Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Zielona dziś po południu to generalnie był kosmos.
Sporo przed 17 awaria składu 1806+1807 na przystanku przed Kościuszki (kier. Stoki). Korek 20 tramwajów o 17.15 sięgał za Lipową, a jeszcze się wydłużał. (w korku z ciekawszych rzeczy stały 3 brygady linii 2 pod rząd, co świadczy o innych wcześniejszych zatrzymaniach). Nie wiem czy przed awarią nie było w tym miejscu innego przestoju, bo przez pierwszy kwadrans gdy już byłem na miejscu stojące w korku tramwaje nie włączały świateł awaryjnych, a nawet motorniczowie nie otwierali drzwi.
O 17.48 tramwaje ruszyły, gdy feralny skład (w którym wg relacji pracowników MPK padło "wszystko") został zepchnięty przez TP#7.

Przejechać zdążyła tylko jedna 12-stka, gdy na skutek nagromadzenia tramwajów... padła podstacja. Ruch na Zielonej został zatrzymany tym razem w obu kierunkach (na pewno między Wólczańską a Gdańską). Pierwszy utknął skład 2628+2629 (2) a właściwie nie zdążył nawet ruszyć z poprzedniego zatrzymania - podobno miał 2h opóźnienia Obrazek). Tramwaje ruszyły po 10 minutach, wcześniej podawano komunikat z prośbą o opuszczenie pantografów i powolne ruszanie Obrazek

W międzyczasie, ok. 17.20 przymarzła zwrotnica na Gdańskiej przy Zielonej w pozycji do skrętu. Ale tramwaje skręcać nie mogły, bo nie było miejsca na Zielonej. Przez to utworzył się spory korek również na Gdańskiej. Motorniczy z 15 dzielnie walczył ze śniegiem w zwrotnicy, że po ok. 10 minutach zwrotnicę udało się przestawić.


Z innych wydarzeń dzisiejszego dnia:
Ok. 14.30 działo się coś na Kopcińskiego przed Narutowicza w kier. północnym. (Spore zatrzymanie, szczegółów nie znam, info z drugiej ręki)

O 12.15 przez Zieloną, Gdańską w kier. Chocianowic przejechał czworoskład - 3266+3267 holował 3838+3839 (wagon 3838 z rozbitym przodem po wypadku, ale na pewno nie z tramwajem holującym, który był cały. Być może to sprawca wczorajszego wypadku na RLL (?)

Czarę goryczy ludzi idących przez pół Zielonej do Kościuszki przelewał objazd w kierunku południowym (od Piłsudskiego) spowodowany uroczystościami pod katedrą. Wypowiedzi ludzi nie nadają się do publikacji, a powrót z Zielonej na Kurczaki zajmował ok. 2h...
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Zaśnieżone szyny. Wykoleił się tramwaj
Przed 16.00 stanęły tramwaje. Dlaczego? Jeden wypadł z szyn

Skutki zimy odczuli pasażerowie tramwaju linii "P". Na ulicy Łaskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Tkacką wagon jadący w kierunku centrum wykoleił się. Był to drugi wagon tramwaju. Po około dwóch godzinach ustawiono go na torach przy pomocy dźwigu.

W tym czasie pasażerowie korzystali z autobusów zastępczych.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

px33 pisze:Awaria Eniki [16, nie pamiętam numeru] na przystanku Zachodnia-Zielona (więc ->Kurczaki), coś było nie tak z wózkami, z tego co usłyszałem, w asyście NR zjechała powoli do zajezdni.

Poza tym jakieś kierowanie (15 chyba) w związku z problemami przy Zachodniej i Legionów OIDP.

Zapewne 3922-3923 bo ta druga już od jakiegoś czasu nie jeździ.

Dodatkowo o godzinie 15.20 w Pabianicach było wykolejenie P/4 czwartym wózkiem na mijance Łaska/Tkacka (zwrotnica rozjazdowa) w kierunku do łodzi. Skład przejechał 3 wózkami na lewy niewłaściwy tor pod prąd a czwarty wózek postanowił pojechać właściwie po prawym torze. W zatrzymaniu stałem tylko ja P/3 reszta skrócona z Ikei do Dużego Skrętu. Ruszyliśmy o 16.45 dzięki pomocy lśniącego nowego dźwigu który oczywiście nie mógł sobie darować popisów typu "nie będę z wami współpracował" ;)
luki
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: sob 00:43, 01 kwie 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: luki »

