Samochodem w przystanek

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Samochodem w przystanek

Post autor: Ventlan »

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4523520.html pisze:Łódź: samochód wjechał w przystanek

Jedna osoba została ranna po tym jak kierowca forda focusa zjechał z drogi i uderzył w przystanek tramwajowy, na którym stało kilkanaście osób.


(...)

Do wypadku doszło kilka minut przed godziną 14. Osoby stojące na przystanku tramwajowym przy skrzyżowaniu Włókniarzy-Żubardzka przeżyli szok, gdy pędzący samochód zjechał z drogi, przebił się przez barierki ochronne i wjechał na przystanek. - To były sekundy. Nie wiedzieliśmy co się dzieje. Myśleliśmy, że się nigdy nie zatrzyma i wszystkich nas staranuje - opowiada Bartek, który wracał w tym czasie ze szkoły do domu.

Na miejscu natychmiast pojawiło się pogotowie i policja. - Jedna dziewczyna została przewieziona do szpitala. Najprawdopodobniej została uderzona oderwana przez samochód barierką - mówi Jacek Dobrzyński, młodszy aspirant z łódzkiej drogówki. - Na szczęście nie miała chyba większych obrażeń. Na wszelki wypadek pojechała na badania.

Kierowca był trzeźwy. Tłumaczył policjantom, że inny samochód zajechał mu drogę, musiał uciekać w bok i stracił panowanie nad kierownicą.
Obrazek
Mało miejsc parkingowych? ;)
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Najwyraźniej, rejestracja zamazana Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wygląda na to, że uszkodzony pojazd nie zablokował ruchu tramwajowego. To dobrze.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Dziś w nocy na skrzyżowaniu Kasprzaka-Drewnowska zderzyły się 4 samochody. Jeden z nich wylądował na nowej wiacie przystankowej na ul .Drewnowskiej doszczętnie ją niszcząc.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Dziś ok. 12 na al. Bandurskiego doszło do tragicznego wypadku. W przystanek przy budowanym stadionie wjechał rozpędzony Volkswagen. Kiedy dotarłem na miejsce, przystanek był doszczętnie zniszczony, na chodniku leżał denat w worku (nie wiem, czy przechodzień, czy kierowca), natomiast samochodem zajmowała się laweta. Na miejscu była wcześniej Policja, ZDiT, oraz Pogotowie. Zdjęcie (oczywiście moje):
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Wilu, łącznie zmieniany 2 razy.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5147561.html pisze:Samochód wjechał w przystanek - kierowca nie żyje

Na ul. Bandurskiego w Łodzi doszło do groźnego wypadku. Kierowca samochodu najprawdopodobniej zasłabł i wjechał w przystanek autobusowy. Pomimo prowadzonej reanimacji kierowca zmarł.


- Do wypadku doszło po godz. 11 - pisze na Alert24 Sławek. - Samochód osobowy wjechał w przystanek autobusowy. Na miejscu jest lekarz, który prowadzi reanimację najprawdopodobniej kierowcy. (...)

- Siedemdziesięcioletni mężczyzna, który prowadził samochód najprawdopodobniej zasłabł i stracił panowanie nad samochodem - mówi aspirant Magdalena Piotrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Pomimo szybkiej interwencji lekarza i podjętej na miejscu reanimacji kierowca zmarł - dodaje rzeczniczka.

Na miejscu jest policja, która bada przyczyny wypadku.

Obrazek
Jeśli rzeczywiście zasłabł, to kretynizmem akurat niespecjalnie można to nazwać. Taka mała przestroga przed pochopnym wyciąganiem wniosków.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

@Ventlan: Nie czytałem artykułu, wiem tyle co sam widziałem. Jednak dobrze, że na przystanku nikogo nie było.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:Peugeotem na przystanek

Po godz. 7 na al. Wyszyńskiego kierująca peugeotem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, staranowała barierki i wjechała na przystanek tramwajowy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Nie wezwano policji. Kobieta przyznała się do winy i podpisała stosowne oświadczenie. MPK szacuje straty.


Obrazek
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Express Ilustrowany, 2010-01-06 pisze:Na Limanowskiego laweta wjechała w przystanek

To szczęście, że pod wiatą była tylko garstka pasażerów i żaden z nich nie stał zbyt blisko barierki oddzielającej przystanek od jezdni - mówią świadkowie.

Do wypadku doszło we wtorek na ul. Limanowskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Pułaskiego i ul. Swojską.

Około godz. 10.10 laweta pomocy drogowej, jadąca w kierunku ronda Korfantego, wpadła w poślizg, uderzyła z impetem w barierkę przystanku, a następnie w wiatę. Jednocześnie pojazd zahaczył o jadące w tę samą stronę daewoo nubirę, za którego kierownicą siedziała 29-letnia ciężarna łodzianka. Została odwieziona do szpitala na obserwację.

- Obsługiwałam klientów, gdy usłyszałam potworny huk - opowiada Jadwiga Grucelska, ekspedientka pobliskiego sklepu spożywczego. - Podeszłam do okna i zobaczyłam lawetę i zniszczony przystanek. Gdyby stało się to po południu, kiedy na przystanku są tłumy, ucierpiałoby pewnie wiele osób.

32-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, który kierował lawetą, był trzeźwy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - mówi policjant z drogówki. - Wpadł w poślizg, kiedy zaczął hamować.

Kierowca tłumaczył się krótko: - To wszystko dlatego, że było ślisko.

Laweta na około 2,5 godziny zablokowała jeden z dwóch pasów ruchu w kierunku al. Włókniarzy. Gehennę przeżywali więc kierowcy, którzy próbowali wydostać się z Teofilowa.

Obrazek

Źródło: naszemiasto.pl
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/280525,na-limanowskiego-laweta-wjechala-w-przystanek,id,t.html?kategoria=660

Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez swistaqos, łącznie zmieniany 1 raz.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:Na al. Kościuszki auto staranowało przystanek MPK

Trzy osoby zostały ranne, gdy w niedzielę wieczorem prowadzony przez kobietę peugeot staranował ogrodzenie przystanku tramwajowego na al. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. A. Struga.


Jedna osoba, która doznała obrażeń pleców, została przewieziona do szpitala. Dwóm innym pomocy na miejscu udzielił lekarz pogotowia. Policja bada przyczyny zdarzenia.

Obrazek
ODPOWIEDZ