Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Tragedia na łódzkim Julianowie

Na ul. Zgierskiej przy Pojezierskiej ok. godz. 14 doszło do dramatycznego wypadku.
Ruszający z przystanku tramwaj linii 16 potrącił stojącego zbyt blisko szyn 62-letniego mężczyznę. Niestety mimo szybkiej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł w karetce w drodze do szpitala.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Ruszający z przystanku tramwaj linii 16 potrącił stojącego zbyt blisko szyn 62-letniego mężczyznę.
Normalka na większości tych nowych przystankach jest ciasno, sporo ludzi się przemieszcza i blisko tramwaju się znajduje Obrazek
Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Dzisiaj też delikwent mało nie wpadł pod tramwaj na Narutowicza - dobrze, że motorniczy zdążył zahamować. Facet przewrócił się na tor.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

a dziś przed tym nieszczęsnym wypadkiem na Zgierskiej czasem też nie było jakiegoś zatrzymania?
Kolega mnie przed południem poinformował, że coś się stało z wagonem linii 46, objazdy były wiadomo jakie.
Tzn. po 12ej widziałem Pesy jadące od Telefonicznej i "46" kołujące na Pl. Wolności.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Nu, było coś.

ŁWD podało, że zmarły miał 64 lata.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Mielony po zgiersku. Nietrzeźwy pieszy zatoczył się pod drugi wagon ruszającego składu 3906+3907 jadącego w kierunku Helenówka
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/932277.html pisze: Obrazek
Mężczyzna zginął pod kołami tramwaju

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 14 na przystanku tramwajowym na ul. Zgierskiej przy skrzyżowaniu z ul. Julianowską.

64-letni mężczyzna wysiadł z tramwaju, a gdy pojazd ruszył, pasażer zachwiał się i wpadł pomiędzy wagony. Lekarze pogotowia przez kilkadziesiąt minut próbowali go ratować, ale rozległe obrażenia głowy spowodowały, że zmarł w karetce.

- To były ułamki sekund - relacjonuje pani Małgorzata, świadek wypadku. - Widziałam, jak ten mężczyzna zatoczył się, wpadł pomiędzy wagony i upadł pod koła. Wezwałam karetkę pogotowia i straż pożarną.

- Spojrzałem w lusterko, wszyscy wysiedli. Zamknąłem drzwi i ruszyłem - mówi Jerzy Wojciechowski, motorniczy z 20-letnim stażem. - Nagle usłyszałem krzyk ludzi. Zatrzymałem się i wtedy okazało się, że doszło do wypadku.

Motorniczy był trzeźwy. Z relacji świadków wynikało natomiast, że mężczyzna, który wpadł pod tramwaj, mógł być pod wpływem alkoholu.

Po wypadku tramwaje nie jeździły przez ponad godzinę. MPK uruchomiło autobusy zastępcze.

(tj) - Express Ilustrowany

Obrazek
Feralny przystanek na ul. Zgierskiej.

Obrazek
Jerzy Wojciechowski, motorniczy, jest wstrząśnięty tym, co się stało.

Niezawodny EI podsumował wszystko - szkoda, że dali przypadkowe (?)zdjęcie tramwaju...
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

1855 spychał skład 3906+3907 który potrącił.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Czemu był spychany?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Żeby w zajezdni przeprowadzić komisyjne badanie. W czasie jazdy mogłoby dojść do jakiejś awarii, a wagon musi być w takim stanie technicznym, jak w momencie wypadku.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

W piątek koło 13.00 12tki nie docierały na Retkinię. Ktoś coś wie?
patryks92
Coś mówi
Posty: 30
Rejestracja: pt 22:00, 02 lis 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: patryks92 »

7.12.2008 godz. 17:40
7/? 2304+2305 <- Wagon uszkodzony podczas wypadku...
13/? 2700+2701
+ 2 inne

Przyczyna wypadek samochodu na przejeździe na ulicy Niższej

Odblokowane o 18:04. Policja była... :D
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez patryks92, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

@tomasz.bu: Wiem co było bo miałem "12"-czas wyrównywały przed zmianami-jutro powtórka z rozrywki czyli korki na Pomorskiej.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A muszą wszystkie na raz? Toż to bzdura kompletna! Pasażer nie potrzebuje by dana brygada jechała o czasie. On potrzebuje, by z grubsza co 7 minut jechał tramwaj...
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika/nnm_ExIllustr_logo.gif[/img] pisze:Pijany kierowca gnał przez Łódź!

2 promile alkoholu miał we krwi 50-letni Krzysztof M., który w sobotę przed godz. 23 pędził mercedesem po al. Politechniki, wjechał na skrzyżowanie z ul. Obywatelską przy czerwonym świetle i uderzył w prawidłowo skręcające cinquecento.


Mercedes odbił się od fiata i sunął w kierunku osób stojących na przystanku. Ludzie rzucili się do ucieczki. Na szczęście auto zmieniło tor jazdy i z impetem wpadło na torowisko, gdzie się zatrzymało.

(...)

Obrazek

* * * * *

W sobotę przed południem na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i al. Mickiewicza 23-letni kierowca opla ascony wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, wprost pod nadjeżdżającego smarta. Siła uderzenia była bardzo duża. Asconę odrzuciło i zatrzymała się dopiero na torowisku - kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. (...)

Z kolei przed godziną 1 w niedzielę na skrzyżowaniu ulic Kopcińskiego i Narutowicza kierowca vw polo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok mazdy. (...)

Obrazek
Te rozbitki zawsze muszą zatrzymywać się na torowisku...
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Efekty wypadku na Politechniki widziałem po północy z okien N7. Fiacik zmasakrowany. Szkoda, że jak zwykle przez jakiegoś bandytę cierpią normalni ludzie. Miejmy nadzieję, że chociaż swoje odsiedzi.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

O 18.24 zakończyło się zatrzymanie tramwajów w rejonie placu Wolności. Powodem była awaria przewodu jezdnego na Pomorskiej między PLW i Wschodnią. 13, 43 i 46 widziane na Kościuszki. 15 jeździła objazdem przez Zachodnią. Sznur tramwajów w kierunku zachodnim ciągnął się od placu do Sterlinga. NR twierdzi, że uruchomiono KZ, ale ja żadnego nie widziałem Obrazek
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Ja natomiast widziałem jeden autobus na KZ Obrazek Jakaś 405, numery niestety nie pamiętam.
Generalnie bajzel był niesamowity. Zarówno na Pomorskiej, jak i siłą rzeczy na placu Wolności gdzie również stały tramwaje.
Po włączeniu napięcia NR nakazał dwóm składom, które już zjeżdżały do zajezdni założenie liniowych tablic i wyjazd normalnie na trasę.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

No na placu masakra była Obrazek
tramwaje na Kilińskiego stały do Rewolucji.
Wszystko zdarzyło się jakoś w tym samym czasie, gdy prezydent Kropiwnicki włączał światełka na choince na placu.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ok 18.00 zatrzymanie było w Ksawerowie na przecięciu DK14. Prawdopodobnie było wykolejenie/oberwanie silnika lub luzownika bo do wagonu przyjechał dźwig i pogotowie techniczne. Z opisu znajomego kierowcy z PKS była to jakaś bulwa. Wizualnie wagon stał na torach. Wagon jechał w kierunku Pabianic. MPK ponoć wysłało jeden krótki wóz i MZK Pabianice tez jakieś Jelczysko podesłało na KZ.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SZAUTER, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