Kolej czy autobus do Warszawy???

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Kolej czy autobus do Warszawy???

Post autor: liszek »

Wiele osób jeździ do Wa-wy pociągiem podróż jest wygodniejsza i jeśli ktoś jedzie do centrum a zazwyczaj tak jest bo biurowce się tam znajdują to jest znacznie szybciej. Wagony są po kapitalnych remontach nawet zapowiadane są stacje Obrazek Wiele osób nawet majętnych jeździ pociagiem do pracy ale 1 klasą. Dla ciekawych mogę powiedzieć, że jest to najbardziej dochodowa i uczeszczana linia kolejowa w Polsce. Szkoda tylko , że nie remontują torów bo podróż trwalaby troszke mniej czasu. Co o tym sądzicie??? Czy lepszy w tym wypadku jest autobus???
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez liszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Zdecydowanie pociąg. Szybciej.

PS. Utwórz ankietę, będzie czytelniejszy rozkłąd głosów.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Gdy na dłuższe trasy mam do wyboru autobus czy pociąg to zawsze wybieram pociąg. Taniej i przestronniej. Jedyny minus to mniejsza wygoda niż w autobusie i hałas Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kiedys wracalem z Warszawy "Telimena", fajnie bylo Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Michal_sieradz pisze:Gdy na dłuższe trasy mam do wyboru autobus czy pociąg to zawsze wybieram pociąg. Taniej i przestronniej. Jedyny minus to mniejsza wygoda niż w autobusie i hałas :)

Mniejsza wygoda w pociągu ?? Mnie się wydaje,że chyba wiekszą bo możesz rozprostować kości, przejść się np. do warsu na piwo albo na frytki, hamburgera. Co do głośności to nie jest tak źle. Mówię oczywiście o pociągach dalekobieżnych a nie o ETZ gdzie uszy bolą już po kilku minutach
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie czesto jezdze poza miasto. Ale jesli juz to wole kolej, liszek ma racje, jest wieksza swoboda ( w autobusie caly czas siedzisz i potem tylek cie boli Obrazek ) a w pociagu mozesz sie przejsc i toaleta porzadniejsza ( choc nie zawsze czysta ) i nawet Wars jest Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Wole pociąg, i jeste za jak najszybszy zrobieniem najszybszego połączenia kolejowego z Warszawą, bo daje swietne połączenie z wieloma punktami stolicy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ja też jestem jak najberdziej za szybkim połączeniem tylko na tej relacji pociąg jeździ coraz wolniej z roku na rok. O Intercity albo choć o TLK możemy sobie tylko pomarzyć.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

liszek pisze:jeździ coraz wolniej z roku na rok.

Dlaczego ?
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ano z bardzo prostej przyczyny nie ma kasy na remont torowisk. Podobno ma być wybudowana nowa magistrala o wiekrzej prędokosci maksymalnej ale znając naszą rzeczywistość to te opowieści można włożyć pomiedzy bajki....
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Co? Jak to nie ma remontow? Wlasnie ze zaczol sie remont trasy z Wa-wy do Lodzi i dlatego pociagi jezdza wolniej (co prawda tempo prac jest slamazarne). Za dwa lata podroz ma sie skrocic do 1:30 i pojawia sie nowe sklady, a za piec lat podroz bedzie trawala 45 min!

Pozdrawiam,
Aleksej
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Nowe składy pojawią się bo kase dostaliśmy od UE chcialem przypomnieć że dawniej pociąg jeżdził do wa-wy właśnie w czasie 1,5h i z roku na rok było to coraz wolniej. Mam nadzieje, żę to wkrótce nastąpi zmiana bo teraz to jest jakaś paranoja. Nie wiem skąd wzieło się te owe 45 minut bo to już jest przesadzone nie bujajmy w obłokach a deklaracje jakie składa PLK nie bierzmy w 100% na serio. Szybkie połączenie miało już być zrobione 20 lat temu jak co to spytajcie rodziców powaga. Czas podróży będzie krótszy ale bez przesady

http://www.pkpp.ostbahn.net/news-Szybkie-polaczenie-kolejowe-Lodz-Warszawa-470.html
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

No moze nie 45 min ale mniej niz godzine, i nie chodzi tu o wymysly PLK, tylko o zapisy w projekcie o dofinansowanie z UE. I tak bedzie.

Zreszta byc moze juz za dwa lata ruszy dlugo oczekiwana budowa tras bardzo szybkich pociagow (ponad 250 km na godzine) z Wa-wy do Wroclawia (i dalej na zachod) oraz do Poznania (i dalej do Berlina) przez Lodz, to beda calkowicie nowe trasy a nie modernizacje obecnych.

Pozdrawiam,
Aleksej
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Mniej niż godzinke będzie bardzo trudne do osiągnięcia wynika to z przebiegu trasy ale około godziny 10 minut chyba powinno wystarczeć. Zależy też ile przystanków będzie miał pociąg. Najszybciej będzie on poruszał się z Łodzi do Koluszek. Aby przyspieszyć linie należałoby wyprostaować trase i zlikwidować zakręty ale na to nie ma co liczyć. W Wa-wie przed wejściem do UE zrobiono tak z wieloma trasami łączącymi Wa-we z innymi mnieszyczmi miejscowościami np z Wesołą (teraz jest ona już w granicach miasta Warszawa). Mam nadzieje, że proce będą nastę powały znacznie szybciej niż do tej pory ponieważ od czasu do czasu jeźdzę tą trasą i tracę wogóle dużo czasu. Nie martwmy się i tak nie jest źle bo na niektórych trasach predkość została ograniczona do 20km/h. Stan torowisk w Polsce jest zły ale fundusze strukturalne należy wykorzystywać i brawa dla tego projektu Warszaqa-Łódź bo należy nam się szybkie połączenie ze stolicą. Przynajmniej w naszym regionie o to zadbano.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

liszek pisze:a nie o ETZ gdzie uszy bolą już po kilku minutach

EZT (Elektryczny Zestaw Trakcyjny) a nie ETZ:)
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Dzięki za zwrócenie uwagi będę następny raz uważał ale wolałbym aby nawet tak go nazywali ludzie tylko aby jeździł już po łódzkich torach Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Pesa wygrała przetarg na dostarczenie 11 pociągów, które mają obslugiwać trase Łódź-Warszawa. Przetarg opiewał na sumę 240 mln zł a Pesa zapoponowała 171 mln zł. w przetargu brały udział firmy Bombardier Tranportation, Stadler Bussang, ZNTK Mińsk Mazowiecki i NEWAG z Nowego Sącza. Poiągi mająporuszać się z v-max 160km/h (ale trzeba będzie wyremontować najpierw tory) będą wyposażone w klimatyzcje i monitoring. Dzięki niskiej cenie zaproponowanej przez PESA możliwe, żę rozpisany będzie dodatkowy przetarg nawet na 4 sztuki dodatkowych pociągów
Placuś

Post autor: Placuś »

zdecydowanie na 100%Pociągiem bo jest po prostu szybciej.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Oczywiscie ze pociagiem i do tej pory nigdy inaczej.

Co prawda watek jest wiekowy ale skoro ktos go reanimowal to naszla mnie taka mysl, choc moze kontrowersyjna w danym towarzystwie, ale czy nie powinno byc takze opcji "samochodem", a takze od pewnego czasu "samolotem"? Obrazek
gajdek419
Coś mówi
Posty: 49
Rejestracja: pt 20:44, 20 sty 2006
Lokalizacja: łóDź

Post autor: gajdek419 »

ETZ to taki motocykl produkcji niemieckiej:)
ODPOWIEDZ