Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

@Simon
- na Warszawskiej awaria osi (bodaj wał), wstawiony na pieski, pieski się wykoleiły...
- na Przybyszewskiego - zderzenie tramwajów na pętli Augustów (nieostrożne cofanie), jedno 'Z4' wysłane jako KZ za '3' na Widzew Wschód.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

Dziś do ok.15.10 - 15.20 trwało zatrzymanie tramwajów na Pl.Wolności. W zatrzymaniu utknęły od czoła : TP#12(43BIS),MKT#13(46),2205+2206 (4) oraz 1440+1441(15),4(46) oraz jakieś bulwy od Pomorskiej. Przyczyna: Kierowca terenówką źle zaparkował (za bardzo wystawał mu tył) i TP#12 nie mógł przejechać.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Wykolejenie na pętli Stoki prawdopodobnie po godzinie 14. 12 i 43 zawracały na pętli Telefoniczna.
lipton
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: wt 22:50, 15 sty 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lipton »

Zgierzanin pisze:Wykolejenie na pętli Stoki prawdopodobnie po godzinie 14. 12 i 43 zawracały na pętli Telefoniczna.
Potem jeszcze na Kilińskiego wykolejenie było :) Dokładnie na wysokości ledwo co nie staranowanego kiedyś kiosku ;)
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

2503+2504.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

„5” uszkodziła pantograf
dziś

W środę o godz. 11. na ul. Kilińskiego za Narutowicza (w kierunku północnym) tramwaj linii 5 uszkodził pantograf. Z tego powodu zatrzymanie ruchu trwało 25 minut.
(mj) - Express Ilustrowany
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze:Pasażer pobił motorniczego

Kilkanascie minut po godz. 15 jeden z pasażerów tramwaju linii 10 zaatakował motorniczego. Pracownik MPK został tak mocno pobity, że musiano wezwać pogotowie


Na przystanku na al. Mickiewicza (pod wiaduktem ul. Żeromskiego) 20-letni łodzianin wpadł do tramwaju i chciał zabrać motorniczemu torbę. Gdy ten stawiał opór młody mężczyzna zaczął bić pracownika MPK.

Motorniczy zdążył zaalarmować z kabiny firmę ochroniarską, z którą MPK ma podpisaną umowę. Na miejsce szybko przyjechali ochroniarze i zatrzymali dwudziestolatka. Został on przekazany policji. - Sprawca został zatrzymany - mówi Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Twarz motorniczego była bardzo obita. - Wezwano pogotowie, aby lekarz sprawdził obrażenia motorniczego. Okazało się, że musiał on trafić do szpitala na wydział okulistyczny - mówi Bogumił Makowski z MPK.

Utrudnienia w ruchu tramwajowym nie trwały jednak długo. Do pojazdu natychmiast wsiadł inspektor z nadzoru ruchu, który również przyjechał na miejsce i odprowadził pojazd na krańcówkę. - Tam wsiądzie inny motorniczy i tramwaje wróci na trasę - mówi Makowski.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

lipton pisze:
Zgierzanin pisze:Wykolejenie na pętli Stoki prawdopodobnie po godzinie 14. 12 i 43 zawracały na pętli Telefoniczna.
Potem jeszcze na Kilińskiego wykolejenie było :) Dokładnie na wysokości ledwo co nie staranowanego kiedyś kiosku ;)

Dziś kilka minut przed 14 w tym samym miejscu drugim wózkiem drugiego wagonu wykoleiła się 4 jadąca w kierunku Fabrycznego. Ruch był zablokowany w obu kierunkach bo wózek wjechał prawie że na przeciwny tor :) Fotek nie mam bo widziałem to z przejeżdżającej 8 a już byłem spóźniony trochę Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SZAUTER, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Ventlan pisze:
[img]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/img] pisze:Pasażer pobił motorniczego

Kilkanascie minut po godz. 15 jeden z pasażerów tramwaju linii 10 zaatakował motorniczego. Pracownik MPK został tak mocno pobity, że musiano wezwać pogotowie


Na przystanku na al. Mickiewicza (pod wiaduktem ul. Żeromskiego) 20-letni łodzianin wpadł do tramwaju i chciał zabrać motorniczemu torbę. Gdy ten stawiał opór młody mężczyzna zaczął bić pracownika MPK.

Motorniczy zdążył zaalarmować z kabiny firmę ochroniarską, z którą MPK ma podpisaną umowę. Na miejsce szybko przyjechali ochroniarze i zatrzymali dwudziestolatka. Został on przekazany policji. - Sprawca został zatrzymany - mówi Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Twarz motorniczego była bardzo obita. - Wezwano pogotowie, aby lekarz sprawdził obrażenia motorniczego. Okazało się, że musiał on trafić do szpitala na wydział okulistyczny - mówi Bogumił Makowski z MPK.

