Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: jan_defecto »

Około 7:50 zderzenie 1736+1737 [4] z autokarem Setra na Kilińskiego/Narutowicza.
Na przystanku mBank stały w zatrzymaniu dwa tramwaje.
Objazd linii 4 przez Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Wojtek94 »

jan_defecto pisze:Około 7:50 zderzenie 1736+1737 [4] z autokarem Setra na Kilińskiego/Narutowicza.
Na przystanku mBank stały w zatrzymaniu dwa tramwaje.
Objazd linii 4 przez Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską.
Dokładnie 4/5. Pantograf za siecią.

1 i 7 objazd przez ŁTR a reszta chwilowe zatrzymania na czas wyłączenia.

Na miejscu : 3xNR , 1x Pogotowie Sieci , 1x Pogotowie Dźwigowe , 1x Pogotowie Tramwajowe ET-1.
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Josek102 »

Nie wiem co dzis się dzialo ale przed poludniem Kilińskiego w kierunku południowym jezdzily 9,9A,13. A ok 9.30 jechał w okolicach b.Uniontexu i stadionu SMS skład 1820 1821 w kierunku Przybyszewskiego jako 9A w asyście NR
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: STUDI »

Około 17-tej - zablokowane skrzyżowanie marszałków - zerwana trakcja i połamany odbierak w jednym ze składów Konstali.
Jak zwykle w Łodzi komunikacja zastępcza ruszyła wraz z tramwajami :mrgreen:
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kuba »

Oj właśnie, że nie. Ruszyli jakoś ok. 17:20-17:30. Zastępcze widziałem już ok. 16:40 kiedy byłem w tamtym rejonie (jedno stare Conecto mi uciekło, ale to sobie wsiadłem w 75, a drugi wóz stał na pętli Widzew Stadion).

Akurat to było dość długie zatrzymanie. W przypadku krótszych faktycznie często jest tak, że KZ przyjedzie w momencie ruszenia tramwajów.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: STUDI »

Kuba pisze:Oj właśnie, że nie. Ruszyli jakoś ok. 17:20-17:30. Zastępcze widziałem już ok. 16:40....
Nie udało mi się napotkać na jakikolwiek zastępczy przed 17-tą a sporo czekałem na coś jadącego na wschód al. Piłsudskiego. O relacji z Narutowicza na Piłsudskiego - już nawet nie chce sobie wyobrażać co się działo w autobusach linii 85.

Mimo wszystko - MPK nie jest zdolne właściwie zareagować na zatrzymania tramwajów.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Jordi »

Wypadek z ofiarą na skrzyżowaniu Pabianicka/Dubois (rowerzystka potrącona przez Tira - zginęła na miejscu). 62 jedzie Pokładową, Prądzyńskiego, Pabianicką do Dubois gdzie zawraca, Starorudzką, 63 nie wjeżdża w Pokładową (Prądzyńskiego, Pabianicka do Dubois gdzie zawraca, 3 maja).

Na Dubois przed Pabianicką "uziemione" zostały na 62 2062 i 63 2451.

Edit: 2451 jakoś wycofał i wrócił na trasę, ale ma prawie godzinę spóźnienia już. 2062 stoi.

Edit2: 2062 5 minut temu też został jakoś wycofany i jedzie objazdem - ma... 90 minut spóźnienia :shock:

Skrzyżowanie nadal nieprzejezdne.

Edit3:



Edit: Od 3 godzin 62 i 63 jeżdżą objazdem z powodu wypadku na skrzyżowaniu Pabianickiej z Dubois, ale przed chwilą jedno 62 mnie zszokowało...

Zamiast jechać przez Prądzyńskiego i Pokładową pojechał:

Gombrowicza, Pabianicka do Dubois gdzie zawrócił, Odrzańska, Zuchów (trylinka), Muszlowa (bardzo cienka nawierzchnia asfaltowa, wąsko), Reymonta, Prośnieńska (nieutwardzona szutrowa droga), Dubois O.o
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kpc21 »

Czyli jak się chce, to się da :-)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: eDragon55 »

Tramwaje linii 12B i 46 nie kursują na Stoki od godziny 16:35 z powodu wykopu przy torowisku. Obie linie skrócone do pętli Telefoniczna, a na trasie Telefoniczna (zajezdnia) - Stoki uruchomiono komunikację zastępczą.
http://www.dzienniklodzki.pl/komunikacj ... ,11956744/
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Mat »

Czyli na Telefonicznej 12B, 15, 17, 45 i 46? Fajnie :). Obyło się bez zawracania przez zajezdnię?
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: pawlak »

Mat pisze:Czyli na Telefonicznej 12B, 15, 17, 45 i 46? Fajnie :). Obyło się bez zawracania przez zajezdnię?
Obyło. KZ 2666 i coś jeszcze.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Jordi »

Kpc21 pisze:Czyli jak się chce, to się da :-)
W ostatnich latach sporo poprawiono na tej części Rokicia. Już teraz bez problemu mogłaby jeździć linia na małym autobusie z Pabianickiej Odrzańską, Hoffmanowej do Dubois (np wydłużone 68 do Technoparku - częstotliwość i tabor idealne do takiej linii).

