Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W przypadku naprawdę chwilowych zatrzymań to jest niewykonalne. W tym wypadku wywieszone informacje były, ale że się zmyły.

Ktoś je najwyraźniej zdjął żeby nie wprowadzały w błąd w kwestii trasy objazdu 6, która zmieniła się od wtorku, ale nie powiesił już nowych...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Najlepsze jest to, że na stronie MPK jest komunikat, o zmianie tras tramwajów, http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/wholemessage.jsp?articleId=11478
tyle tylko, że widnieje tam trasa przez Zachodnią, Limanowskiego, a nie Zgierską, tak jak jeżdżą tramwaje i tak jak jest na MPK-Łódź Traffic. Wydaje mi się, że tego komunikatu wcześniej nie było, a nawet jeśli był, to jest tu rozbieżność. Może zapomniano wpisać Zgierskiej w trasę 6, ale wygląda to, jakby sami się w tym pogubili. Tym bardziej, że godzina, pasowała by do zmiany trasy linii 6, z wczoraj.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

I w efekcie są takie sceny w tramwaju:

Wtorek. Wysiadam z 15, idę na przystanek 6 sprawdzić czy cały czas wisi kartka o zmianie trasy, żeby wiedzieć czy czekać na przystanku, czy iść na pl. Wolności na zetkę. Nie ma kartki, więc czekam.

Patrzę w rozkład, powinna być 6 o 16:20. Na wyświetlaczu ŁTR jej nie ma, ale już tak miałem, że 6 w rozkładzie była, na wyświetlaczu jej nie było, a przyjechała.

O 16:20 tramwaju nie ma. Czekam dalej. Po jakimś czasie na wyświetlaczu ŁTR pojawia się jedna 6 która ma przyjechać za n minut gdzie n minut jest od aktualnej godziny do 16:30 i kolejna o 16:30.

Myślę sobie, że pewnie przez jakieś zawirowania brygada która powinna jechać na kursie zatrzymującym się przy Legionów o się przesunęła się na 16:30 i wtedy jedzie. Głupi/źle przemyślany system tego nie rozpoznaje i myśli że on jedzie z 10 minutowym opóźnieniem, a dalej wrzuca rozkładowy odjazd z 16:30 nie wykrywając na tej brygadzie żadnego tramwaju z GPS.

Widzę że jedzie tramwaj z wygaszonymi wyświetlaczami. Ale gdy podjeżdża bliżej patrzę i widzę że w środku są ludzie, i to w całkiem sporej ilości. Okazuje się, że w drugim wagonie wyświetlacze ma zapalone, a na nich 6 STRYKOWSKA. Motorniczy wrzuca prawy kierunkowskaz. Ludzie z przystanku mimo tego wsiadają, ja wolę zorientować się w sytuacji. Przechodzę bliżej przodu i słyszę, że motorniczy woła "awaria" i każe ludziom wysiadać. W międzyczasie zauważam za nią kolejną 6, z tablicami manualnymi. Okazuje się, że system był mądrzejszy ode mnie.

Czekam aż ta niby zdefektowana 6 ruszy, co nie jest takie proste, bo do tego potrzebne jest "zielone" światło do skrętu w prawo w Legionów, a liniowo żaden tramwaj tak nie jeździ (ciekawe w jaki sposób motorniczy je wywołuje - żadnych przycisków przy sygnalizatorze dla tramwajów tam nie ma - czy to nastawienie zwrotnicy do skrętu w prawo powoduje automatyczne wyzwolenie odpowiedniej fazy sygnalizacji świetlnej?). W międzyczasie podjeżdża z tyłu kolejna 6, tym razem z kierunkiem ŻABIENIEC.

W międzyczasie jeszcze zjawia się jakaś KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA skręcająca z Legionów w Zachodnią. To idę do motorniczego tej 6 niezmodernizowanej spytać, jak on jedzie. Nie jestem jedyny, jakaś kobieta pyta czy skręca w Północną (w domyśle w Ogrodową w stronę Północnej). Odpowiada że tak. Ja się jeszcze dopytuję, czy w takim razie dojeżdża na Doły. Odpowiedź - nie, jedzie na Żabieniec. Ja - jak to na Żabieniec, jak skręca w Północną? Motorniczy - jak to jak? Przez Franciszkańską i Wojska Polskiego.

Dojeżdżamy do Wojska Polskiego, i już ludzie zaczynają się kłócić, czy jedzie na Doły, czy na Żabieniec. Jedni twierdzą, że na tablicy ma Strykowską, więc musi jechać na Doły. Inni słyszeli od motorniczego że tak jedzie (tzn. tak naprawdę słyszeli to co powiedział kobiecie przede mną - że skręca w Północną). Pokazuję że jest autobus zastępczy (utknął w korku na Franciszkańskiej i go dogoniliśmy, a raczej prawie dogoniliśmy). Ktoś na to, że Z5 jeździ już od 3 lat, to tak w kontekście mylenia zetki za tramwaj z Z5 (swoją drogą, była w Łodzi dłużej jeżdżąca linia zastępcza? Z3 za tramwaje na Limanowskiego było bardzo długo, ale czy dłużej? I czy w takim razie Z5 będzie mieć drugie miejsce?).

