Wypadek 2226+2227, 11 maja 2010

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Wielkie zatrzymanie ruchu w centrum.

Piłsudskiego od Kościuszki do Kopcińskiego martwa.
Żwirki nieprzejezdna w jedną stronę, zablokowana oczekującymi składami.
Kościuszki przy sądzie zablokowana w stronę Helenówka.

Wszystko co jeszcze jechało w kierunku Wyszyńskiego (po Piłsudskiego) uciekało w Kopcińskiego, żeby jakoś ominąć to zatrzymanie. Poza tym także inne składy, którym jakoś udało się wcześniej skręcić jechały po dość wymyślnych trasach objazdowych.

Policja kieruje ruchem, najbliższe skrzyżowania zakorkowane. W korkach utknęły wozy komunikacji zastępczej. Widziane na nich: jeden z Solarisów i któryś z Mercedesów przegubowych. Także po drodze utknęły wozy Nadzoru Ruchu.

Na miejscu wypadku widziany techniczny Mercedes torowców.

Z tego co słyszałem od przechodzących ludzi:
Na skrzyżowaniu Kościuszki / Mickiewicza jakiś mega wypadek. Jak to ktoś określił "pół czegoś zmiażdżone".
Nie wiem czy chodzi o wagon, czy o jakiś samochód. Więcej informacji brak.
doodster
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: pn 13:24, 07 kwie 2008

Post autor: doodster »

Sam chyba nie mógł się wykoleić. Wygląda to tak, jakby coś dużego uderzyło w niego. Potem faktycznie wykolejenie i uderzenie w słup. Niestety nie miałem aparatu ze sobą...
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

doodster pisze:Sam chyba nie mógł się wykoleić. Wygląda to tak, jakby coś dużego uderzyło w niego. Potem faktycznie wykolejenie i uderzenie w słup. Niestety nie miałem aparatu ze sobą...
Z tego co wiem, to jednak sam się wykoleił... Nie wygląda to za dobrze :(
A podobno motorniczy, który zginął był... miłośnikiem czy cuś...
patryks92
Coś mówi
Posty: 30
Rejestracja: pt 22:00, 02 lis 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: patryks92 »

Przed 8 jechała 13, która skręciła w Kościuszki. 2226+2227 to wagon z 8. Świadkowie mówią że zachowanie motorniczego wskazywało na zawał, ale nie wiadomo czy motorniczy już wtedy wiedział, że dojedzie do wypadku. (Info TVN24)

http://www.tvn24.pl/-1,1655757,0,1,zginal-motorniczy--11-rannych-gigantyczne-korki,wiadomosc.html
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez patryks92, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Mogę się domyślać jak widziałem z tramwaju - skład jechał od dworca Łódź Kaliska i wyleciał na zwrotnicy w prawo (przyglądano jej się mocno), w Kościuszki - pojechał po jezdni w słup. Pierwszy wagon - słup na wysokości pierwszego siedzenia pasażera z lewej strony, trochę tył i przód drugiego wagonu.

Objazdy po Piłsudskiego/Kilińskiego/Przybyszewskiego, Pesy chyba w ogóle gdzieś zatrzymano.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7866486,Wypadek_tramwaju__Jedna_osoba_zabita_11_rannych.html
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jakub Dombrowski, łącznie zmieniany 3 razy.
patryks92
Coś mówi
Posty: 30
Rejestracja: pt 22:00, 02 lis 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: patryks92 »

Foto rozbitego wagonu:

Obrazek

Źródło :TVN24
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez patryks92, łącznie zmieniany 3 razy.
doodster
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: pn 13:24, 07 kwie 2008

Post autor: doodster »

2227 już wkolejony i wyciągnięty przed skrzyżowanie, będzie spychany. Próbowali go uruchomić, ale chyba bez skutku.
Centrum to jeden wielki chaos komunikacyjny. Na szczęście nie wpływa on nijak na mój dwukołowy obunożny środek transportu.