A normalny ruch autobusów przywrócono po godzinie 17 - przez prawie 5 godzin większość 62 "narobiła" sobie opóźnień do 30-40 minut i praktycznie do 20 jeździła nieregularnie. W przypadku 63 to zazwyczaj było kilkanaście minut spóźnienia.

Mały OT, ale liczę, że będzie wybaczone ;)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: STUDI »

Mały armageddon na Bałutach.

~08:20
Wykolejenie konstalzłoma 2320+2319 (linia 3) Zachodnia Limanowskiego w kierunku południowym.
Brak komunikacji zastępczej w relacji NS, jedynie w relacji EW. Przerwa około półtoragodzinna.

~09:15
Zachodnia Drewnowska - Pesa jadąca na Helenówek stojąca przed Lutomierską wbita w stojący w poprzek na torowisku (prostopadle do torów) samochód osobowy. Oprócz policji i pogotowia straż pożarna. Prawdopdobnie staranowała go na skrzyżowaniu Zachodnie Drewnowska i "przeczołgała" wrak po torowisku prawie pod Lutomierską. Oczywiście brak komunikacji zastępczej.

~10:05
Zablokowany ruch tramwajów na Limanowskiego przy Piekarskiej w kierunku wschodnim. Kolizja drogowa.


~09:55
Żeby było mało to po drugiej stornie miasta zatrzymanie na Rzgowskiej przy Dąbrwoskiego w kierunku południowuym. Przyczyna techniczna czyli albo wykolejenie, albo awaria pojazdu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: ukalo »

STUDI pisze:Zachodnia Drewnowska - Pesa jadąca na Helenówek stojąca przed Lutomierską wbita w stojący w poprzek na torowisku (prostopadle do torów) samochód osobowy.
Nie było kontaktu tramwaju z samochodem, ale STUDI jak zwykle co nie wie - to zmyśli...
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: STUDI »

ukalo pisze:Nie było kontaktu tramwaju z samochodem, ale STUDI jak zwykle co nie wie - to zmyśli...
Widziane z okien jadącego tramwaju, wóz straży pożarnej (po co on?), policja, samochód w poprzek na torze tuż przed tramwajem (bardzo blisko - wyglądało z daleka na dzwon). Nie widać było innego uszkodzonego pojazdu. Na co to mogło wyglądać? Co innego jak tam stoisz obok.

OK, nie Tobie będzie - zmyśłiłem . Zadowolony?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: ukalo »

Straż była wyciągnąć pojazd z torowiska. Samochód wpadł na torowisko po próbie uniknięcia kolizji z innym samochodem, a tramwaj zdążył wyhamować.
No ale lepiej sobie zmyślić coś bardziej widowiskowego.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: STUDI »

ukalo pisze: No ale lepiej sobie zmyślić coś bardziej widowiskowego.
A to ma jakikolwiek związek z samym tylko faktem zatrzymania ruchu tramwajów?
Wypadek to widowisko wg Ciebie? Gratulacje. O czym pisałem, o zatrzymaniach czyli utrudnieniu dla pasażerów.
EOT
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: ukalo »

Ma to związek z tym że notorycznie piszesz swoje wymysły jako pewnik. To tyle - w kwestii Twojej wiarygodności.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kuba »

Dzisiaj w godz. ok. 6:30-7:00 zatrzymanie ruchu tramwajów przy Widzew Stadion w kier. do Augustów. Przyczyna techniczna.
Początkowo myślałem, że to awaria jakiegoś tramwaju spowodowała zatrzymanie, ale przejeżdżając obok widziałem odholowywanego Jelcza 2603, więc to pewnie on zablokował przejazd stojąc na PAT.

Na KZ widziane 1355, 2615 oraz 2659.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Zatrzymania i wykolejenia - spis

Post autor: Kuba »

Od około 19:30 z powodu wypadku obcego (jakieś samochody osobowe) zatrzymanie ruchu tramwajów na ul. Rokicińskiej przy ul. Augustów w dwóch kierunkach jazdy. Tramwaje zawracana na pętli Augustów. Na odcinku Augustów-Olechów uruchomiono KZ (jeździ na pewno jakieś stare Conecto).
Autobusy linii 82A, 82B w kier. do Dw. Łódź Widzew oraz linii W w kier. do Widzew Stadion kierowane objazdem z Augustów przez ul. Rokicińską, z zawracaniem na światłach przy skrzyżowaniu z drogą wjazdową na stację benzynową przy posesji 156.

W czasie pisania tego posta utrudnienia nadal trwają.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