Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Cofnięcie w czasie...
Przedwczoraj, jadąc do Konstantynowa busikiem byłem świadkiem dziwnej sytuacji. Około 300 metrów przed Brusem (koło ul. Juszczakiewicza) na jednym torze stały GT6 #42 (w stronę Łodzi) i nieznana z numeru 803-ka (w stronę Kanzasu), otoczone tłumem pasażerów, idących przez pola w stronę Retkini. Wyglądało to tak, jakby motorniczy GT6 zjechał za wcześnie z mijanki przy zajezdni i spotkał się z drugim tramwajem na jednotorowym odcinku...

Ktoś wie coś więcej?
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Pomorska na kierunku Telefoniczna -> Plac Wolności. Powód bliżej nieznany. Ruch po sąsiednim torze bez przeszkód - prawdopodobnie awaria któregoś z wagonów.

Po obserwaji zjawiska wynikało z niego że możliwą przyczyną był zanik napięcia na podstacji albo awaria któregoś z wagonów. W na Pomorskiej stał samochód sieciowców, a około 17 Pomorską zmierzał dzwig. Ruch kołowy i tramwajowy utrudniony cały dzień zarówno w jedną jak i drugą stronę. Linie 2, 4, 7, 13, 15, 43, 46 na danym odcinku stały w gigantycznych korkach, lub jeżdziły wieloskładami...
esperal
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pt 16:27, 16 lut 2007
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: esperal »

Wczoraj ok. godz 23 na odcinku Brus - Konstantynów nastąpiłą awaria trakcji. W związku z tym, GT6 (niebiański) został uwięziony koło Parku Miejskiego, a jakas 803-ka na mostku przy Brusie. TP wypuścił 2 busy zastępcze, w których było bardzo tłoczno. Z tego co widziałem ekipy naprawcze stały niedaleko ulicy Bocznej, to chyba gdzieś tam cos sie popsuło Obrazek
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Dziś rano (ok. 10.30) na Kopernika z bliżej nieznanych mi przyczyn stanęło 46, tamując ruch na ok. 20 minut. Niby niewiele, ale wystarczyło, żeby na Żeromskiego zrobił się "ogonek" sięgający za al. Mickiewicza. W momencie, gdy wysiadałem, żeby zobaczyć, co i jak, sprawca całego zamieszania odjechał... i nie dowiedziałem się. Natomiast przywracanie normalnego ruchu nieco trwało (naliczyłem 7 składów) i po Gdańskiej jechało niezłe stadko Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Rano ok 7.30 widziałem Citarke krótką na Pomorskiej przy Sterlinga w kierunku placu Wolności wypchaną ludźmi z napisem "autobus za tramwaj". Nie wiem co sie działo poniewaz tramwaje w kierunku Konstytucyjnej normalnie jeździły.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Wczoraj ok 15 jakieś zatrzymanie na Przybyszewskiego. Jako "za tramwaj" 1694" zdjęty chyba z 96
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Słyszałem tylko komunikat o odwołaniu zatrzymania.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Dzisiaj ok. 18 przez kilkanaście minut wszystkie tramwaje zawracały na pętli Bratysławska, przyczyn nie znam Obrazek
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Oberwanie się luzownika pierwszego wózka drugiego wagonu w składzie "14" 2278+2279 na Wyszyńskiego przy Króla w kierunku Wyszyńskiego
Chester
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: śr 09:10, 10 paź 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Post autor: Chester »

W wyniku zerwania trakcji na pętli Augustów, tramwaje były zawracane na pętli Stary Widzew (Widzewska, Batorego). zatrzymanie trwało od ok. 13-14:40.
Jechałem akurat składem 1538+1543 na linii 10, wczesniej na wysokości przystanku Konstytucyjna zauważyłem skład 1834+1835 na linii 9 jadący w kierunku centrum z napisem na wyświetlaczu Legionów. Dziwne przecież na Radiostację mogła spokojnie dojechać, a na pętlę Legionów to trochę na około...
Na wyłączony odcinku wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.
Pierwsze tramwaje dotarły na pętle Augustów przed 15, tak 14:50.
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Brak napiecia na Kilinskiego o 17:15 wiec tramwaje stoja:)