A i jeszcze jedno, ludzie nie potrafią korzystać z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. ŁTR nie wyszedł, ale chociaż mamy tablice informacyjne, na których wyświetlane jest, że tramwaje są kierowane objazdami. A babeczki jadą na Górniak i latają jak kot z pęcherzem bo nie wiedzą gdzie zastępcza komunikacja.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez doodster, łącznie zmieniany 2 razy.
beni
Coś mówi
Posty: 45
Rejestracja: wt 13:54, 01 sie 2006
Lokalizacja: łódz

Post autor: beni »

Według świadków naocznych każdy twierdzi że zaraz po wykolejeniu, a tuż przed uderzeniem w słup wagon kołysał się na boki. Dobrze że się nie przewrócił, bo mogłoby być dużo gorzej. Gdyby się przewrócił to drugi wagon dokonałby zniszczenia uderzając w dach lub podłogę przewróconego tramwaju.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez beni, łącznie zmieniany 1 raz.
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

beni pisze:Według świadków naocznych opowiada każdy że zaraz po wykolejeniu a tuż przed uderzeniem w słup wagon kołysał się na boki. Dobrze że się nie przewrócił bo mogło by być dużo gorzej. Gdyby się przewrócił to drugi wagon dokonał by zniszczenia uderzając w dach lub podłogę przewróconego tramwaju. Gdzieś był taki wypadek ale tam drugi wagon docisną pierwszy do ściany budynku ( nie wiem czy to czasem nie było w Toruniu lub Bydgoszczy).
W Poznaniu to było. I jakby się tylko przewrócił, to oczywiście burdel byłby kosmiczy, ale były już takie przypadki i wszyscy żyli...
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Dobrze, że zatrzymał się na słupie. Ewentualne uderzenie w budynek lub przewrócenie się na bok (i sunięcie tak po chodniku) mogłoby skończyć się znacznie bardziej dramatycznie.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

A ja chciałbym poprosić o powstrzymanie się od dyskusji na temat tego, jak byłoby lepiej, gorzej, co by było gdyby... Zginął nasz Kolega. Przydałoby się trochę powagi i ciszy.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

To był jego pierwszy samodzielny kurs, jak podają w TVN24?
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

krzyskup pisze:A ja chciałbym poprosić o powstrzymanie się od dyskusji na temat tego, jak byłoby lepiej, gorzej, co by było gdyby... Zginął nasz Kolega. Przydałoby się trochę powagi i ciszy.
Nie ma co dywagować. Na pewno jest tu trochę jedo winy. Do tego oczywiście koszmarny pech...
A czy wiadomo kto zginął?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Tylko motorniczy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

szymon5444 pisze:Tylko motorniczy.
Dzięki Sherlocku, nie wiedziałem... I akurat pytałem o personalia kolegi.
Ale już wszystko wiem. EOT.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No chyba, że w tym sensie, ale raczej na forum publicznym nie wiem czy powinniśmy ujawniać dane.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

szymon5444 pisze:No chyba, że w tym sensie, ale raczej na forum publicznym nie wiem czy powinniśmy ujawniać dane.
Raczej nie. Choć i tak... zostały już one ujawnione na innej publicznej stronie. Naprawdę, nie drążmy tego.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Personalia i tak zostaną ujawnione, choćby w nekrologach w gazetach. Dlatego podpisuję się pod apelem Liptona.

Przerażający wypadek, z serii "to nie miało prawa się stać". Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych. Okoliczności na pewno z czasem zostaną wyjaśnione, na razie nie ma co spekulować. Dobrze, że nie było więcej ofiar, bo uwzględniając miejsce i czas...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Drugi wagon został zepchnięty do zajezdni o 10. O 11:28 odwołano kierowania.
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Bałagan na mieście od 7:40.Natomiast 98 nawet po 100 min i objazd przez Wólczańską Radwańską Brzeźną Sienkiewicza.
57 z Karpackiej do Galerii 60min.
Niech spoczywa w pokoju Obrazek
Każdego z nas to mogło spotkać.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ZKA-2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