Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

msq pisze:Dlaczego w Łodzi tak często zrywa się trakcja? Przecież to już powoli żałosne się robi. Pomijam już fakt, że informacji na przystankach nie było ŻADNEJ.
A to źle? Jeszcze powinni poskracać linie autobusowe, bo przecież dublują się z tramwajami.
Adamix pisze:Co szczególnie denerwujące, tablice elektroniczne przy Zielonej pokazywały czas do przyjazdu tramwaju! Wiecie na jakiej zasadzie to działa? Wydawało mi się, że GPS w tramwaju wysyła sygnał do systemu i na tej podstawie system oblicza czas dojazdu na przystanek. Tymczasem wyświetlany czas był odliczany poprawnie, malał od kilku do 1 minuty, a następnie kolejne linie znikały, a żaden tramwaj się nie pojawiał... (mówię oczywiście o 3, 11, 16). Skąd się na tablicach pojawiały takie kosmiczne informacje? Dodam, że tramwaje te nie jechały też w tym czasie ani po Zielonej, ani po Gdańskiej.
Tak samo "działa" zielona fala. Tramwaj jak trafi na czerwone to stoi, jak na zielone to jedzie i to samo było przed ŁTR, żadna filozofia. Gdyby działało to czas przejazdu by się skrócił, a nie wydłużył.

Po 13. sznurek tramwajów na Piotrkowskiej w kier. Centralu. PESA sprzęgnięta z Konstalem - tyle kojarze. O podobej porze jakieś najechanie przy Dolnej - chyba Citek w 16.

Po godz. 21. brak tramwajów na Dołach. Jeździła KZ. Później przy Hotelu Polonia brak 9 i 13. Za 20 min. po kolei 7, 9 i parę 13. Część 13 włączała się od strony Widzewa. No, ale po co 85, czy 70. Przecież jest tramwaj. Ostatnie 93 odjechało. Trudno.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

klocu pisze:@pawelczyk, @Jakub Dombrowski: jedno słowo: kur... cze.
Pisałem już kiedyś, że przez 2 tygodnie ostro naprawiano ten kawałek. A tu takie coś. (bo zdjęcie jest gdzieś na powiedzmy wysokości przystanku 57/98 dobrze kojarzę)

I akurat to chyba jest zaraz za naprawionym miejscem (za ładnie ułożone płyty z prawej nie?)
[...]

Tego fragmentu chyba nie robili, o ile pamiętam. Naprawiane były fragmenty bliżej Sienkiewicza, wyjmowali wtedy od razu więcej płyt, nie jedną. Widoczna na zdjęciu płyta leży tam od dawna. Wszystko jest na wysokości przystanku tramwajowego - w tle widać Klińskiego.

Dzisiaj torowisko było poprawione, ale nie nazwał bym tego naprawionym - uszkodzenie jest nadal wyraźnie widoczne, i odczuwalne w jadącym tramwaju.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

px33 pisze:Przypuszczam, że ten system nie uwzględnia zatrzymań tylko raz na jakiś czas liczy odległość tramwaju od przystanku i porównuje to z rozkładowym czasem przejazdu.

No tak, ale skoro tramwaj stoi w zatrzymaniu to jego odległość od przystanku się nie zmniejsza. A jeśli jedzie inną trasą, tym bardziej na dany przystanek nie podjedzie. Więc skoro wiadomo, że jest zatrzymanie ruchu i pojazd nie przyjedzie (a tu był wypadek przy Dolnej i 3-godzinny postój), naprawdę nie rozumiem dlaczego system tego "nie widzi".

Ponadto, co do zatrzymań, z powodu upałów rozpoczął się sezon na zatrzymania z powodu zasłabnięć, omdleń itp. Wczoraj ok. 20:15 kilkunastominutowe zatrzymanie na Piotrkowskiej przy Czerwonej w kierunku północnym. Była karetka i NR, utknęło 8 składów, ale objazdów nie zarządzono.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Kolejny dzień, znowu się dużo dzieje:
- ok. 7:45 po Rzgowskiej w kierunku pętli Kurczaki, jakiś skład MKT (tablice po 46) ciągnął niezidentyfikowany skład konstali- info z drugiej ręki
- do mniej więcej 7:55-8 na pętli brak 15,16, następnie widziane 3x15 oraz 3x16
- ok. 14:25 po Pabianickiej jechał czwórskład 3631+3632+3027+3028
- w godz. ~15:30-16 brak 11 oraz 46(A), nauki jazdy nie liczę Obrazek
- w godz. 16-16:30 brak "8" w kier. Teofilowa na trasie WZ, informacje z rozmów pasażerów. Ja załapałem się na ten pierwszy i leżałem na drzwiach, część ludzi przy Kaliskim się nie załapała
Solar
Bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw 19:31, 29 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Chojny

