Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/916195.html pisze: Obrazek
Poranek bez tramwajów
dziś
Niesprawny pantograf "dziesiątki" oraz uszkodzona sieć trakcyjna były przyczyną wczorajszego porannego wstrzymania ruchu tramwajów na skrzyżowaniu ulic Kopcińskiego i Narutowicza. Między godz. 6.10 a 7.15 tramwaje linii 7, 9, 12 i 13 kierowano objazdami. Uruchomiono również osiem autobusów komunikacji zastępczej.

(izj) - Express Ilustrowany
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Jest zatrzymanie na Narutowicza w kierunku stoków. Dziewiątka przywaliła w Tico, niestety tak nieszczęśliwie że zablokowała również ruch na Kilińskiego
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

O 16.25 niezidentyfikowany skład 805-ek stała na światłach awaryjnych w połowie drogi pomiędzy Kilińskiego a Sienkiewicza na al. Piłsudskiego. Za nim Citek, a z tyłu dojeżdżała 8, wypełniając skutecznie przestrzeń i blokując wjazd na odcinek kolejnym składom. Blokujący stał z otwartymi drzwiami z opuszczonymi patykami. Ale patrząc na to, że wspomniana 8 wjechała na odcinek to chyba nie był zanik napięcia.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Skład nieznanej mi linii, jak i niewiadomych mi numerów taborowych, stał na krańcówce Pl. Niepodległości. Dzisiaj ok. 17:30.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

klocu pisze:O 16.25 niezidentyfikowany skład 805-ek stała na światłach awaryjnych w połowie drogi pomiędzy Kilińskiego a Sienkiewicza na al. Piłsudskiego. Za nim Citek, a z tyłu dojeżdżała 8, wypełniając skutecznie przestrzeń i blokując wjazd na odcinek kolejnym składom. Blokujący stał z otwartymi drzwiami z opuszczonymi patykami. Ale patrząc na to, że wspomniana 8 wjechała na odcinek to chyba nie był zanik napięcia.

O 17:30 stał tylko Citek 1203, za nim skład 2426+2427, i tylko te dwa "robiły" za zatrzymanie.
Przed Citkiem panowie sieciowcy coś ostro kombinowali ze spawarką przy torowisku.

Za KZ robiły 3926 i 2857, przynajmniej takie przyuważyłem po drodze.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A co to za autobus ten 3926?
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

Widać źle spisałem, albo źle widziałem :) Proszę się nie czepiać, ciemno było, a te autobusy ino myk, tak szybko uciekły :)

Tak więc na KZ jest prawdziwy tylko jeden numer - 2857, drugi widziany przezemnie to jedna wielka niewiadoma. Pamiętam jedynie, że na wyświetlaczu miał K jako oznaczenie linii, może to komuś pomoże w identyfikacji :)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jakub Dombrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Życie Pabianic pisze: Tramwaje nie jadą
Dziś około godz. 16.00 tramwaj wjechał w mercedesa przy zbiegu Zamkowej z Kościuszki.

Kierowca nowiutkiego czarnego mercedesa klasy S chciał wyjechać z Kościuszki, "przeskoczyć" przez Zamkową i wjechać w Pułaskiego. Nie zdążył. Na jego drodze pojawił się tramwaj. Mercedes z rozbitym przodem zjechał na pobocze.
– Nie możemy nawiązać łączności z tramwajarzem, któremu samochód zajechał drogę – mówi dyspozytor łódzkiego MPK. – W ciemno wysłałem już do Pabianic autobus komunikacji zastępczej i wóz techniczny. Jeśli tramwaje nie ruszą, będą jeździły autobusy.

Przejeżdżałem zaraz po akcji, zatrzymanie trwało max. 20 minut.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Dziś było jakieś zatrzymanie w kierunku Retkini po godz 17. Linie 8, 10, 14 kierowane były przez Narutowicza, Gdańską, Kopernika.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

o3r pisze:Dziś było jakieś zatrzymanie w kierunku Retkini po godz 17. Linie 8, 10, 14 kierowane były przez Narutowicza, Gdańską, Kopernika.
To może z tego powodu o czym pisał 'klocu' ??? Dodam tylko, że Cityrunnery miały inny objazd. Kierowano je z Augustów do Radiostacji.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

A więc:
Na Piłsudskiego przy Sienkiewicza było wykolejenie-trwało dobre dwie godziny.

