Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

od godz. ok. 12ej nie docierają tramwaje na Helenówek (tzn. 46/46A jeździły normalnie, 16/16A na Wycieczkową)
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Powodem było zderzenie MKT#72 z koparka przy Teresy. Wagon z tego co słyszałem porządnie oberwał i jest znacznie uszkodzony oraz wykoleił się dwoma wózkami wyjeżdżając w jezdnie mniej więcej do jej osi. Więce3j szczegółów nie znam na ten moment.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:Bus na torach

Przez prawie godzinę przewrócony na lewy bok mercedes sprinter blokował torowisko na ul. Zielonej przy ul. Żeligowskiego.


Auto wpadło na tory tramwajowe kilka minut po godz. 8, gdy kierowca próbował uniknąć zderzenia z fiatem uno, który wymusił pierwszeństwo. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
[img]http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/50/71/4a92b8c5223f5_z.jpg[/img] pisze:Awarie i kolizje

Usterki techniczne i kolizje z autami były w środę przyczyną kilku przymusowych postojów tramwajów:


• O godz. 9.04 na ul. Franciszkańskiej w tramwaju linii 6, jadącym na południe złamał się pantograf. Przerwa w ruchu trwała pół godziny.

• O godz. 10.40 na ul. Narutowicza przy Radiostacji awaria sieci trakcyjnej zatrzymała na 40 minut ruch tramwajów w kierunku wschodnim. Uruchomione zostały dwa autobusy zastępcze.

• O godz. 14.30 na ul. Warszawskiej tramwaj linii 3 uderzył w wyjeżdżające z ul. Metalowej dostawcze auto. Pasażer samochodu trafił do szpitala, a przerwa w ruchu trwała 25 minut.

• O godz. 17.20 fiat panda wyjechał z ul. św. Teresy na ul. Zgierską wprost pod jadący na Radogoszcz tramwaj linii 11. Przerwa w ruchu trwała kwadrans.
[img]http://bi.gazeta.pl/img/tokfm_logo.gif[/img] pisze:Wykoleił się tramwaj, Zgierska zablokowana

W południe na skrzyżowaniu ul. Zgierskiej i Teresy tramwaj zderzył się z koparką. Jedna osoba trafiła do szpitala. Przez ponad godzinę zablokowany był ruch ze Zgierza w kierunku centrum.


Tramwaj linii 46 należący do Miejsko Gminnej Komunikacji Tramwajowej zderzył się z koparką kilka minut przed godziną 12. Pojazd wykoleił się i zablokował ruch na odcinku od ul. Kniaziewicza do Liściastej. Dziewięć linii tramwajowych nie mogło przejechać w kierunku centrum. Linie 4, 16, 16A kierowane były do pętli Warszawskiej przy ul. Łagiewnickiej, gdzie zawracały. Natomiast tramwaje nr 11 dojeżdżały jedynie do placu Wolności.

Przez zablokowane skrzyżowanie nie mogły przejechać także autobusy. Pojazdy omijały utrudnienia al. Włókniarzy. Na trasie Zgierz - Łódź uruchomiono komunikację zastępczą.

Po godz. 13 udało się usunąć tramwaj ze skrzyżowania i ruch został przywrócony.

Takiej wersji rozwinięcia MKT jeszcze nie widziałem :)
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

"pętla Warszawska przy ulicy Łagiewnickiej" - ładne sformułowanie Obrazek
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Czarny tydzień MKT, trzy wykolejenia i koparka Obrazek

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

A tak ciężko było wpaść na pomyśl zrobienia prostej sygnalizacji podobnej do tej na linii pabianickiej w miejscu przejazdu tramwaju przez drogę krajową. Lepiej prokurować kolizje, wypadki - uszkodzenia taboru, uszczerbek zdrowia pasażerów. Przecież to skrzyżowanie było, jest i będzie niebezpieczne z racji ograniczonej widoczności i znacznych prędkości tramwajów. No i kretynizmu wielu kierowców, wpychających się po chamsku - byle do przodu!!!!! "Liczę się ja, inni mnie nie obchodzą!!!!"

K...., rzygać się chce na tych bezmózgowych urzędoli.