Utrudnienia w ruchu tramwajowym nie trwały jednak długo. Do pojazdu natychmiast wsiadł inspektor z nadzoru ruchu, który również przyjechał na miejsce i odprowadził pojazd na krańcówkę. - Tam wsiądzie inny motorniczy i tramwaje wróci na trasę - mówi Makowski.

10/3 1256+1344. Akurat miałem wątpliwą przyjemnośc jechac w przeciwnym kierunku i być świadkiem tegoż zajścia. Dzięki bogu szybko pojawiły się słuzby które zostały przez mnie powiadomione.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Dziś chyba wydarzyły się 6 usterek w MPK (tyle zaobserwowałem)! O ile sie nie mylę było wykolejenie na kilińskiego, około godziny 14:30 w linii 70A na przystanku Kopcińskiego narutowicza (ikarus) chyba skończyło się paliwo gdyż kierowca coś nalewał do baku a potem zdjął tablicę i odjechał. Wcześniej gdzieś coś się stalo ponieważ przez długi czas nie jeździły tramwaje i nagle przyjechały 4 "trójki" pod rząd. Około godzine później na ul. Przybyszewskiego przejechał czwórskład. 2388 holował jakiegoś elina którego pierwszy wagon (elina) a konkretnie jego tył był podniesiony. Za elinem od razu przyjechała trójka, za trójką jakiś zepsuty skład a za nim jeszcze jedna trójka! Potem Jeszcze widziałem 2 awarie.. Na Narutowicza widziałem tramwaj z tablicą awaria i chwilę potem jeszcze jeden z napisem jazda próbna.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Około 11 w Elinie #1350 zablokowały się hamulce tylnego wózka po wycieku oleju (te wynalazki mają hamulce hydrauliczne). Dwie osie wstawione na pieski. Popsuł się na wysokości cmentarza jadąc w stronę miasta, ściągnięty do zajezdni przez pociąg zawrócony na Lodowej.
Za nim pojechała jedna brygada liniowo, żeby zebrać ludzi z przystanków. Dwie kolejne pojechały bez ludzi żeby po zawróceniu w Centrum włączyć się do ruchu według rozkładu.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Kazik pisze:Około 11 w Elinie #1350 zablokowały się hamulce tylnego wózka po wycieku oleju (te wynalazki mają hamulce hydrauliczne). Dwie osie wstawione na pieski. Popsuł się na wysokości cmentarza jadąc w stronę miasta, ściągnięty do zajezdni przez pociąg zawrócony na Lodowej.
Za nim pojechała jedna brygada liniowo, żeby zebrać ludzi z przystanków. Dwie kolejne pojechały bez ludzi żeby po zawróceniu w Centrum włączyć się do ruchu według rozkładu.

To się zgadza, bo faktycznie ten skład widziałem około 11 godziny.. A wiesz może na jakiej linii jeździł ten elin?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 1 raz.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Od Simona (godz. 14:34):
Wypadek 3802+3803 z Volvo na Politechniki/Cieszyńska. Ruch zablokowany w obie strony. Jak na razie w zatrzymaniu jedna "15" i oczywiście uszkodzony skład.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

W sumie nie jestem pewien czy to wypadek bo poza uszkodzonymi pojazdami to chyba nikt nie ucierpiał. Może jutro prasa umieści w gazetach zmienkę to będziemy wiedzieć coś więcej Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

igor pisze:To się zgadza, bo faktycznie ten skład widziałem około 11 godziny.. A wiesz może na jakiej linii jeździł ten elin?
Jeździł na '3'. Zepsuł się na Przybyszewskiego przy cmentarzu.
WMC
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: śr 20:32, 05 gru 2007
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: WMC »

Około 14:40 przez awarie citka 1207 zatrzymanie na Augustów. Wagon prawdopodopnie zepsuł się na rozjeździe wjazdowym na pętle. Kiedy przybyłem na miejsce zdarzenia, citek był już zepchnięty, a po torze skrajnym toczył się już pierwszy wagon z zatrzymania. Utknęło około 5 składów, w tym najnowsza bulwa 1608+1609 na 10.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Po pierwsze-Citek 1208. Po drugie razem 11 składów
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Info z godz. 9.30.
Jakieś zatrzymanie na Piłsudskiego. Przez radiotelefon proszono kierowców linii 98, aby zatrzymywali sie na wysokości przystanków tramwajowych przy Przędzalnianej i Targowej. Nic więcej nie wiem niestety Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Info z godz. 17 M.C.:
Tramwaje nie dojeżdżają na Doły. 2111 jako KZ.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Dzisiaj około 7 rano linie '1' i '4' w kier. PN kursowały przez plac Niepodległości, Piotrkowską i Przybyszewskiego, natomiast około 15 widziałem '15' skręcającą z placu Niepodległości w Pabianicką.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