czy to już koniec z 1087 ??

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślę, że w tym roku możemy się spodziewać pojedynczych przypadków kasacji najbardziej zużytych wozów większości modeli autobusów. Dostawy mają być spore, a Ikarusów i odkurzaczy nie zostało już tak wiele.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

1552 nie tylko zarżnięty ale też przypalony Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

ukalo pisze:Myślę, że w tym roku możemy się spodziewać pojedynczych przypadków kasacji najbardziej zużytych wozów większości modeli autobusów. Dostawy mają być spore, a Ikarusów i odkurzaczy nie zostało już tak wiele.
Tak się zastanawiam. Co jest lepsze? Kupowanie ciągle nowego taboru, czy lepsze utrzymywanie obecnego? Nowe może cieszyć, ale te same autobusy po 3-latach są niekiedy w stanie prawie katastrofalnym. Dotyczy to głównie rządów obecnego zarządu MPK. Skoro został spłacony dług w wysokości ok. 100 mln złotych to dlaczego nadal nie dba się o tabor?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

SEC pisze:Skoro został spłacony dług w wysokości ok. 100 mln złotych to dlaczego nadal nie dba się o tabor?

Utrzymanie niskich kosztów obsługi?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Tak, ale dlaczego tak nadal jest?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Żeby wygenerować zysk. Możliwe, że bardziej opłacalna jest wymiana zużytego taboru na nowy, z opcją 10-letniego serwisu (potem sprzedaż - każdy weźmie taki wóz, to prawie jak ex-niemiecki)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

No dobrze, ale jak wyglada ten nowy tabor po dwóch latach? Żeby w Conecto i Citaro G po dwóch latach eksploatacji był taki syf... Nawet w Jelczach tego nie było.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Zależy co nazwać syfem. Autobusy (Conecto, Citaro G to już od pół roku nie jechałem - wszystkie muszą być na 70 i 75 Obrazek ) są w naprawdę niezłym stanie, kierownica chodzi leciutko, hamulce są mocne, nie ma co narzekać. Tyle, że kierowcy nieostrożnie obchodzą się z pulpitami, np. #2659 ma wyłamane 2 klawisze.
I jedzie się tymi Conecto naprawdę przyjemniej niż Jelczami (#25xx, syf, kiła i mogiła, nie dość że głośne to to jeszcze wibruje na 2-gim przełożeniu)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Żebyś Ty wiedział jak Ci kierowcy Citaro G jeżdzą po Paradnej żeby zgubić opóźnienie... Dzisiaj taki jeden nie skręcił w Kosynierów tylko poleciał prosto jak 70 do CZMP i musiał zawracać przy Carrefourze.

Z całym szacunkiem - możesz nie lubić Jelczy, ale co ty gadasz? Jelcze #25xx to syf, kiła, mogiła?! Póki co są mało awaryjne, już większy syf widzę w Conecto, jak sobie ludzie zrobią imprezę i nie powyrzucają śmieci! #25xx są katowane na nockach, może dlatego zadrżą na drugim przełożeniu. Z resztą nie wszystkie.

Co do głośności - Conecto są bardzo ciche, ale Citaro G jak kierowca dociśnie (z resztą tam nie trzeba - tam jest taki zryw!) startują nieraz głośniej od Jelczy M121MB3 (usiądź z tyłu). Stare Jelcze to inna bajka - najgłośniejsze, chociaż zdarzają się miłe przypadki. Wczoraj miałem przyjemność jechać #1684 - jechał cicho, spokojnie.

Jakbyś chciał się przejechać Citaro G to:
75 brygady 3, 6 szczytowa - obie czerwone na rokładzie, jedyne czerwone
70 brygady 1, 3
85 brygada 2 - jedyna czerwona

W soboty dwa Citaro G widzę na 98, jedno na 69 i na 86.

Citaro G w dni robocze ratują sytuację, jaka jest na 70. Dzisiaj zdefektowały trzy brygady, wszystkie później podmienione. Z zaj. Kilińskiego nie wyjechały po południu 70A/8, 9, 10. Nie wiem jak rano - pewnie podobnie. Wracają stare "dobre" czasy, czyli przed przyjściem Oberhausenów, które trochę podratowały sytuację, ale jak widać na krótko.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 4 razy.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Żebyś Ty wiedział jak Ci kierowcy Citaro G jeżdzą po Paradnej żeby zgubić opóźnienie...
Żebym ja widział Citaro G... Może zmieni się to po przejęciu przez Nowe Sady Kraszewskiego.
Z całym szacunkiem - możesz nie lubić Jelczy, ale co ty gadasz?
Pusty (3 osoby) autobus, usiadłem na przednim siedzeniu i wrażenia były zdecydowanie inne niż przy Volvie 7000 #32xx (no spory plus dla Jelcza za bezawaryjność - w Volvie psuł się silnik), a na 2-gim biegu całe pudło autobusu wibrowało z naprawdę głośnym dźwiękiem (ta usterka jest już od nowości i serwis Jelcza mimo gwarancji na pojazdy nic z tym nie zrobił). O odkurzaczach wypowiadać się nie będą - też tym dawno nie jechałem.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

SEC pisze:Jakbyś chciał się przejechać Citaro G to:
75 brygady 3, 6 szczytowa - obie czerwone na rokładzie, jedyne czerwone
70 brygady 1, 3
85/3

W soboty dwa Citaro G widzę na 98, jedno na 69 i na 86.
Chyba 85/2, brygada niskopodłogowa. W soboty na 98 też niska brygada, drugie to nie reguła choć ostatnio częściej się zdarza. W soboty na 69 na niskiej brygadzie, ostatnio było też i drugie Citaro. W dni robocze przynajmniej jedno jest też na 57.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

mig pisze:Chyba 85/2, brygada niskopodłogowa. W soboty na 98 też niska brygada, drugie to nie reguła choć ostatnio częściej się zdarza. W soboty na 69 na niskiej brygadzie, ostatnio było też i drugie Citaro. W dni robocze przynajmniej jedno jest też na 57.
Zgadza się - 85/2 czerwona brygada. Na 57 również widzę bardzo często o tych samych porach Citaro G, więc możliwe że to stały przydział.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Tak, 57/9
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie wiedziałem gdzie to zamieścić.

Dzisiaj z zaj. Nowe Sady, techniczny T-23 wywiózł #2528 z kartką na szybie "pojazd niesprawny". W środku wyjęty silnik, częściowo brak drzwi i zderzaka tylnego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Skoro już mowa o Mercach - wie ktoś co z #2522 (ex1552)? Stał długo na Tramwajowej, nie wiem czy czekając na remont czy na kasację?
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Jak już jesteśmy przy temacie; we wtorek na Limanowskiego powrócił 3102, stojący od dłuższego czasu na Telefonicznej. Wczoraj w południe widziany na ul. Inflanckiej na holu (chyba z powrotem na Telefoniczną).
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Na Telefonicznej nie ma już autobusów.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

To pozostaje tylko Tramwajowa w takim razie, do Rzgowa ciągnęliby go przez Włókniarzy.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Kazik pisze:Skoro już mowa o Mercach - wie ktoś co z #2522 (ex1552)? Stał długo na Tramwajowej, nie wiem czy czekając na remont czy na kasację?
Zreaktywowany kursuje dzisiaj na 77/8.

Obrazek
ODPOWIEDZ