Co się stało potem, już opisywałem.

Ale nie ma co się dziwić że ludzie się gubią, jak informacja pasażerska raz jest, raz jej nie ma, raz wskazuje jedno, a raz drugie. Rozumiem że tablic na Żabieniec może na zajezdni nie było, ale w takim razie trzeba było nie zakładać żadnych, ew. jeździć w obie strony z kierunkiem Kurczaki, jeśli na tylnej ścianie komory na tablicę jest w nieestetyczny sposób wyklejony zjazd do zajezdni, a nie wstawiać Strykowską.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 2 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Na stronie MPK w zakładce utrudnienia oraz na MPK-Łódź Traffic ukazały się wczoraj komunikaty około 14:35, ze zmianą trasy 6, przez Zachodnią, Limanowskiego. Komunikat, o którym już pisałem, też zawiera taką trasę, ale miał obowiązywać od 8:15 13.01.2015. Wychodzi na to, że tramwaje od wczoraj, znowu powinny jeździć przez Zachodnią, Limanowskiego (według MPK-Łódź Traffic i informacji z utrudnień w ruchu), a komunikat posiada złą godzinę, albo przynajmniej dzień, od którego obowiązuje. Nie wie, czy tramwaje faktycznie tak jeżdżą, bo od wtorku, nie miałem okazji tędy przejeżdżać.
Jeśli chodzi o tramwaje linii 6, to dzisiaj rano widziałem 1704+1706 (6/4), który miał nadal na kierunku STRYKOWSKA.
Chyba uznano, że ludzie się już przyzwyczaili. Obrazek
Mateusz

EA-1 8-)
px33
Weteran
Posty: 5843
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Chyba uznano, że ludzie się już przyzwyczaili. Confused
Raczej nikomu nie chciało się wbijać nowego rozkładu do Rapida (bo bezpośrednio na sterowniki to jeszcze większa mordęga)
Nie było tablic Żabieniec gdzieś pod szybą?

A propos oznakowania - może dobrym pomysłem byłoby włożenie do każdego wagonu tablicy, która z jednej strony miałaby napis "TRASA ZMIENIONA" na czerwonym tle, a z drugiej "TRASA SKRÓCONA" na żółtym. Byłaby widoczną informacją o zmianie trasy i zasłaniałaby ten przylepiony napis o zjeździe
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Tramwaje jeździły tylko ze STRYKOWSKA na kierunku, tablic nie było, ani dzisiaj, ani we wtorek, tak jak pisaliśmy już wcześniej, nawet nie zbulwione składy miały na tablicach STRYKOWSKA. Zero informacji o Żabieńcu (choć niektóre składy miały na wyświetlaczach ŻABIENIEC, nie wiem czy to ma znaczenie, ale szczególnie składy na 100x). Tym bardziej to mylące, że jak tramwaj jechał przez Ogrodową, Franciszkańską, to pewnie ludziom, widzącym STRYKOWSKA, do głowy nie przyszło, że skręci w lewo, w Wojska Polskiego. Co do oznakowania, to wydaje mi się, że sama tablica TRASA SKRÓCONA albo ZMIENIONA, nie zdała by egzaminu. Ludzie pytali by się na większości przystanków, jak jest trasa zmieniona. Jeżeli już to z tablicą ŻABIENIEC, ale i wtedy kierunek nie informuje jednoznacznie o trasie przez Zgierską.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Według informacji telefonicznej MPK tramwaje linii 6 jeżdżą przez Zachodnią, Limanowskiego. Chyba łapały za duże opóźnienia przez Zgierską. Zamiast KZ podobno uruchomiono Z6. Rozkłady dostępne tylko na przystankach. Zapowiada się na dłuższe zatrzymanie.
Mateusz

EA-1 8-)
px33
Weteran
Posty: 5843
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Co do oznakowania, to wydaje mi się, że sama tablica TRASA SKRÓCONA albo ZMIENIONA, nie zdała by egzaminu. Ludzie pytali by się na większości przystanków, jak jest trasa zmieniona.
Nie chodzi mi o ten konkretny przypadek (kiedy informacja o objeździe jest znana od rana i wagony mogą dostać dwa komplety dekoracji), tylko o ogół przypadków, kiedy informacja jest podawana w ciągu dnia. Wtedy motorniczy mógłby od razu założyć tablicę objazdową i pasażerowie wiedzieliby że jest jakaś zmiana.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jak nikomu nie chce się z tymi wyświetlaczami bawić, to niech przynajmniej w obie strony jeżdżą one z kierunkiem KURCZAKI.