Nie wiem jak dlugo bo skonczyłem prace
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ok 8.30 zatrzymanie w Pabianicach przy Zamku w obu kierunkach z powodu najechania przez TIR-a na autobus miejski linii 8. Info o zatrzymaniu od koleżanki która akurat jechała do Łodzi busem a najechanie na autobus to już dodatek od Prof-klosa Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jakaś awaria miała miejsce na al. Politechniki koło 9.20 rano. Linia 15 w kierunku Telefonicznej jeździła objazdem przez Rzgowską, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowską, Czerwoną, Wróblewskiego. Na objazd załapały się potrójniaki!
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Około godzin południowych jakiś skład podobno połamał patyk na Kilińskiego. Info od motormana "szóstki", którą akurat jechałem. Objazd tejże "szóstki" jadącej od strony Kurczaków był następujący: z Kilińskiego w Przybyszewskiego i dalej Piotrkowską, Czerwoną, Wólczańską, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską, Legionów, Zachodnią, Ogrodową, Północną, Franciszkańską powrót na swoją trasę.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4633899.html pisze:Zasłabł w tramwaju i zmarł

W czwartek tuż przed godziną 9 rano zasłabł jeden z pasażerów tramwaju linii 11. Na skrzyżowanie Politechniki/Skrzywana natychmiast wezwano karetkę.


- Dostaliśmy informację o zasłabnięciu. Ratownicy stwierdzili zatrzymanie krążenia i zaczęli reanimację - mówi Norbert Rzadkowski, dyspozytor łódzkiego pogotowia. - Lekarzom udało się przywrócić czynności życiowe i po zabezpieczeniu pacjenta ruszyli do szpitala. Niestety, na krótko przed dojazdem do szpitala WAM serce mężczyzny ponownie stanęło i nie udało się już przywrócić jego pracy.
Dodatkowo mamy jeszcze potrącenie:
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4633957.html pisze:Łódź: tramwaj potrącił kobietę

Wydawało się, że Wszystkich Świętych minie w Łodzi wyjątkowo spokojnie. Niestety kilka minut po godz. 18 doszło do groźne wypadku. Ciężko ranna jest jedna kobieta.


(...) Na przystanku przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Strykowskiej tramwaj potrącił kobietę. Nie wiadomo na razie kto zawinił, ranną zabrała karetka pogotowia.

Według policji to pierwszy wypadek 1 listopada w Łodzi. Do tej pory w wyniku miejskich kolizji nie było rannych ani ofiar.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

ZKA-2 pisze:Brak napiecia na Kilinskiego o 17:15 wiec tramwaje stoja:)

Nie wiem jak dlugo bo skonczyłem prace


Sekundę. Zaraz samo załączyło. A co do komunikatu usłyszałeś go na awar3??
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

dziki pisze:
ZKA-2 pisze:Brak napiecia na Kilinskiego o 17:15 wiec tramwaje stoja:)

Nie wiem jak dlugo bo skonczyłem prace


Sekundę. Zaraz samo załączyło. A co do komunikatu usłyszałeś go na awar3??

Pewnie 8-)
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Wczoraj tzn. 1.XI.2007 co chwile były zaniki napięcia szczególnie w rejonie Ronda Solidarności. Potrójniaki swoje zrobiły + korki. Momentami jak nie rozłączyła podstacja spadki napięcia były do tego stopnia że w drugim i jak był to w trzecim wagonie rozłączało już jazde. Ciżężko było szczególnie że korek z górki to wagony uciekały do tyłu na samochody:/ Ale na szczęście w czasie jak ja jechałem nic nie najechało na osobówki Obrazek
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

ZKA-2 pisze:
dziki pisze:
ZKA-2 pisze:Brak napiecia na Kilinskiego o 17:15 wiec tramwaje stoja:)

Nie wiem jak dlugo bo skonczyłem prace


Sekundę. Zaraz samo załączyło. A co do komunikatu usłyszałeś go na awar3??

Pewnie 8-)


To wiedz, że ja podawałem ten komunikat:)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Duże korki były wczoraj na Legionów i Pomorskiej: potrójniaki, D1, D2, wzmocnienia zrobiły swoje. Star pogot stał wczoraj na pl. Wolności ok. 15.30, a sam plac był pełny tramwajów Obrazek

Zatrzymanie na 3, tramwaje nie dojeżdżają na Widzew i Zarzew. Jakiś skład z zepsutym pantografem zawrócił na Lodowej. Na KZ 1652 i ... 2077! A Lodowa ostatnio przeżywa renesans Obrazek
ODPOWIEDZ