Apropos linii P i tej fotki, chyba z EI: http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/2e/d5/4b428c125e859_o.jpg
Czy na dziennym P zdarza sie, że wypuszczana jest solówka? Które wagony obecnie kursują solo - tylko 3250, czy wymiennie z 3321?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Solo w dzień nie ma szans. Co najwyżej zdarzy się że plastik pojedzie do Pabianic jak już naprawdę nie ma innej rezerwy. Generalnie przykaz jest taki: linia P wagony tylko z automatem bez GPS, linia 15 - padliny totalne bez GPS i automatu, linia 16 dobre wozy z GPS i automatami oraz linia 6 bez automatów ale z GPS. Na nocnym P jeździ 3250.
luki
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: sob 00:43, 01 kwie 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: luki »

Dzięki za odp.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Starszą kobietę potrąconą przez samochód, pogotowie zabrało do szpitala. Nie jeżdżą tramwaje
Przed godziną 8.00 dostawczy peugeot potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych przy kościele NMP. Karetka zabrała poszkodowaną do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Zatrzymany został ruch tramwajów.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

[img]http://www.mmlodz.pl/images/icon_mm.gif[/img] pisze:Pierwszą przeszkodą w sprawnej komunikacji był zanik napięcia w okolicach skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Północną, przez co było ono nieprzejezdne. Tramwaje linii 1,6 oraz 15 jadące z południa miasta zawracały na pętli przy ul. Północnej, a 4 jechała objazdem.

Sorry, że wracam do starego wpisu, ale jak 1 mogła zawracać na Północnej? Jadąc od południa swoją trasą też nie mogłaby wjechać na pętlę. To tak na marginesie, co do rzetelności dziennikarskiej ;)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

9 nie może przestawić zwrotnicy na skrzyżowaniu Zielona/Zachodnia. Utknęło 5 składów. Objazd przez pl. Wolności(?) - info: MKazik.
rafik1987
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: pt 12:14, 31 lip 2009
Lokalizacja: Księży Młyn

Post autor: rafik1987 »

rano ok. godz 7:40 wykolejenie 9 na skrzyżowaniu marszałków na lewoskręcie. w tamtej chwili na miejscu była już cała ekipa potrzebna do wstawienia tramwaju. 13 jeździła objazdem przez Piłsudskiego.


Potem koło 7:50 NR widziany jak jechał wzdłuż Kopcińskiego oglądając stopień zaśnieżenia torowiska. Jednakże z tego co widziałem żaden pług torowiskiem nie przejechał do wieczora.
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

O 10 zatrzymanie przez zaparkowane w skrajni na Pomorskiej Audi (pod Wydziałem Prawa UŁ) pierwszy w zatrzymaniu skład 3631+3632 (15 > Telefoniczna). O 11:10 ruch wznowiono. Dalej TP#9 i dwie 15stki. Była KZ.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jak donosi Simon ok. godz. 10 widziane wytramwajenie na Włókniarzy/Kopernika składu 1740-1741 [12/2] drugim wagonem. Wagon ucierpiał, bo otarł się o słup. Na KZ 2674.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

_Coś_ na Dolnej tuż przy skręcie w Zgierską, prawdopodobnie zanik napięcia bo stały 2517+18 i w drugą stronę (do centrum) jakiś niezmodernizowany, widziałem to koło 17.30
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Około 11:00 przez Łagiewnicką -> Dolna jechał czteroskład. Drugi skład to 2501+2502.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pt 00:03, 02 mar 2007
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: Piotrek »

px33 pisze:_Coś_ na Dolnej tuż przy skręcie w Zgierską, prawdopodobnie zanik napięcia bo stały 2517+18 i w drugą stronę (do centrum) jakiś niezmodernizowany, widziałem to koło 17.30

Wykolejenie I wagonu składu skręcającego w Dolną.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Awaria 1932+1933 na Piłsudskiego przy Niciarnianej w stronę centrum. Korek od wiaduktu. Info: morton.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Dziś miałem 4,5 godziny własnego unieruchomienia 6/2 na pętli Strykowska od godziny 6.45 do 11.15. Powodem była awaria elektryczna przez którą w czasie jazdy nagle wagon zaczynał sam z siebie awaryjnie hamować. Pogotowie techniczne stwierdziło uszkodzenie nawrotnika. Ostatecznie o 11.15 przyjechał po mnie wagon z zajezdni wjechał przede mnie po czym podjechałem do niego i się podpiąłem. W tym czasie za mnie jeździła rezerwa liniowa. Na Strykowskiej generalnie motorniczowie 1 i 6 byli wkurzeni ze względu na nieprzejezdny zjazd między torowy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Zatrzymanie na Piotrkowskiej. W pobliżu katedry jakiś wypadek.
Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

GW pisze:Awaria i bezmyślność kierowcy spowodowały, że w dwóch miejscach miasta stoją tramwaje.