Tego systemu nie da się skonfigurować tak, żeby każdy motorniczy czy kierowca miał możliwość wyłączenia informacji o trasie i wbicia na tablice dowolnego numeru linii i krańcówki?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5843
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

W łódzkiej wersji R&G nie. Coś takiego (plus trochę bajerów) jest w Novamedii, tylko w tych nowych sterownikach za bardzo nie działa.
Na Chocianowicach w LD w sterowniku są wszystkie krańcówki do wszystkich ich linii, na Telefonicznej jest po 10 krańcówek z ramką i bez do każdej linii, ale pewnie mało który motorniczy ma listę.
W sumie najprościej byłoby wrzucić nowe rozkłady do Rapida, ale to wymaga interwencji operatora (z jakiegoś powodu MPK nie może tego robić samo) i byłby problem po zakończeniu objazdu (trzeba by wgrać objazdowe '6' jako dodatkowe brygady na linii i po zakończeniu objazdu dyspozytor musiałby zmienić przydziały dla wszystkich pociągów).
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Dzisiaj już pojawiły się zmienione rozkłady linii 5 i 6 na przystankach ale co do linii 6 na wyświetlaczu nadal był kierunek "STRYKOWSKA" ale pod wyświetlaczem na czerwono "DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jeszcze tego nie naprawili? Obrazek

Analizując rozkłady jazdy - 6 w szczycie i międzyszczycie kursuje co 12 minut. Z6 co 15 minut. Synchronizacja - zerowa, tzn. pojazdy są zsynchronizowane co kilka kursów.

A 6 w rozkładzie na stronie MPK jedzie cały czas na Strykowską...

Przez tydzień władze miasta nie potrafiły ani wymienić rury, ani prawidłowo poinformować o zmianach w komunikacji miejskiej. To nie jest normalne.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2286
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

10:25 Na Pomorskiej za rondem Solidarności Obrazek Telefoniczna doszło do zderzenia tramwaju linii 15 z samochodem. 10:40 koniec zatrzymania.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Na MPK-Łódź Traffic ukazała się informacja około 4 godz. temu, o zatrzymaniu ruchu autobusów linii 60A, w obu kierunkach, spowodowane podobno wypadkiem tira, który wpadł do rowu. Brak informacji, w którym miejscu na Strykowskiej, doszło do zatrzymania i jak wygląda objazd dla autobusów.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W ogóle objazdy 60 w przypadku zamknięć ul. Strykowskiej są bardzo tajemniczą sprawą.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

Wykolejenia...

Post autor: Josek101 »

Ten temat o tramwajach a nie o 60 i 60A
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

To temat o wszystkich zatrzymaniach, autobusów też. Zatrzymania autobusów rzadko się zdarzają, więc i rzadko autobusy pojawiają się w tym wątku.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

MPK-Łódź Traffic
Linia:12,13,14. - Zatrzymanie ruchu tramwajów na al.Włókniarzy przy ul.Legionów, w dwóch kierunkach jazdy. Uszkodzenie sieci trakcyjnej.
Tramwaje linii 12 i 14 od skrzyżowania Kopernika-Żeromskiego skierowano do Ronda Lotników Lwowskich. Linia 13 od Kopcińskiego - Narutowicza przez Konstytucyjną, Pomorską, Plac Wolności, Zgierską do Limanowskiego. Tramwaje linii 9 i 9A dojeżdżają tylko do pętli Zielona-Legionów, 43 i 46 na pętlę Koziny. Tramwaje 9 i 43 pozostałe na odcinku Lutomierskim i Konstantynowskim kursują do pętli Zdrowie.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą od Żeromskiego po al.Włókniarzy, Limanowskiego do pętli Żabieniec oraz po ul.Konstantynowskiej.
Brak dokładnych informacji o czasie trwania zatrzymania, ale prawdopodobnie zaczęło się ono około godz. 7. i trwało kilkadziesiąt minut
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 2 razy.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Dziś, przed godz. 16. doszło do kolizji dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Skłodowskiej-Curie, w wyniku czego ruch tramwajów linii 12, 14, 15 i 15A, w kierunku Żeromskiego, był wstrzymany na ok. 30 min. Utworzył się spory sznur tramwajów na ul. Gdańskiej (szczególnie w kierunku Kopernika). Linie 12 i 14 były prawdopodobnie kierowane objazdem przez ul. Zieloną i ul. Legionów. Na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej, uruchomiono autobusową komunikację zastępczą, w postaci chyba dwóch autobusów: 1488 i 2490. KZ jeździło prawdopodobnie od Legionów, do Kopernika (zawrotka ulicami Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Gdańską i Kopernika)
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

MPK-Łódź Traffic
Linia:Z1 - Zatrzymanie ruchu tramwajów na ul.Kilińskiego przy ul.Orla, w dwóch kierunkach jazdy. Uszkodzenie sieci trakcyjnej.

Tramwaje kursują w relacji Chojny - Plac Niepodległości.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.
Do zatrzymania doszło około godz. 7.
Mateusz

EA-1 8-)
ODPOWIEDZ