Wypadek na ul. Konstantynowskiej (Zgierz)

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Wypadek na ul. Konstantynowskiej (Zgierz)

Post autor: MNK »

Tir z naczepą uderzył w autobus
Pięcioro pasażerów autobusu komunikacji miejskiej linii "6" w Zgierzu zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło przy ul. Konstantynowskiej.


W autobus stojący na przystanku uderzył tir z naczepą. Do środka autobusu wpadła tylna szyba oraz drewniane elementy stanowiące konstrukcję naczepy. Obrażeń ciała doznali pasażerowie siedzący na tylnych siedzeniach.

-- Stanąłem na przystanku w lesie obok jednostki wojskowej - opowiada kierowca autobusu Sławomir Pal. - Już miałem otwierać drzwi, kiedy usłyszałem ogromny huk. Z boku mignęła mi kabina, a później naczepa z rozdartą plandeką. Byłem w szoku, nie wiedziałem, co się stało. Dopiero później zobaczyłem, że pasażerowie trzymają się za głowy, a na siedzeniach jest krew.

Kierowca tira najprawdopodobniej się zagapił i zbyt późno rozpoczął manewr omijania autobusu. Najpierw zahaczył o niego prawym lusterkiem, a później przejechał bokiem naczepy po autobusie zrywając z niego metalową obudowę.

Dwie ranne osoby lekarze pogotowia ratunkowego opatrzyli na miejscu, trzy pozostałe w wieku od 17 do 25 lat odwieziono do szpitala wojewódzkiego w Zgierzu.

- Poszkodowani mieli rany cięte głowy i ogólne potłuczenia - mówi Łukasz Zimka, rzecznik prasowy szpitala. - Po ich opatrzeniu i wykonaniu badań rtg lekarze uznali, że stan pacjentów jest dobry i nie wymagają oni hospitalizacji.

Przez wypadek, zgierska spółka "Markab" obsługująca komunikację w mieście straciła jeden z pojazdów. Autobus ma uszkodzony silnik, rozdarty bok i dziurę w dachu. W przyszłym tygodniu rzeczoznawcy ocenią, czy naprawa wozu będzie opłacalna. (dj)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