Na Piotrkowskiej od Tymienieckiego do Radwańskiej tramwaje unieruchomiła awaria. Na Gdańskiej między Struga a 6-go Sierpnia źle zaparkowany samochód.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

naszemiasto.pl pisze:Stanęły tramwaje na Piotrkowskiej
(Ad.)
Dzisiaj 14:09:02 , Aktualizacja dzisiaj 14:24:01

Studentka spiesząca na egzamin, podczas manewru zawracania uderzyła swoim renault w tramwaj linii 6.
Zdarzenie miało miejsce w środę na Piotrkowskiej przy Radwańskiej. Zablokowany został ruch tramwajów w kierunku północnym, w stronę al. Mickiewicza. Przypominamy, że zawracanie na tym odcinku Piotrkowskiej jest zabronione.
Źródło
EI pisze: W Łodzi trzeba przenosić auta - śnieg nie pozwala jeździć i parkować
(mj)
Dzisiaj 03:59:08 , Aktualizacja dzisiaj 04:00:41

Pasażerowie tramwaju 43 bis i czekający na niego na przystanku przy ul. Legionów musieli we wtorek przed południem przenieść auto zaparkowane zbyt blisko torów, żeby szynowiec mógł przejechać.

Za złe zaparkowanie samochodu trudno winić tylko kierowcę. Góry śniegu zalegające na jezdniach i chodnikach uniemożliwiają przestrzeganie przepisów.
Jak powiedział nam dyżurny MPK, w ciągu dnia takich akcji było co najmniej kilka.

Ok. godz. 11 tramwaj jadący ulicą Legionów, od pl. Wolności w kierunku ul. Gdańskiej, musiał się zatrzymać kilkanaście metrów przed przystankiem. Drogę tarasował mu opel stojący zbyt blisko torowiska. Kierowca zaparkował tak, jak pozwalały na to zwały śniegu, zalegające z prawej strony jezdni. Po półgodzinnych poszukiwaniach właściciela samochodu zdesperowani pasażerowie tramwaju i ci, którzy mieli dopiero do niego wsiąść, w obecności strażników miejskich, policjantów i dyżurnego ruchu MPK wzięli sprawy w swoje ręce - dźwignęli auto i przesunęli je głębiej na chodnik, wcześniej usuwając łopatami śnieg.

- Wszyscy szukaliśmy kierowcy - opowiada Bohdan Stasz, który czekał na tramwaj. - Na ulicy, w sklepach, ja pytałem nawet w teatrze. Denerwowałem się, bo jechałem na rozmowę w sprawie pracy aż na ul. Chochoła.

- Muszę się dostać na ul. Kopernika, jadę do przychodni na zastrzyk - dodał zirytowany Andrzej Doliński.

Podobnych sytuacji, gdy tramwaje stały - od kilkunastu minut nawet do godziny - z powodu źle zaparkowanych aut, było we wtorek i poniedziałek kilkadziesiąt.

- Od godziny 9 odbieraliśmy takie zgłoszenia niemal bez przerwy - mówi Dariusz Lipiec, dyżurny ruchu MPK. - Do godz. 14 było ich ok. 20. Najwięcej na ulicach: Pomorskiej, Legionów, Gdańskiej i Kopernika.

Zatrzymania trwały średnio 15 - 20 minut, ale zdarzały się i dłuższe.

- To nie nasza wina, że w takim stanie są ulice! - zżymają się kierowcy. - Gdyby było porządnie odśnieżone, nie dochodziłoby do takich sytuacji. A jak tramwaj akurat nie jedzie, to nawet trudno się zorientować, czy parkujemy wystarczająco daleko od torów.

- Śnieg nie może być usprawiedliwieniem - mówi sierż. sztab. Grzegorz Wawryszuk z łódzkiej drogówki. - Policjanci w zależności od sytuacji wystawiają mandaty w wysokości od 20 do 500 zł, wpisują jeden punkt karny, czasem tylko pouczają
Źródło
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