Post autor: Solar »

ok. 14:00 - 16 i 16A z Kurczaków jechały prosto Rzgowską w stronę Pl. Niepodległości. Sądząc po ilości ludzi na przystankach tramwajowych na Paderewskiego, to chyba nikt nie informował pasażerów o takiej zmianie.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

do 18.25 [16] i [11] -> Chocianowice skręcały z Zachodniej w Legionów, powodem była awaria składu konstali przy Zielonej.
Wcześniej jeszcze inna awaria bo widziałem [11] i [16] skręcające z Legionów w Zachodnią

Poza tym obficie wyłaził Icosit, więc tramwaje się ślizgały.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

msq pisze:Dlaczego w Łodzi tak często zrywa się trakcja? Przecież to już powoli żałosne się robi. Pomijam już fakt, że informacji na przystankach nie było ŻADNEJ.
Jeździł NR po przystankach i informował przez megafon. Na Kopcińskiego/Narutowicza było to lakoniczne: "tramwaje 13,7,9 nie kursują - proszę przejść na autobus", jednak "4-ki" też nie jeździły, a na KZ widziałem tylko jeden autobus. W praktyce to "70-ki" robiły za KZ... Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Co do Icositu, dojazd z Placu Niepodległości do Dąbrowskiego zajął dzisiaj "6" około 5 minut...
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ja jechałem swoją 3/3 minut 10 od Manufaktury do Lutomierskiej. Razem: ponad 20 min opóźnienia. Nie jest źle Obrazek
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

SEC pisze:
msq pisze:Dlaczego w Łodzi tak często zrywa się trakcja? Przecież to już powoli żałosne się robi. Pomijam już fakt, że informacji na przystankach nie było ŻADNEJ.
A to źle? Jeszcze powinni poskracać linie autobusowe, bo przecież dublują się z tramwajami.

Owszem, do tego powinniśmy dążyć w przyszłości. Jednak jak już niedawno pisałem w którymś wątku, przy obecnej awaryjności łódzkiej komunikacji tramwajowej (zerwania sieci, usterki składów, wypadanie części, wykolejenia, a ostatnio opóźnienia z powodu ślizgania się składów po torach (yyy, :roll: )) nie można pozbawić ludzi alternatywy autobusowej. Chyba że stwarzając linie dowozowe z prawdziwego zdarzenia, na tyle częste, by w razie awarii łatwo i szybko "przeciągnąć" taką dowozówkę wzdłuż tramwaju, nie odcinając jednocześnie całego osiedla od komunikacji na godzinę.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Awaria 2300+2301 [8] za przystankiem Łódź Kaliska Estakada Obrazek AUGUSTÓW ok. 16:30. W zatrzymaniu które trwało max. 10 min stał 2275+2276 [8].
solaris94
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 15:18, 14 cze 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: solaris94 »

Awaria składu 1005+1006 [3] na przystanku Kościuszki-Struga w kierunku północnym ok. 11:00. Skład zjechał do zajezdni przez Zieloną i Narutowicza. W zatrzymaniu stała Pesa (1854?) i 1836+1837 [2]
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez solaris94, łącznie zmieniany 2 razy.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Dzisiaj przed 9 kilkunastominutowe zatrzymanie na Rzgowskiej przy Paderewskiego w kierunku centrum. Utknęło ok. 8 składów, winowajcą tramwaj linii 15 (prawdopodobnie elektryka w wagonie #3838). Później o własnych siłach przejechał zakręt, zatrzymał się na przystanku na Paderewskiego, a stojąca za nim 16 pojechała prosto Rzgowską. Nie wiem czy w końcu zabrał pasażerów, ale później wagon widziany na Gdańskiej, więc chyba udało się naprawić.

Z kolei po 12-ej półgodzinny brak 7 i 13 na Śmigłego-Rydza w kierunku Śląskiej (w międzyczasie przejechały dwie "jazdy próbne").
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

Na Srebrzyńskiej uszkodzenie słupa, przyczyna nieznana, jest KZ.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Zatrzymanie na Bandurskiego/Włókniarzy kier Centrum z powodu awarii 1714+1715. Spychał 1348+1349.
W zatrzymaniu stało łącznie sześć składów.
Jedna z 14 skierowana na Żabieniec. Widziane ok. 18:40.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 2 razy.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ciuchajka pisze:Na Srebrzyńskiej uszkodzenie słupa, przyczyna nieznana, jest KZ.
7 do końca dnia jeżdżą na Zdrowie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Powodem wykolejenie wagonu. Info: Szauter.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

"Holowany przez wagon techniczny uszkodzony tramwaj linii 46 wykoleił się i uderzył w słup sieci trakcyjnej. Do zdarzenia doszło na ul. Srebrzyńskiej przed godziną 15. Nikomu nic się nie stało. [...] Uruchomiono 2 autobusy zastępcze."
Info: Express Ilustrowany str. 2
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

#1205 widziany w dniu 21 VI 2010 r. ok. godz. 12 w al. Politechniki z napisem "Awaria".
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

To jest planowy zjazd bez ludzi posiłkowej 11/14 lub 11/13.
ODPOWIEDZ