Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Post autor: liszek »

Jak dobrze wiecie nasze lotnisko Lublinek będzie miało albo już ma wydłużony pas startowy z 1400m na 2100. Pozwoli to lądowac wiekszym samolotom niż ATR np. bedą mogły lądować Boeningi 737 które mieszczą okolo 150 posażerów. Ma być podpisana umowa z Ryanair czyli tanim przewoźnikiem lotniczym. Będą podobno bezporednie połączenia z Londynem. Co o tym sądzicie czekam z niecierpiliością na wasze opinie.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez liszek, łącznie zmieniany 1 raz.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Chyba Ryanair Obrazek Ale watpie zeby znalezli tu pasazerow, miasto biedne, mieszkancy rownierz orza nie ma ty takiego biznesu jak np. w Wawie.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

W Łodzi nie ma biznesu bo nie ma lotniska. Nikomu się nie chce tłuc do naszego miasta samochodem. Nawet nie ma u nas IC albo nawet TLK. Żaden biznesmen z górnej półki nie przyjedzie bo dla niego liczy się czas. Woli doplacić wiele do podróży niż płacić mniej i jechać wiele dłużej.Czas to pieniądz. Pamiętajmy, że będzie tani przewoźnik co innego jak by wkroczył Lot choc i teraz mają Centralwings. Wiele osób z Łodzi jedzie do anglii autobusem a teraz będą mieli samolot. Czasem zdarza się, że podróż powietrzna jest nawet tansza od autobusu jak kupi się bilety w promocyjnej cenie. Podobno już są jakieś rezerwacje i to bardzo dużo tak mówili w TVP ŁódŹ. Mam nadzieje,że to lotnisko nie bedzie statkiem widmo bo jak narazie było...

P.S
Przed chwilką byłem na oficjalnej stronie lublinka od 30 października rozpoczną się loty do Londynu
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ale kto z Łodzi do tego Londynu będzie latał - chyba że ludie do pracy zamiast auttobusami. Ale te tanie linie wcale nie sątakie tanie. Materiał o ich "taniości" był w programie Bilans na TVN24. Wydania popołudniowe są chyba o 13:40 i 16:10, a główne o 22:00. Inne wydania nie wiem - jak ktoś chce zobaczyć to program jest na www.tvn24.pl Materiał nawet ciekawy. Mówili o Sky Europe. Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Pytasz kto ja ci nie powiem ale już jest 8000 rezerwacji
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ładna liczba miejmy nadzieje ze lotnisko przyciagnie inwestorow i Łódź bedzie sie rozrastac, przemysl nie upadnie itp. Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Tylko, żeby nic nie przerwało znów rozbudowy lotnictwa.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Życze szczęścia w rozbudowywaniu "lotnictwa".
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

dziekujemy bardzo, nie wierzysz w cuda?
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Około tygodnia temu ruszyła budowa terminalu na lublinku. Ma on być wybudowany w ciągu 2-3 miesięcy będzie to prosta i przejsciowa konstrukcja. Terminal jest potrzeby ponieważ jak wejdzie na lublinek tani przewoźnik to aktualny nie pomieści tylu osób.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No mam nadzieje ze bedzie tloczno bo to oznacza-klienci, a to rozkreca koniunkture
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

W poniedziałek ukończona już w 100% pas startowy i plac do kołowania. Jednocześnie zmieszczą się 3 boeningi 737 i kilka małych samolotów. Teraz niech tylko skończą budowe terminalu i zaczynamy latać. Jeszcze jedno planowana jest linia autobusowa z centrum miasta na lotnisko i w przyszlości są plany aby tam dojeżdżał tramwaj (w to akurat nie wierze) Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Do lotniska ma dojeżdżać 65, słyszkałem, że mają zbudować odcinek Pienistej do Waltera-Janke. Polepszy to dojazd do lotniska i sortowni odpadow Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

morton pisze:Do lotniska ma dojeżdżać 65
To może 55 przy okazji? :)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

55 też, chodziło mi o to, że 65 teraz będzie miało zwiększoną częstotliwośc kosztem 65A.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Teraz jeszcze jeden news dla was:

Blue express chce latać z Łodzi do Lwowa i Kijowa. Już we wrześniu ma ruszyć sprzedaż biletów...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ma też powstać linia Lublinek - centrum Łodzi - Okęcie - centrum Warszawy Obrazek Linia ruszy 31 pażdziernika, a obsługiwać ją bedzie PKS
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez morton, łącznie zmieniany 1 raz.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ta linia już kiedyś instniała ale ją zlikwidowali z niewiadomych przyczyn bo latało nią już coraz więcej osób a tu kicha i już jej nie ma. Jednak nie mamy co liczyć na niej na tanie bilety chyba , że co jakiś czas będą promocje ale tak to bilet będzie kosztował 200zł
dr Dolittle

Post autor: dr Dolittle »

Ech... terminal jest, loty są. Tylko ktoś zapomniał że ludzie bedą przyjeżdać nie tylko autobusem, ale też samochodami. No i stary parking się okazał za mały a ludzie samochody muszą po krzakach stawiać...
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Wszystko idzie tak jak powinno być mamy już 4 kierunki lotów Warszawa, Londyn i niedługo Nothingam i Dublin trwają rozmowy z ukrainą może coś z tego będzie.
ODPOWIEDZ