Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Może uważają, że w gniotach się nie opłaca, bo to niższa klasa autobusu i jest to nieopłacalne, nawet biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pasażerów? Razz
Niższa bo niższa, ale nawet biorąc pod uwagę pozbycie się gniotów (na co się nie zanosi i w sumie dobrze że się nie zanosi bo na nocnych się jako tako sprawują, byle nie było ich za często na dziennych) to przecież zestaw do monitoringu jest przenośny
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

px33 pisze:na nocnych się jako tako sprawują
Nie jako tako tylko jeżdzą bez problemów i to przy każdych warunkach pogodowych, czego nie można powiedzieć o niektórych innych pojazdach. Przez parę lat jeżdzenia nocnymi ani razu nie miałem awarii na trasie, nie widziałem Jelcza na światłach awaryjnych gdzieś na mieście. Jeśli chodzi o Sady to nocny nie przyjechał mi tylko 3 razy (przy czym wszystkie te przypadki w tym roku, a raz było to na pewno jakże wspaniałe Citaro - chciałem się przejechać to mi się udało - musiałem jechać N4 i się później przesiadać). Na Limance najczęściej szlag trafia Volvo 7000A i Ikarusy.
byle nie było ich za często na dziennych
Bo? I tak jeżdzą głównie na szczytówkach, więc nie musisz ich często oglądać. Przeciętnego pasażera nie obchodzi czy przyjechał najnowszy Solaris tylko, czy kurs został zrealizowany, czy jest niskopodłogowy i opcjonalnie czy w autobusie działa ogrzewanie, a w Jelczach działa i to dobrze (oczywiście to nie O405N i swoją drogą polecam komuś przejeżdzkę na linii nocnej, bo teraz trafiają się rzadko, a niedługo w ogóle ich nie będzie).
to przecież zestaw do monitoringu jest przenośny
Nie wiem jak teraz, ale niedawno monitoring w wielu Volvo to były tylko atrapy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

SEC pisze:Przez parę lat jeżdżenia nocnymi ani razu nie miałem awarii na trasie, nie widziałem Jelcza na światłach awaryjnych gdzieś na mieście.

Co najmniej raz się zdarzył Jelcz na awaryjnych. Obrazek
http://gtlodz.eu/img-awaria_przy_dolnej,27180.html
Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Wszystkie GMV (te kamery w wielkich czarnych oprawach w białym mocowaniu, w 7700/A, Solarisach (2008), Citaro (2007), konstalach i kilku CR-ach) są nowe (z przetargu), teoretycznie mają funkcję transmisji na serwer zdalny i teoretycznie działają (a nawet jak działają to bardzo kiepsko - podgląd ma olbrzymie opóźnienie, odświeża się sporadycznie i tylko przy otwartych drzwiach (nie da się otworzyć obrazu przy zamkniętych drzwiach, a przynajmniej ja nie umiem, w NM się da).

Prawdę mówiąc ostatnio O405N jechałem na chyba Z1, a to dobre 3 tygodnie temu. W moich okolicach (Retkinia itp.) są praktycznie nie do spotkania, może na Chojnach jeszcze jeżdżą. Ale i tak wymiana tych O405N na O405N przejściowe (wg niektórych O405N3) z 1999-2001 gdyby zabrakło taboru to IMO całkiem fajne rozwiązanie.

W gniotach poprawiłbym malowanie (w 25xx można czarnym lakierem wyrównać linię okien, we wszystkich zrobić przód po warszawsku) i serię 26xx mogli zamówić "po europejsku" tzn. z normalnymi drzwiami (które może miałyby też normalny mechanizm, który by działał sprawniej) i pulpitem VDO (coś jak ten biały tester). I zrobić coś z wibracjami. W takiej konfiguracjji wydaje mi się, że mógłbym uznać gniota za normalny niewyróżniający się niskowejściowy autobus (a propos - warto w gniotach wyraźnie oznaczyć tylne drzwi bo to metrowe wejście psuje reputację - niby wszystko niskopodłogowe, a tam wejście dla alpinistów i ludzie mogą nie wiedzieć że 3 metry dalej jest wygodne niskie)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Karol pisze:Co najmniej raz się zdarzył Jelcz na awaryjnych. Obrazek
http://gtlodz.eu/img-awaria_przy_dolnej,27180.html
A mnie się nie zdarzył Obrazek.


