecie obecni wszyscy.
Informacje o tej imprezie trafiły do radia Victoria i DŁ.

Myślę, że jest to spora atrakcja. Proponuję dołożyć sobie w jedną stronę odcinek z Krośniewic do Łęczycy i pojechać tak:

Krośniewice (odj. ok. 13) - Łęczyca
Łęczyca (14.00) - Sierpów - Koryta - Sierpów - Łęczyca (1 para kursów - koniec myślę ok. 15.30)

Z dojazdem proponuję wyjechać o 10.10 autobusem z D.A. Centralnego (autobusowa cz. Fabrycznego), by w Kr. być na 12. To daje sporą rezerwę czasową, jako że godzina wyjazdu pociagu jest orientacyjna i może się zmienić - rezerwa jest wskazana. Z Łęczycy można wrócić albo pociągiem albo PKSem (kursują co pół godziny właściwie). Na razie nie mam towarzystwa na wypad - jeśli ktoś jest chętny - zapraszam na priv, może zostaniemy dłużej albo ktoś ma inną propozycję dojazdu?

koszt całego przejazdu zamknie się w kilkunastu zł na PKS/PKP bo sama impreza jest BEZPŁATNA!
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: impreza na Krośniewickiej KD!

Post autor: Michał »

Szkoda, że nie mieszkam chociaż 60km bliżej... Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

60 kilometrów to masz do Łodzi:) a tak na poważnie to szkoda, że ja nie będę miał czasu bo bym chętnie pojechał.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Może to być zachęta - bo na KrKD pojawi się skład Lxd2 + wagony zamiast embeixa Obrazek Zapraszam raz jeszcze, szczegóły cały czas na stronie SKOKW się pojawiają - więc sledzić Obrazek
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Krośniewicka ...

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Mam pytanko czy będzie KKD kursowała do Ozorkowa???Z pół roku temu pisało prasa iż udrazniają tory pomiędzy Łęczycą a Ozorkowem
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Krośniewicka ...

Post autor: Ventlan »

KKD (Kaliska Kolej Dojazdowa) nie ma w przewidywalnej przyszlosci planow kursowania do Ozorkowa.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

KKD... imprezy

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Kaliska czy Krośniewicka???
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

KKD i KrKD to dwie różne rzeczy. KrKD zamierza, kurs 1 lipca pierwszy OIDP.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

No i wiadomo już kiedy i jak ruszą turystyki na KrKD aż do OZORA Obrazek

http://www.skokw.info/download.php?id=16
za: http://www.skokw.info.

Mnie niestety nie ma w Ł. 2.07 - ale 23.07 postaram się być. I w sierpniu - przynajmniej raz - też Obrazek Jakby ktoś się wybierał - niech da znać Obrazek
ODPOWIEDZ