Przepraszam za emocje, ale ile można czytać o kolizjach w tym miejscu. Może ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy !!!!
bartek
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: śr 21:52, 20 sie 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: bartek »

Przy Liściastej krzaki jakoś wycieli ale i tak to mało a tu dosyć że tramwaj na tym odcinku idzie w poślizg jesienią przez te liście to jeszcze te samochodziska. Ale i tak urzędasów to nie interesuje!!!
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Oj tak ślizgawica jest tam nie z tej ziemi Obrazek Tam jak ktoś Ci wyjedzie na 50 i mniej metrów przed wagonem praktycznie nie masz szans aby się zatrzymać. Tam średnio jeździ się 30-50 km/h więc kierowcy mają wiele do stracenia tam. Łącznie ze swoim zdrowiem.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

info Cvany:
Na Przybyszewskiego przed Tatrzańską w kier. Zarzewa wykoleiła się "8". Na KZ 2773 i 2037.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 1 raz.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

MNK pisze:info Cvany:
Na Przybyszewskiego przed Tatrzańską w kier. Zarzewa wykoleiła się "3". Na KZ 2773 najprawdopodobniej ściągnięty z 70.

Nie. Byłem przy tym. O to szczegóły:
-wykoleiła się 8 która jeździła na 8/10.
-skład 2413 + 2407
-Na KZ jeździło 2037 i 2773
-w zatrzymaniu utknęło tylko D3 na 1013
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 1 raz.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Co 8 robiła na Przybyszewskiego przy Tatrzańskiej? Może byłeś przy innym wykolejeniu?
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Na KZ 2037, nie 1037. Ok 10:25 wagon był wstawiany na tory.

Widziane o 12:10. Na Rzgowskiej pomiędzy przystankami Dachowa- Łazowskiego w kier. Kurczaków stał skład D3 (coś z pantografem?). W zatrzymaniu: winowajca, D3, 16, D3, 15, 15.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Adamix pisze:Co 8 robiła na Przybyszewskiego przy Tatrzańskiej? Może byłeś przy innym wykolejeniu?

Nie wiem, ale przypuszczam, że jechała z zajezdni.. Jak 8 jedzie z zaj. Dąbrowskiego jeździ przez Przybyszewskiego. Ale na pewno to wykolejenie, ponieważ ja nie daleko mieszkam od Tatrzańskiej i chyba wiem na jakiej ulicy mieszkam ;) Poza tym znam bardzo dużo ulic Łodzi. Po prostu prawdopodobnie ta ósemka (2413+2407) jechała z zajezdni.

Co do MNK:Tfu.. Znowu literówka :P Ostatnio pełno robię takich błędów. Oczywiście, chciałem napisać 2037 ale się widać za bardzo śpieszyłem :P
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 2 razy.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Miejsce zatrzymania się zgadza (8 przed Tatrzańską w kier. Lodowej).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogdan28
Czasem wpada
Posty: 72
Rejestracja: wt 16:27, 04 kwie 2006

Post autor: Bogdan28 »

Zgadza się. Akurat jechalem na Doły i widzialem 8 z zaj.
rafik1987
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: pt 12:14, 31 lip 2009
Lokalizacja: Księży Młyn

Post autor: rafik1987 »

Dzisiaj na Cmentarnej ok. 11:40 D2 uderzyło w człowieka, który prowadził wózek z kwiatami ulicą. Całe szczęście, że ucierpiały tylko kwiaty.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Nietypowo ale jednak dziś 5 autobusów w zatrzymaniu ruchu na rzgowskiej przy Bankowej po tym jak tuż za Dachową Audi ścięło latarnie i dachowało sunąc i koziołkując jakieś 100-150 metrów od miejsca uderzenia w latarnie. Wypadek miał miejsce ok 10.40 autobusy stały ok 25 min po czym puszczono je do Dachowej i Tuszyńską do Strażackiej.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wcale nie 5 autobusów, a tyle ile akurat zdążyło tam wjechać, bo policja co jakiś czas przepuszczała je w stronę Dachowej.

Wypadek nie miał miejsca o 10.40, ale około godz. 9.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Pomyliłem się. Zasugerowałem się odjazdem ze Zgierza a nie przyjazdem na Kurczaki Obrazek A autobusy zaraz po wypadku stały i nie były wpuszczane.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Doszło też do awarii komunikacyjnej - na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Tatrzańskiej wykoleił się tramwaj linii numer 8. Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 8.40, na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał. Tramwaje jeździły objazdami, ruch udało się przywrócić po 2 godzinach.

Źródlo: Nasze miasto
To to wykolejenie o którym mówiłem.
ODPOWIEDZ