Na Przybyszewskiego przy Tatrzańskiej od 15:37 do 16:24 było zatrzymanie ruchu w dwóch kierunkach spowodowane kolizją pociągu 3/4 z Hondą Civic-wina kierującej samochodem.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/916798.html pisze: Obrazek
Trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny

Do trzech poważnych wypadków doszło wczoraj na łódzkich ulicach. Jeden z nich zakończył się śmiertelnie. Strachu mogli się również najeść pasażerowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Kwadrans przed godz. 9 pod kołami opla corsy, kierowanego przez Reginę K., znalazł się ośmioletni chłopiec. Konrad T. przechodził przez zebrę na skrzyżowaniu ulic Pogonowskiego i Zielonej, kiedy uderzył go samochód. W wyniku wypadku doznał wstrząśnienia mózgu i złamania kości czaszki. Karetka pogotowia zawiozła go do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Dwie godziny później doszło do tragicznego wypadku na ul. Kurczaki , w którym zginęła 64-letnia Janina Ł. Kobieta przechodziła w pobliżu pasów, kiedy potrącił ją chevrolet astro, prowadzony przez 56-letnią Jadwigę W.

Z kolei o godz. 13.20 opel uderzył w autobus linii nr 60, zmierzający do Dworca Fabrycznego. Do wypadku doszło na ul. Wojska Polskiego, w pobliżu ul. Źródłowej. Kobieta kierująca oplem trafiła do Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Pasażerom MPK nic się nie stało, tak jak w przypadku kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Kilińskiego. W tramwaj linii nr 9, jadący ul. Narutowicza, wbiło się daewoo tico, kierowane przez młodego mężczyznę. Ruch tramwajów na tym odcinku szybko wznowiono.

Dłużej na przystanku musieli poczekać pasażerowie MPK wsiadający na al. Piłsudskiego około godz. 17. Ale nie z powodu kolizji. Między Kilińskiego a Sienkiewicza popsuł się tramwaj.

Agnieszka Magnuszewska - POLSKA Dziennik Łódzki

Obrazek
W tramwaj linii 9 wbiło się daewoo tico
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

dzisiaj przed 8, zderzenie auto z tramwajem na Al.Bandurskiego/Wyszyńskiego.

Oczywiście sygnalizacja nie potrzebna bo po co ?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Chwilę przed 16 na skrzyżowaniu Pomorskiej i Przemyskiej puszka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z 12/12 (numeru wagonu nie pamiętam, ale będą foty na galerii). Ruch wznowiono po 20. Zablokowane były oba kierunki, ponieważ przejazd przez skrzyżowanie odbywa się po 1 torze. W zatrzymaniu utknęło 6 składów, w tym techniczna enka.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Godz. 18.00. Prawdopodobnie zanik napięcia w sieci na Narutowicza. Stoją tramwaje w obu kierunkach, jednak wjazd dla autobusów na przystanki A+T jest udrożniony. Widziałem NR jeżdżący po przystankach i informujący o sytuacji.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

o3r pisze:Chwilę przed 16 na skrzyżowaniu Pomorskiej i Przemyskiej puszka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z 12/12 (numeru wagonu nie pamiętam, ale będą foty na galerii). Ruch wznowiono po 20. Zablokowane były oba kierunki, ponieważ przejazd przez skrzyżowanie odbywa się po 1 torze. W zatrzymaniu utknęło 6 składów, w tym techniczna enka.

Masz na myśli 20 minut a nie godzinę 20, racja? ;) BTW akurat tamtędy przejeżdżałem składem 1440+1441, który ledwo zdążył wysadzić pasażerów i zaraz wznowiono ruch.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

@o3r: 1714+1715. Stałem przed mijanką na działkach:)


@Kuba: 10 minut zatrzymania-tylko 12/6 i 12/1 zdążyły pojechac objazdem przez Piłsudskiego.


@Bros: 1826+1827 to przeca eLka
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez dziki, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Gdzie jest teraz ulica Przemyska? myślałem, że zniknęła pod szpitalem?
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Kawałek od Pomorskiej pozostał wg mapy MODGiK

Wczoraj ok. 19.50 wypadek na Wojska Polskiego/Franciszkańskiej, były objazdy (ale nie powtórzę dokładnie jakie - słyszałem komunikat w tramwaju).
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

Widziałem Dzisiaj na Pomorskiej przy Rondzie Solidarności Pesę ściąganą w stronę Telefonicznej przez Cityrunnera. Patyk Pesowoziszcza przegięty do tyłu - praktycznie peżał prosto na dachu... Całość widziana między 11:20 a 11:45.

pzdr,
krzyskup
ODPOWIEDZ