BTW. Wyszły zdjątka na Wydawniczej? Następnym razem jak Cię zainteresuje moja osoba to chociaż podejdź i się przywitaj, a nie rób mi fotek z zaskoczenia i udawaj, że rozmawiasz przez telefon, bo śmiesznie to wygląda.

Skoro czepiasz się słówek i w ten sposób chciałbyś ze mną pogadać to zapraszam na PW i EOT z mojej strony, bo nie chce awantur.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Linia:tramwaje - Zatrzymanie ruchu tramwajów na ulicach: Telefonicznej, Pomorskiej, Narutowicza w dwóch kierunkach jazdy. Wstrzymane wyjazdy tramwajów z zajezdni "Telefoniczna" - zanik napięcia w sieci trakcyjnej.
Dodali po chwili:
Tramwaje kierowane objazdem.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Przewidywany czas zatrzymania - 40 min.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Objazd? Chyba z użyciem helikoptera Obrazek
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Pewnie chodziło o objazd dla 12,15,43 kursujących tamtędy liniowo.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Tylko że jeśli napięcia nie było na Pomorskiej i Narutowicza, tramwaje kursujące tam liniowo musiały zawracać już przez Kilińskiego...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

12 i 13 mogły korzystać z trójkąta na Tramwajowej albo zawracać przez ZTiS.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Teoretycznie tak, ale w praktyce jakoś sobie tego nie wyobrażam. Wie ktoś może jakie były trasy 12 i 15?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

12 do Kilińskiego bez zmian następnie Kilińskiego->Pomorska->Legionów->Gdańska a linia 15 Kilińskiego->Narutowicza->Zielona->Gdańska. Objazd w kółeczko. 12 zastępowała 15 a 15 zastępowała 12:)
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Dziś o 17:54 zatrzymanie na Placu Niepodległości zaraz za skrętem ze Rzgowskiej. powodem zblokowane hamulce w wagonie 1255. Po około 5 minutach wagon 1254+55[2/2] wrócił na linię, nie było innych wagonów w zatrzymaniu.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Linia 99 po 14 na objeździe Gdańską, Zieloną w kierunku 11 Listopada, z powodu potrącenia pieszego przez samochód osobowy na Kościuszki/Struga.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

To raczej nie w tym temacie. Ani to zatrzymanie, ani wykolejenie. Lepszy by był temat "Chwilowe zmiany tras".
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Linia:1,3,4,5,7,8,9,10,14 - Z powodu awarii energetycznej w centrum i na południu miasta tramwaje skierowano objazdem.
---

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Przewidywany czas zatrzymania - 60 min.
---

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Przewidywany czas zatrzymania - 120 min.

Z powodu zablokowanego przejazdu przez ul.Kilińskiego linia 57 w kierunku Karpackiej skierowana objazdem
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_bed, łącznie zmieniany 1 raz.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Samochód wjechał w podstację energetyczną na Gdańskiej - stąd to zatrzymanie.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

kuba_bed pisze:Z powodu zablokowanego przejazdu przez ul.Kilińskiego linia 57 w kierunku Karpackiej skierowana objazdem
Oczywiście nie napisali gdzie. Pasażer musi się domyślać, że skoro tylko w kierunku Karpackiej, to pewnie między Składową a Piłsudskiego, ale i to nie jest pewne. Jeśli zauważy, że 1, 4, 5, 9 jadą objazdem z powodu braku prądu, to domyśli się jeszcze, że z tej samej przyczyny jakiś tramwaj mógł zablokować Kilińskiego na właśnie tym odcinku, to jednak też nie jest pewne.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

7
8
13

Zatrzymanie ruchu tramwajów na ulicach: Legionów, Konstantynowskiej, Zielonej oraz al.Włókniarzy w dwóch kierunkach jazdy.
2011-12-19 11:58

Tramwaje kierowane objazdem.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Przewidywany czas zatrzymania - 40 min.
2011-12-19 12:00
Znów awaria ŁZE i stoją tramwaje na Włókniarzy: Kaliski do Długosza oraz Konstantynowska: Włókniarzy - Zdrowie.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

10 minut temu na Limanowskiego x Klonowa 1305 jako KZ w kierunku Mokrej.
ODPOWIEDZ